Čokoláda

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Sladkohořká romantika.(8.10.2006)

Čokoláda nebo cokoli, co může způsobit potěšení, je v městečku, kam přichází Vianne, tabu jako všechno, co nesouvisí s modlením a odříkáním. Přitom by všichni tak rádi ochutnali. Vianne obrací svým přístupem k životu městečko naruby, ovšem vliv faráře je silný, takže k ní za čokoládou a nejen za ní chodí jen lidé, kteří jsou tak jako tak považováni za vyvrhele a nemají co ztratit. Právě ti jediní skutečně žijí. Skvěle obsazený, odehraný a zrežírovaný film, který osladí život i těm, kdo nejsou na sladký.(13.8.2004)

Hezký film, který zachutná a přivodí pěkné chvíle, asi tak, jako když jíte nějaký čokoládový pamlsek. Binochet sladká (z mužského pohledu), Depp sladký (z ženského pohledu), příběh spíše hořký, ale na konci opět čekala ta mléčná část :o) Problém filmové čokolády je, že její chuť nebyla natolik výrazná, abych měl nutkání se po nějakém čase k ní opět vrátit. Což se mi u normální čokolády stát nemůže :o) Proto "jen" za čtyři rumové pralinky.(25.12.2003)

Nádherná moderní pohádka. Z tohohle úhlu pohledu jednoznačné pětihvězdičkové hodnocení a ať mě někdo zkusí přesvědčit, proč bych se na ten film nemohl takhle dívat.(31.3.2005)

Tenhle film jsem dřív měla ráda, teď mi ale začala vadit jeho do nebe volající pohádkovost (krásná a chápající moudrá žena přijede do zapšklé vesnice, kterou díky čokoládě mění na nebe na zemi, a aby toho nebylo málo, tak ještě připluje sladký Johnny?). Přes tu se už nemůžu moc přenýst. Jinak ale v týhle pohádce šlape všechno jak má, francouzský venkov je krásný, herci hrajou skvěle (Molina je nejlepší, ale ani Peter Stormare není k zahození) a hudba je opravdu fantastická (vivat Rachel Portman). Prostě typicky hřejivý až přehřátý Lasseho film.(26.10.2011)

• - Scéna ve vodě byla natočena ve vodní nádrži. (Geriel)

• - Ve scéně, kdy Roux (Johnny Depp) vstoupí prvně do čokoládovny a Vianne (Juliette Binoche) mu dá ochutnat kousek čokolády, v jednom záběru z ní ukousne, avšak v následujícím je kousek opět celý. (Geriel)

• - Některé z použitých doplňků ve filmu pocházely přímo z městečka, kde se natáčelo. (Geriel)