Vlak do Pusanu

• Jižní Korea Boosanhaeng (více)

Rozvedený Seok Woo (Yoo Gong) je workoholikem tělem i duší. Své malé dcery Soo-an (Soo-an Kim) si tak příliš neužije. Nyní má Soo-an narozeniny a za každou cenu si přeje navštívit maminku. Seok Woo souhlasí a společně se tak vydávají rychlovlakem ze Soulu do Busanu. Vlak je téměř připraven k odjezdu, jenže na poslední chvíli do něho naskočí nezdravě vypadající dívka. Stačí jedno kousnutí a následkem domino efektu během pár minut většina pasažérů zmutuje v krvežíznivé zombies. Pro ty zbývající právě začíná holý boj o přežití. (Psychor)

Diskomuz

Po dlouhé době originálně neoriginální zombie masakr. Zombie s pohyby takovými, že by jim je záviděl i zesnulý Michael Jackson. Po Snowpieceru nám Korea zase ukazuje svoje filmové koule, které zastíní v některých místech i Hollywoodské díla. Filmové postavy byly fajn. Hlavně drsňák "Dong-seok Ma" mi přirostlé s krdci svým humorem a hodňáckým přístupem... ()

Stumbleine

Já tedy nevím. Východoasijská kultura mě sice opravdu fascinuje, ale filmy točí průměrné. Vypnul jsem ti ani ne v půlce, ale je pravda, že na zombie filmy mám víceméně averzi, tedy až na pár výjímek ()

m.xFuck

Bomba! Za mě plná spokojenost. Korejci zvládli téma dobře. Škoda, že šli v Koreji cestou runnerů a ne klasických ohnilých mrtvoláků. Jak tu někdo napsal je to žánrově čisté. Klasická klišé jsou dodržena a film si na nic nehraje. Komukoliv kdykoliv doporučím. ()

J.Mayen

K filmu jsem se dostal pres banner Nelepsi zombie horror vsech dob, takze klidek a rovnyma nohama na zema, za ty 3 hvezdy co davam mi muze byt film vdecny jen za to, ze se prakticky moc nekona zadny happyend, na ktery jsme zvykly z hollywodskych filmu. Jinak... celkem nudna zombiarna, obycneja, dalo by se rict prachobycejna, nicim nevybocujici a zbytecne casove natazena na dve hodiny. ()

jack_scott

Hodně libovka, která místy fakt nezapře inspiraci WW Z, Snowpiercerem a spoustou podobných filmů - a nebere se u toho fakt vážně. Některé vychytávky jsou super, jakkoliv na efekty nezbylo moc peněz což jde místy dost vidět... Ale na druhou stranu z rozpočtu ždíme fakt všecko, snad i to co tam nebylo. Snahu má film velkou, třeba záběr kdy je vidět že na tom jedoucím nákladním vlaku je záběr s reálným vlakem a a s kaskadéry mě překvapila - to by šlo udělat i levněji...Právě velká snaha a občas vtipnost se mi fakt líbí. Že se to inspiruje známými kousky mi nevadí. Místy je to nerealistické a scénář skřípe...ale ok. 93%, Celkově opravdu veliká spokojenost a překvapení. Bonus za to, že člověk vidí i reálie země a jak skvělou má třeba proti ČR infrastrukturu ani nepočítám. ()

nemer

Není to špatné, zaujme a udrží pozornost, ale vidět stačí jednou. V poslední době mám radši ty šťastnější konce, aspoň občas. A už mě celkem omrzela ta velerychlá zombie, tedy 3 a půl. Fanouškům zombie doporučuju. ()

djbarrel

Po velmi, velmi dlouhé době zase jeden film na téma zombie co za něco stál. Tohle bylo opravdu dobré, celkem neotřelé a dost akční, ale ne tím otravným způsobem jako v sérii RE. Můžu doporučit. 85% ()

srolyma

Zombie apokalypsa v pendolinu. Gagnam style s partičkou rozjívených nemrtvých. Korejské dráhy, váš národní dopravce. Slušná zombíkárna, zajímavá a výjimečná právě tím, že se odehrává v uzavřeném prostoru vlaku, co nikde nestaví. Působivé masové scény. ()

