Dvě sestry, Amanda, 11, a Laurel, 16, utečou od svých adoptivních rodičů a přespávají různě po ubytovnách nebo kdekoliv se dá. Ale když zjistí, že je Lauren těhotná, dojde jim, že tuto situaci nemohou samy vyřešit. Nemají se kam uchýlit, a tak se nakonec rozhodnou unést Elaine, úřednici z kojeneckého ústavu. Ale zdá se, že Elaine potřebuje Manny a Lo stejně jako ony ji. (oficiální text distributora)

Lenulinka

Tento film se ke mne dostal asi jako k trinactilete dospivajici divce, takze ted k nemu naprosto vzhlizim. Sama nevim, proc me tak zaujal, ale opravdu moc se mi to libilo i o pet let pozdeji. ()

Perverz

Ta mikro Scarlett je tak rozkošná, a moje další feelgoodwatching podívaná. Film nic nepředhazuje, jen si běží, navozuje dobrý pocit a krásně uteče. Žádné režisérské nebo scénářské orgie, ale suprčupr klidná pohoda. Jen škoda že jsem to neviděl v originále. ()

peetriss

Skromné nezávislé drama s neskromným hereckým projevem - především s excelující dvanáctiletou Scarlett Johansson, která dává s plnou přirozeností najevo, že v budoucnu z ní bude vyhledávaná a respektovaná herečka. Příběhově hlavním hrdinkám vše až příliš hladce vychází, čímž působí Manny & Lo vykonstruovaně, přesto mně jejich osudy nezůstaly lhostejné a letmý dotyk sociálního náboje s nenápadnou příměsí nadhledu taktéž funguje. ()

Tominecek

Americké nezávislé léto v České Televizi - ocenění ELSA 2002 v kategorii "Zahraniční pořad dramatický (hraný)", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

Hepy13

Dvanáctiletá Scarlett už tenkrát měla talentu na rozdávání. Zvlaštní a težko uchopitelný film. Zmohl jsem se jen na ''What the fuck?'' ()

Lasombra

Scarlett je přirozený talent, to zde potvrdila. Výborné hlášky:"Jak může mít rukojmí, své vlastní rukojmí?". Fantasticky výbušná a egoistická Laurel s neobyčejně vyspělou a chytrou Amandou mě příjemně bavily. Oceňuji vcelku originální příběh. ()

markotter

Typický americký nazávislák, jehož úroveň o dost zdvihl výkon malé Scarlett. Ale ani ostatní dvě hlavní postavy nebyly špatné. Spoiler: A hláška "už jsi někdy viděla, že by rukojmí zajal svého vlastního rukojmího" mě opravdu dostala. ()

huzgi

Úžasně čistý film a krásná filmařina. A vynikající hudba Johna Lurii, věrného souputníka Jima Jarmusche. ()

Hrabovo

Všechny filmy s přemoudřelejma děckama, co všemu rozuměj a všechno vyřeší vlastně líp než dospělí nesnáším. ()

marrrrian

Malá Scarlett ukázala, že v nej niečo je a film rovnako tak. Pekná oddychovka, žiadny ždímač emócií, alebo zbytočného napätia. Ide si svojou cestou, nenútene sa rozvíja a ostane po ňom príjemný pocit (za čo vďačí aj poskromnému množstvu dobre zahratých rolí). Ďalší z takých tých filmov, ktoré sa cez daždivý víkendový večer ukážu ako dobrá voľba. ()

VeraF

Půvabnej film. Jsem velice ráda, že jsem Scarlett Johansson viděla poprvé právě v tomto filmu. Přišla bych o mnoho, kdybych ji znala už jako krasavici se smyslnými rty a jen bych si říkala Aha, tak takhle vypadala jako děvčátko. Kdežto já to děvčátko viděla poprvé a bylo prostě skvělé – inteligentní, vnímavé, laskavé, hrdé a hlavně zcela originální. Takové zádumčivé. Máte těhotnou sestru? No co je lepšího než ukrást z obchodu přímo porodní asistentku? ()

kolodej1

povedený nezávislák, při jehož sledování je třeba trochu přimhouřit oko, protože logiku, že by jen tak proplouvaly holky životem a nikdo by po nich nepátral není právě nejreálnější. Když si ale odmyslíme tenhle moment, tak vidíme originální příběh, ve kterém se postupně mění role rukojmí, dokonce rukojmí má svoje vlastní rukojmí. Nenápadný snímek, žádný velký dramatický, dynamický příběh, film má pomalejší tempo, ale přesto vůbec nenudí. Asi hlavní atrakcí je pak mladičká Scatlett Johansson, která už tehdy ukazovala svůj talent a rodící se půvab. ()

Grossing

Velmi milé překvapeni, film mne pobavil a zápletka byla originální. Herecké výkony na vysoké úrovni, o komické a dramatické situace nebyla nouze, ráda se na film znovu podívám. ()

Damnsinead

Drama šité horkou jehlou. Herecké výkony třech hlavních představitelek jsou výborné, o tom žádná. Na začátku mě film zaujal, jak se ty dvě potloukají, kradou a spí v neobydlených domech., Jenže tohle skončí, když unesou Elaine, a z filmu se stane fraška. Nakupí se tady pěkná snůška nesmyslů a nedomyšlených scén. Při únosu Elaine dívky nadělaly v obchodě pěkný binec, ale nikdo se nad tím nepozastaví. Nikdo je nehledá, nikdo je nechytí. Rukojmí má dalšího rukojmí. A to dítě na konci je na novorozence nejen příliš čisté, ale i příliš velké. Slabé tři hvězdy ()