Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Čokoláda nebo cokoli, co může způsobit potěšení, je v městečku, kam přichází Vianne, tabu jako všechno, co nesouvisí s modlením a odříkáním. Přitom by všichni tak rádi ochutnali. Vianne obrací svým přístupem k životu městečko naruby, ovšem vliv faráře je silný, takže k ní za čokoládou a nejen za ní chodí jen lidé, kteří jsou tak jako tak považováni za vyvrhele a nemají co ztratit. Právě ti jediní skutečně žijí. Skvěle obsazený, odehraný a zrežírovaný film, který osladí život i těm, kdo nejsou na sladký.(13.8.2004)

Pohodový film. Že prej když ho uvidím, budu muset "vyžrat" místní obchod s Belgickou čokoládou. No, na mě to nezabralo. Nemám na ni chuť. Ale myslím, že to na filmu není to podstatné. Trochu mě mrzí, že Johny tam měl takový štěk, dobrý jako vždy, ale vrtět ocáskem ho bylo vidět opravdu pomálu. Moc se mi líbila ta muzika na lodi, v tu chvíli mi film dodál vášně - ne na čokoládu (jak bylo slibováno), ale na tanec. Taky dobré. Líbilo se mi, jak postupem času film nabíral na barvě a jak všichni měli takový krásný šišlavý přízvuk a zdravili se bonjour. Plus krásné městečko plné kočičích hlav... Sice trochu slabší 4*, ale pořád 4.(12.7.2009)

Johnny Depp sice moc cikánsky nevypadá ale furt lépe než Brad Pitt (který si střihl cikána v Podfucku).(30.1.2005)

Pekný film. Silné dejové línie. Čokoláda však nie je moja obľúbená. Nemilujem ju. Mám ju len rád. A tá tu hraje hlavnú rolu, ostatný už le prikrášlujú. A to mi nestačí. Ajkeď Depp s gitarou nemal chybu :)(20.5.2009)

Lidi tady tvrdí, že tenhle film je sladkej....ještě aby ne, to čokoláda většinou bejvá. To je taky ten důvod, proč dávám tři hvězdy.(30.6.2011)