Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Lolita

Bohužel, knížka Čokoláda od Joanne Harris se řadí mezi moje nejoblíbenější, takže jsem skoro zaplakala, co to s tím vyvedli.. časem jsem zkusila od zarytého lpění na knížce a detailech odprostit, ale i tak nedokážu dát víc než 3 hvězdy.. ()

chelseaman22

Sladkost a hořkost se mi vedrala do každičké části těla. Lasse zazářil - natočil film o tom, po čem lidé touží už po celá století - o čokoládě a lásce s nepatrnou příměsí hořkosti. J. Binoche působila tak přirozeně, že jsem si připadal, jako bych v tom malébném koutu Francúzka sám byl. To, že se na scéně objevil Johny byla rána do černého. Galantní, obyčejný, prostě Svůj - tak působil Johny Depp v Čokoládě. Asi se nenajde divák, který by netoužil si vzít alespoň jeden čokoládový pamlsek od slečny Rocher. Že by schopný konkurent Medového ráje? 86% ()

Ak.žena

Kouzelný film! Čokoláda jako pamlsek, potěšení, ctnost i neřest, rituál, nálada, umění, kouzlo, rozmanitý svět. "Ach, svět mi připomíná čokoládu- hořký a tvrdý, v lákavém balení, když budeš trpělivá na patře vzadu Tě sladkou chutí po čase odmění..." (píseň Čokoláda od skupiny Strašlivá podívaná) ()

Estrellita

Doslova lahodný film... Ikdyž je pravda, že chuť na čokoládu zrovna nemám, asi jsem jí tzv. přežrala očima. Všichni herci jsou fajn, přesně akorát, Johnny Depp v jedné z nejhezčích image za jeho kariéru a hudba přesně podle mého gusta. 80% ()

UhLee

(8.5/10). Kdyby jsem měl jmenovat nějaký skvělý film s happyendem, kde vám to vůbec nevadí, že to celý film čekáte, tak by Čokoláda 🍫 byla jedním z nich. Herci odvádí skvělý herecký výkon a vše podkresluje skvělá a něžná hudba. Je to opravdu skvělý film o lidské dobrotě a odpuštění. ()

Ivush

Skvělý scénář a skvěle zahrané.Johnnymu to moc sluší a pokud máte rádi čokoládu tolik jako já, raději si ji Čokoládě vezměte, ale jen o čokoládě tenhle film není... ()

Kikania

Toto je zvlášty film. Prostredie, herci, príbeh, skoro všetko také, ako mám rada, ale dokopy mi to nesadlo. Nehovorím, že to nebol pekný film, to bol, ale žiadne nadšenie som pri ňom nepocítila. Čakala som, čakala, kedy to príde...a nič. Škoda, lebo som sa na neho tešila a nakoniec ma to neohúrilo. 65% ()

ivan_drago

Tenhle film je tak moc lidský a příjemný, že vás vždycky potěší. Báječně vytvořená atmosféra městečka ajeho uzavřené komunity. Příběh o tom, že když to člověk myslí dobře tak se nemá nikdy vzdávat. A navíc okouzlující Johny Depp. ()

Tyny

Krásný, pomalu se rozvíjející příběh plný lásky a předsudků ostatních lidí. Skvělý hudební podklad od Portman se příjemně poslouchá hlavním postavám to prostě šlo jak po másle. Vše jsem jim věřila a o to jde. Rozhodně nadprůměrné romantické drama, které si zaslouží víc než jen průměr a pár kladných komentářů. ()

lennyd

Bylo nebylo jedno malé francouzské městečko. Už po staletí žilo stále stejným životem, uzavřené vnějšímu okolí a jakýmkoliv změnám. Proto příchod mladé cukrářky Vianne (Julliate Binoche) a její dcerky vzbudí v městečku pěkný rozruch. I přes nenávist místního starosty, který by rád zachoval tvář městečka i pro další pokolení, získává si Vianne srdce ( a mlsné jazýčky ) místních obyvatel (i kolemplavoucích kejklířů)... Sladká romance Lasse Hallströma, který vyměnil jablečný mošt (Pravidla moštárny) za ještě sladší čokoládu. Snímek postupuje velmi klidným tempem, aniž by ztrácel na přitažlivosti k divákovu srdci. Samy za sebe mluví herecké výkony všech hlavních (i nehlavních) postav (Juliette Binoche, Carrie=Anne Moss či Johnny Depp) nebo i na samostatný poslech příjemná hudba Rachel Portmanové. Upozornění: Nedoporučuji koukat, pokud právě držíte nějakou dietku :) ()

Sarpele

Chuťový kolega čichového Parfému: Příběhu vraha. Přestože (nebo možná právě proto) snaha zachytit a uchovat jiné než sluchové a zrakové vjemy (nejen) pomocí audiovizuálního média tu není tak "okatě" tematizovaná, působí Hallströmův film v tomto ohledu zdařileji. Příjemný, přehledný, ničím neznepokojující film, přinášející úhledně zabalené a ochucené humanistické poselství, ovšem podané způsobem, který diváka neuráží násilností nebo kýčovitou naivitou. Čtvrtá hvězdička za mé oblíbence Johnnyho Deppa a Judi Dench. ()

uhlajz

Tenhle film mě naprosto dostal. Hallstrom točí příběhy ze života o obyčejných lidech, takže se do nich můžete naprosto vcítit. Tento boj s konzervatismem a dogmatismem je úžasnou paralelou k životu obecně, jelikož na něj narážíme na každém kroku. Lidé jsou většinou jen stádo, které se nechce otevřít novým pohledům na věc. Molinův výkon byl skvělý. Hnus a odpor, který ve mě vyvolal byl víc než reálný:-) O to víc jsou obdivuhodní lidé, kteří dokáží mít s takovými lidmi trpělivost a odpustit jim... ()

LadyDevil

Nejdřív doporučení před tím, než se začnete dívat: připravte si k ruce bonbony, čokoládu, dort, kremroli, cokoli sladkýho..jinak budete u filmu trpět! Vaří se tu, tvoří a prodává čokoláda vlastně pořád, a nestalo se mi, abych nebyla během koukání ve stejným pokušení si mlsnout jako herci..:-P Další plus dostává sympaťák Johnny Depp, pěkná role pana starosty-záporáka a i samotná Juliette Binoche hraje svojí roli skvěle...tomu říkám příjemnej film do pohody:-) ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy