Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Čokoladá mi připomíná svojí kouzelnou atmosférou Burtonovské snové filmy jako je Velká Ryba, takže už jen tímhle jsem uchvácen, ale ještě když je to v Evropsém stylu, nemůžu si na nic stěžovat. Juliette Binoche, i když se mi jako ženská nelíbí, je doopravdy krásná a vyzařuje z ní opravdu velké charisma. Depp pro mě v jedné z nejmilejších rolí. Krásné a na konci jsem se neubránil silným emocím :-). Kouzelnéééé!(15.10.2008)

Věříte, že kakao dokáže uvolnit skryté touhy?… Cukrářka s kočovnou krví J.Binoche dokáže otevřít lidská srdce a pohladit duši nejen čokoládou. Další z filmů, který ve vás zanechá pocit pohody a navodí chuť třeba na ,,tamty“ bonbóny… PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ***(5.5.2009)

Velmi hezky provedený film Lasseho Hallströma, který se celý line v takovém tom příjemném duchu. Potěší rolička Johnnyho Deppa. Prakticky všechny postavy zde mají své pevné místo. Přestože jsem najisto věděl, že film skončí jak jinak než dobře, tak můj zážitek z filmu tím nikterak neutrpěl. Film do nepohody. 90%.(22.9.2008)

Jakožto jeden z tisícihlavého zástupu závisláků na chocolat bych mohl něco žbleptnout o přínosném vlivu kanabinoidů v této skvělé pochoutce obsažených na lidskou dušičku, ale rád přenechám slovo okouzlující Vianne a její mayské magii, její dcerce Anouk a jejímu klokanu Pantoflíčkovi, skvěle zvolené hudbě Rachel Portmanové (s drobným příspěvkem Django Reinhardta) a hlavně nezapomenutelné nezdolné Armande Voizinové. Pryč s předsudky, pryč s falešným moralizováním, poslouchejte svoje srdce a svět bude mnohem hezčí...(28.12.2003)

Pohodový film. Že prej když ho uvidím, budu muset "vyžrat" místní obchod s Belgickou čokoládou. No, na mě to nezabralo. Nemám na ni chuť. Ale myslím, že to na filmu není to podstatné. Trochu mě mrzí, že Johny tam měl takový štěk, dobrý jako vždy, ale vrtět ocáskem ho bylo vidět opravdu pomálu. Moc se mi líbila ta muzika na lodi, v tu chvíli mi film dodál vášně - ne na čokoládu (jak bylo slibováno), ale na tanec. Taky dobré. Líbilo se mi, jak postupem času film nabíral na barvě a jak všichni měli takový krásný šišlavý přízvuk a zdravili se bonjour. Plus krásné městečko plné kočičích hlav... Sice trochu slabší 4*, ale pořád 4.(12.7.2009)