Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Na konci zůstane úsměv, chuť na sladké a dobrá nálada. Nejzajímavější přichutí je překvapivý způsob strefování se do nabubřelých papalášů, tou nejlahodnější krásná Juliette a tou nejostřejší a přesto dobrou pak parádní Johnny Depp. Tuhle sladkost neodmítejte, chuť na ni má tendenci se vracet.(16.7.2007)

Sladkohořká romantika.(8.10.2006)

Jak říká Oskar Wilde: "Jediný lék na pokušení, je pokušení podlehnout." Někdy je dobré podlehnout. Čokoláda je film se zajímavým námětem, buhužel rozmělněným. Být kratší, byl by mnohem lepší. Zejména třetí čtvrtinu filmu by bylo dobré vynechat, příběh by byl více hutnější a zůstalo by jen to podstatné. A chuť by pak byla výraznější.(8.4.2004)

Hrejivé filmové predstavenie, ktoré miestami dokonca hraničilo so snovou realitou, do ktorej ma prostredníctvom tohto príjemného príbehu Hallström dostával. Spontánne, úprimné a presvedčivé herecké výkony, podmanivý scenár a sebaistá réžia mi pripravili naozaj príjemné prekvapenie s filmom, ktorému som sa dlhé roky nevedomky a nepochopiteľne vyhýbal. 85%.(30.9.2009)

Příjemná oddechovka, vše je tady, jak má být pro dobrou náladu. Ty malé čokoládové delikatesní radosti jsou stejně nádherné jako Juliette Binoche. Poetická romantika a vizuální ingredience rozhořela můj zážitek naplno. Prostě čas od času pohádkové fantazie plné sladkých neobyčejností neuškodí. Mám takové příběhy rád, obzvlášť když takhle báječně končí a nečiní si jiných ambicí, než aby opravdu potěšili.(25.9.2011)

• - Když kamera projíždí městem při závěrečných titulcích, můžete si všimnout muže procházejícího spodní částí náměstí. Režisér chtěl tímto prokázat, že se nejedná o miniaturu města. (Hejtmy)

• - Hřbitov, který se objevil ve filmu, není opravdový. Byl vytvořen pro natáčení filmu. (Hejtmy)

• - Juliette Binoche se učila dělat čokoládu v obchodě s čokoládou v Paříži. Některé z jejích výtvorů byly použity při festivalové scéně. (Zephyr01)