poster

Čokoláda

 • Velká Británie

  Chocolat

 • Slovensko

  Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maxi6
  ****

  ........Zdařilé zpracování námětu, barvité vykreslení doby, osob, zajímavě podaný příběh, dokonalý balzám na duši. Zároveň však nad pestrou výpravou a komediální formou Hallström vše překrývá silnou myšlenkou a následným zamyšlením........(2.1.2005)

 • Kaka
  ****

  Hallstrom umí vytvořit jakous takous romantickou atmosféru, či vesnickou (nikoli buranskou, nýbrž odehráhající se na vesnici) idylku. Co mu ve většině (co jsem viděl) filmů chybí je potřebná emocionální síla, či snad magie, která by dokázala v člověku zanechat požítek z filmu na trochu delší dobu. Čokoláda je první, které se to celkem povedlo. Nelze se neubránit srovnání s podobně "vyromantizovaným" filmem Pravidla moštárny, kam se však přes prosluněné záběry a "ťuťínkovské" ksichtíky herců nedostaly emoce skoro žádné a film tak skončil s nálepkou "přeslazeno". Čokoláda je paradoxně vzhledem k názvu tak akorát. Sem tam má dokonce i lehce nahořklou chuť (extempore starosty, oheň). Přesto se jako celek nese v uhrančivě romantické náladě, plné dobrých duší v každém věku a faktu, že ženské srdce může vydat stejné množství síly, jako deset zápasníků sumo.(11.12.2007)

 • Jeanne
  ****

  ...Poetika s francouzskou atmosférou, krásně barevně sjednocená, s příjemnou a ladící hudbou a HLAVNĚ plná scén s čokoládou, které se brzy staly tak známými a oblíbenými! Kdo se podívá na celý film aniž by měl chuť na čokoládu musí být opravdu hrdina nebo lže! Navíc film není postavený jen na chuťových scénách, ale taky na opravdovém, ale poklidmém ději a vývoji postav z malého městečka ...zbožňuju scénu, když Juliette Binoche přichází s dcerkou a větrem do města a mají ty kouzelné červené pláštěnky.(13.10.2003)

 • Davies182
  ***

  Tak tohle je těsně na hranici čtyř hvězd, ale nakonec se kloním k menšímu hodnocení. Důvod? Ač to bylo pěkné a poutavé, nemám žádnou chuť pustit si to byť i jedenkrát znovu.(9.1.2008)

 • Hal_Moore
  ****

  Nádherně sladký a příjemně voňavý příběh o prozření a napravení se. Na čokoládu jsem během sledování chuť neměl, neboť jsem jí spousty spořádal před projekcí. Nejspíš jako průpravu před samotným zhlédnutím :) Ono mě navíc po čokoládě občas bolejí zuby, čili všeho s mírou. Čokoláda je asi nejslabší film, který jsem od Lasse viděl, i přesto jsem se celé dvě hodiny bavil a s úsměvem na tváři sledoval veškeré dění. Překvapivě jsem se však nezakoukal do Juliette Binoche, ale (třebaže to zní poněkud podivně) do Leny Olin. Vitalita z ní čišela o sto šest. Tím nejlepším je na celém filmu Judi Dench, jejíž stařenu jsem jí sežral i s navijákem. A samozřejmě Johnny Depp, který si mě narozdíl od většiny zde získal - scéna s pojídáním žížaly mi utkvěla v paměti nejvíce. Tyto řádky píšu, když zrovna čtvrtou hodinu čekám na oběd a u monitoru mi leží čokoládová tyčinka. Že bych si jen jeden kousek dal.....(4.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace