Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Hallströmův parádní film ze života, s jeho vzestupy i pády, tentokrát o krásné cukrářce a prodavačce čokolády, asketickém konzervativním starostovi a lidech v jednom francouzském městečku. Film atmosférou podobný Hallströmovým Pravidlům moštárny, nebo Menzelovým filmovým přepisům Hrabalových novel. (Nejlépe sledovat s bonboniérou.) Trailer: http://www.csfd.cz/film/4085-cokolada-chocolat/videa/(11.11.2009)

Nějakou dobu po tomhle jsem se sice nemohla na čokoládu ani podívat, ale jako okoštování zakázaného ovoce ze svěží zahrady uprostřed městečka, kde se zastavil čas, to nemá chybu. Výborní herci i v menších rolích (Alfred Molina, Judi Dench).(24.6.2007)

Příjemná oddechovka, vše je tady, jak má být pro dobrou náladu. Ty malé čokoládové delikatesní radosti jsou stejně nádherné jako Juliette Binoche. Poetická romantika a vizuální ingredience rozhořela můj zážitek naplno. Prostě čas od času pohádkové fantazie plné sladkých neobyčejností neuškodí. Mám takové příběhy rád, obzvlášť když takhle báječně končí a nečiní si jiných ambicí, než aby opravdu potěšili.(25.9.2011)

• - Když kamera projíždí městem při závěrečných titulcích, můžete si všimnout muže procházejícího spodní částí náměstí. Režisér chtěl tímto prokázat, že se nejedná o miniaturu města. (Hejtmy)

• - Film Můj život jako pes (1985) od režiséra Lasseho Hallströma se také odehrává v roce 1959. (Hejtmy)

• - Snímek vznikal na dvou místech, a to ve francouzskýchměstečkách Flavigny-sur-Ozerain a Beynac-et-Cazenac. (Olík)