Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Nějakou dobu po tomhle jsem se sice nemohla na čokoládu ani podívat, ale jako okoštování zakázaného ovoce ze svěží zahrady uprostřed městečka, kde se zastavil čas, to nemá chybu. Výborní herci i v menších rolích (Alfred Molina, Judi Dench).(24.6.2007)

Keď tento film skončil, bolo asi pol 12-tej večer. Polovica kina spravila nájazd na taký malý obchodík, kde predávali sladkosti a spravila mu polročnu tržbu. Cukríky, tyčinky, čokolády ... tak mi bolo zle. No a ostatné je povedané okolo.(27.5.2004)

Pohádkově nádherné...Jenom škoda, že taková čokoládovna neexistuje i v Praze, možná by se lidi přestali na sebe tak mračit.(18.2.2004)

Jak říká Oskar Wilde: "Jediný lék na pokušení, je pokušení podlehnout." Někdy je dobré podlehnout. Čokoláda je film se zajímavým námětem, buhužel rozmělněným. Být kratší, byl by mnohem lepší. Zejména třetí čtvrtinu filmu by bylo dobré vynechat, příběh by byl více hutnější a zůstalo by jen to podstatné. A chuť by pak byla výraznější.(8.4.2004)

Moc příjemný film s dobře prokreslenou atmosférou. Navíc mám slabost pro Johnnyho Deppa.(9.6.2006)