Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Byla jsem jednou dotázána, jestli existuje nějaká romantická komedie, co by se mi líbila. Bylo to myšleno jako narážka na to, že zřejmě neexistují žádné romantické komedie, co by se mi líbily. Inu, tato dokonce velmi sladká rozprávka o indiánech, Venušiných bradavkách a tančících maminkách prokazuje opak. Speciální pochvalu myslím film zasluhuje za to, jak vedle velkého plánu věnuje také důkladnou pozornost drobnokresbě. Byl to také jeden z prvních filmových soundtracků, který jsem zařadila do svého výběru poslechové hudby, ne-li zcela první. A poslední půlhodinu přirozeně pokaždé brečím non-stop. -"Don't you dare pity me."(18.11.2006)

Lasse Hallstrom potvrzuje po extra kvalitnim filmu Cider House Rules timto filmem sviji extratridu. Poutave osudy cokoladove kouzelnice jsou nadmiru koukatelnou moralitou o predsudcich a vztahy mezi lidmi.(3.8.2002)

Rozhodně to není film, který by se měl rozdávat ke 3 čokoládám zdarma..tak se do rukou dostal mě. Pustila jsem si ho tedy s tím, že to je laciný film. Docela mě překvapil, ale opravdu jen docela. Možná jsem jen zaujatá, proto se ho chystám zhlédnout ještě jednou. Prozatím 3,5*(11.2.2011)

Jakožto jeden z tisícihlavého zástupu závisláků na chocolat bych mohl něco žbleptnout o přínosném vlivu kanabinoidů v této skvělé pochoutce obsažených na lidskou dušičku, ale rád přenechám slovo okouzlující Vianne a její mayské magii, její dcerce Anouk a jejímu klokanu Pantoflíčkovi, skvěle zvolené hudbě Rachel Portmanové (s drobným příspěvkem Django Reinhardta) a hlavně nezapomenutelné nezdolné Armande Voizinové. Pryč s předsudky, pryč s falešným moralizováním, poslouchejte svoje srdce a svět bude mnohem hezčí...(28.12.2003)

Od Lasse Hallströma se mi líbí skoro všechny jeho filmy víc než právě tenhle, ale i přesto Čokoláda ční nad obvyklý průměr romantických melodramat. Surovina uvedená v názvu jako symbol odlišnosti, revolty, boje proti konzervativnímu, úzkoprsému maloměšťáctví, symbol emancipace a myšlenkové svobody? Hmmm, dobré... A velká filmová metafora toho, jak těžké je odříkání, ale že i zhřešit (občas) není zas smrtelný hřích...(27.4.2007)

• - Přestože Johnny Depp žije ve Francii, žádná z jeho scén zde nebyla natočena. Všechny své scény točil Johnny Depp v Anglii. (Geriel)

• - Spoiler: Kvůli klokanovi, který v závěru filmu objeví, byli součástí štábu také tři trenéři. (Geriel)

• - Film Můj život jako pes (1985) od režiséra Lasseho Hallströma se také odehrává v roce 1959. (Hejtmy)