Louie Psihoyos, tvůrce oscarového filmu "Zátoka", je zpět s novým přelomovým dokumentem "Zastavte vymírání". V tomto novém pořadu se Psihoyos a jeho tým aktivistů pokusí odhalit dvě hlavní hrozby, které ohrožují divokou zvěř po celé planetě. Za prvé je to mezinárodní obchod s divokými zvířaty a podvodné léky a přípravky, které jsou prodávány veřejnosti na úkor zvířat, jež na této planetě žijí už miliony let. Druhá hrozba se nachází všude kolem nás. Jsou to skryté emise uhlíku a překyselené oceány, které zabíjí živé organismy. Díky nejmodernějším technologiím odhalíme, že velké ropné společnosti nechtějí, aby se o těchto skutečnostech vědělo. Psihoyos se nám pokusí ukázat, jaký dopad má naše chování na planetu a co je potřeba udělat, abychom zajistili vzkvétání našeho světa pro budoucí generace. (Animal Planet)

Lasombra

Emotivní dokument se spoustou informací o černém trhu, spoustu věcí jsem netušila a dohnala mě až k slzám. A ten závěr-hodně dojemný. Výborná práce tvůrců! ()

ostravak30

Ať už osud mant nebo poslední žáby na světě - dostalo mě to. Kruté zabíjení rybářů, ničení planety, ilegální prodejny chráněných zvířat. Mě jen fascinuje, že se na tom všem, i přes zjevná fakta, čísla, společností hýbající dokumenty, odborné společnosti jako National Geographic, BBC, kampaně, nepodílí více států nebo celebrit. Zkrátka, svět ví, co dělá špatně, ví, že přijdeme o většinu druhů, ví, že planeta Země umírá a vůbec mu to nevadí. Je to jako, kdyby vám bourali bejvák a vy jste seděli, koukali na televizi, pojídali lupínky a demoliční koule vám lítala kolem hlavy. Ale vám by to nevadilo. Víme, že naše děti tímhle tempem nebudou mít čistou vodu a čistý vzduch, 70 % zvířat budou znát jen z obrázků a nic s tím neděláme. Zvláštní. A co je na tom nejdivnější, jak bylo řečeno v dokumentu mnohdy se ekologickými řešeními ušetří, přesto na to nikdo nechce slyšet. Dokument je velkou hybnou sílou, tím spíše, že je kvalitně provedený, takže díky za něj a prosím víc takových. Je to třeba. Ale co je nejvíc třeba - pouštět to na školách, na konferencích, v kinech, festivalech atd. ()

dudo24

Je to trpký pocit byť človekom. Hlavne po videní takéhoto dokumentu. Dobrá ukážka toho, že pár ľudí s kamerou dokáže drasticky narušiť trh nejakej suroviny zvýšením povedomia konzumentov a tlakom na autority. Chcel by som vidieť viacej podobných filmov zameraných na ostatné druhy o ktorých sa tu nerozprávalo. ()

Fajung

Vďaka týmto ľuďom si možno raz otvoríte doma okno, a budete aj naďalej počuť štebot vrabcov, či pôjdete na prechádzku niekde k rieke, či zátoke, a v ňom budú aj naďalej ryby, nie len skládky odpadu korporačných megafiriem. Tieto dokumenty sa žiaľ nedostanú do denného vysielania bežných televíznych staníc, pretože poukazujú na krutú pravdu. Avšak kto chce nájde si cestu, k pravde. Je mi ľúto, čo sa deje. Raz budeme, neviem kým, možno len históriou odsúdení, čo sme ako druh napáchali voči iným živým tvorom. 100% ()

kolly13

Surová ukázka, co jsou vedlejší produkty dnešní doby. Je vážně většina asiatů tak neempatických vůči přírodě, bolesti zvířat a blízké budoucnosti? Když si to promítnu znovu, je mi fyzicky špatně. Ale mám strach, že s tím opět nic moc neudělám nejsa odvážný bojovník jak pánové filmu. ()

littleplayer

Viac takýchto dokumentov, viac takých ľudí,aby si viac ľudí uvedomilo,že táto planéta je jediná,ktorú zatiaľ máme a čo je najdôležitejšie, nie sme na nej sami. Patrí každej živej bytosti. Takže by sme sa konečne mali prestať nekontrolovane rozmnožovať a rozťahovať,lebo sme ako mor,ktorý nakoniec všetko zahubí. ()

Domec08

Lidstvo do několika desítek let vyhubí 50 procent živočišných druhů na světě, které tu byly dávno před příchodem člověka. Můžeme jenom doufat, aby to lidská populace dotáhla daleko, jinak všechny tyto druhy vymřou zbytečně... ()

Skokan44

Jestli občas ztrácíte motivaci starat se o životní prostředí, tak tohle je lék. Má to všechno, kraví prdy, Muska, Teslu, nádherný i srdceryvný záběry zvířat, videomaping, radost z pestrosti života, jen David Attenborough chybí. Dojetí zaručeno. ()

Bubulatko

Nemám slov. Probrečela jsem celý film. Děkuji všem aktivistům na světě a taky pánům, co tento dokument natočili. Nejsilnější dokument, který jsem za poslední dobu viděla. "Svět zpívá a lidé přestali poslouchat" ... ()

wetrix

Vymírání živočichů a celkově problémy přírody jsou smutné, ale fakt. Sám přírodu miluju. Ale musím zmínit, že jde o z velké části účelový dokument zainteresované strany, čímž jsou Zelení nebo Greenpeace nebo něco tomu blízkého. V dokumentu jsou jednostranné fakta, v té chvíli těžko oveřitelné, možná až zveličené, skutečnosti hrané na emoce a tlačeno je vše hrozně na jednu strunu. Dokument bych hodnotil za 5* ,ale díky místy účelovosti a na city hrající frašce dávám 3* ()

Bruce0659

Film "Zátoka" z roku 2009 bol zameraný na delfíny, tento dokument zobrazuje viac druhov živočíchov, ktorým ide "o život". Vtáky, žaby, korytnačky, žraloky, veľryby,... Vidíme množstvo vedeckých vysvetlení, zarážajúcich čísel, štatistík a faktov, ktoré sú doprevádzané emočnou hudbou. Tvorcovia filmu sa postarali o to, že každý divák sa aspoň na chvíľu zamyslí nad budúcnosťou života na Zemi a uvidí nové možnosti, ako prispieť k ochrane ohrozených zvierat... Pôsobivý, dojímavý a pre nezainteresovaných ako som ja, fascinujúci dokument. 95% ()

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (více)