Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Čokoláda je film, ktorý sa musí páčiť snáď každému. Skrytá vojna o svoj životný štýl je však podľa môjho názoru príliš romanticky presladená a tiež je to asi prvý film, kde mi Johnny absolútne nesadol (možno to ale bolo dabingom). Oscarová pecka to ale nie je ani zďaleka, napriek tomu je to milý a "sladký" film. 8/10(2.9.2005)

Byla jsem jednou dotázána, jestli existuje nějaká romantická komedie, co by se mi líbila. Bylo to myšleno jako narážka na to, že zřejmě neexistují žádné romantické komedie, co by se mi líbily. Inu, tato dokonce velmi sladká rozprávka o indiánech, Venušiných bradavkách a tančících maminkách prokazuje opak. Speciální pochvalu myslím film zasluhuje za to, jak vedle velkého plánu věnuje také důkladnou pozornost drobnokresbě. Byl to také jeden z prvních filmových soundtracků, který jsem zařadila do svého výběru poslechové hudby, ne-li zcela první. A poslední půlhodinu přirozeně pokaždé brečím non-stop. -"Don't you dare pity me."(18.11.2006)

Velmi hezky provedený film Lasseho Hallströma, který se celý line v takovém tom příjemném duchu. Potěší rolička Johnnyho Deppa. Prakticky všechny postavy zde mají své pevné místo. Přestože jsem najisto věděl, že film skončí jak jinak než dobře, tak můj zážitek z filmu tím nikterak neutrpěl. Film do nepohody. 90%.(22.9.2008)

Jakožto jeden z tisícihlavého zástupu závisláků na chocolat bych mohl něco žbleptnout o přínosném vlivu kanabinoidů v této skvělé pochoutce obsažených na lidskou dušičku, ale rád přenechám slovo okouzlující Vianne a její mayské magii, její dcerce Anouk a jejímu klokanu Pantoflíčkovi, skvěle zvolené hudbě Rachel Portmanové (s drobným příspěvkem Django Reinhardta) a hlavně nezapomenutelné nezdolné Armande Voizinové. Pryč s předsudky, pryč s falešným moralizováním, poslouchejte svoje srdce a svět bude mnohem hezčí...(28.12.2003)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $71,509,363Tržby Celosvetovo $152,699,946/65%/(9.9.2007)