Patrik559

Tak takhle kvalitní zombárnu jsem neviděl už nějaký ten pátek, když nepočítám Světovou válku Z. Ano sice ho sráží pár zbytečných chybek a momentů ale rychlé tempo, dobří herci a úžasně zpracování zombíci to skvělé vynahradí, takže film nenudí ani minutu:) Určitě doporučuji :) Můj top 3 film ()

Kimberly1

Fajn film na vypnutí. Dobré herecké obsazení. Jen si budete připadat, že jste psali scénář, proto že u většiny scén budete vědět, co se stane ()

dudo24

Zabavilo. Akcia, hlavne v prvej polovici filmu, je skvelá. Bolo to dosiahnuté veľkou dynamikou zombíkov, ktorý nie len vedeli šprintovať ale aj obratne skákať a hýbať končatinami. Kamera tiež urobila svoje. Keby vynechali niektoré klišé a pridali nejaké obmeny v spôsobe zbavovania sa zombikov, tak by to mohlo byť o dosť lepšie. Niekde v strede filmu to začalo totiž byť trochu pasívne čo sa akcie týka a až moc sa riešili klasické sociálne a morálne roztržky preživších. Posledná scéna v tuneli bola neskutočne dobrá. ()

Cannonball

Keby si tvorcovia odpustili tých 20min zbytočných citákov na konci tak by sa mohli dostat do "Top5 zombie movie ever made" rebríčka. Zvyšok je adrenalínová pecka. 8/10 ()

MT_Y

Tenhle film se mi moc líbil, mám rád dej kde se odehrává víceméně na jednom místě (zde je to logicky vlak). Zombie nebo co přesně to má být, pěkně udělaný nebyli přehnaný a nápad že v tunelu jsou prostě mimo super... Po herecké stránce nemám co vytknout všichni odehráli skvěle, hezky se postupně zbavili všech postav. Já jim to přeji, ale přijde že používat to klišé přeživší (budoucí matka a malý dítě) to už je opravdu klišé a nemuseli se bát zariskovat a nechat přežít třeba otce nebo mašinfíru to by dle mě mělo opravdu závěr grády.... Ale to je jen můj osobní názor k závěru.... Jinak hodnotím film kladně fungovalo vše (atmosféra, napětí, emoce, kamera, herci, střihy, nápady)... Nebudu hodnotit závěr jak říkám pro mě je to klišé takže ho nebudu zohledňovat v hodnocení nebylo by to fér... 95% 5 hvězd ()

angelbooks

Očividně jsou zombie filmy lepší od korejské produkce, než od americké (či jiné, které jsem viděla).  Děj krásně plynul, byl protknutý akčními a dojemnými scénami, takže jste se rozhodně nenudili. Překvapovali mě občas... rozhodnutí cestujících. Jinak to snad ani říct nejde, protože kolikrát jsem si říkala, zda nejsou blbý nebo až moc důvěřivý.  A ačkoli to má být horor film, rozhodně bych to do tohoto žánru nezařazovala. :) ()

hrumsrt

Mám zombie témata hodně v oblibě a ocením jiný přístup než v mnou oblíbeném vrcholu v podobě The Walking Dead.. Vlak do Pusanu je hodně blízký některým herním zombie značkám a předává docela intenzivní zážitek, který diváka docela úspěšně zakotvuje do samotných scén.. Jednoduchý koncept, kdy vypukne zombie apokalypsa a partička všelijakých všedních hrdinů, kteří na podobně akčně vyhrocenou situaci vůbec nejsou připraveni... I přesto, že teda každá z postav je jen povrchním archetypem, jíž chybí hlubší prokreslení, které by prospělo jejich propojení s divákem.. Největším lákadlem a i výhodou je samotné klaustrofobické prostředí vlaku, které pěkně dusí celý příběh svým tísnivým prostorem, jen si tvůrci moc neumějí s prostředím vyhrát a je pro ně největším vysvobozením, když postavy vypustí ven na nádraží... Klíčovým elementem snímku je jeho emoční stránka, jež pracuje na poli upadajícího vztahu dcery a otce, jen prakticky každé vsunutí téhle dynamiky do příběhu je citové vydírání, v němž ale není moc prostoru pro opravdu zničující rozhodnutí, jelikož tvůrci mají strach opravdu jednoho z nich divákům odebrat, proto když se tohle v závěru šťastně uzavírá, kompletně to jde mimo mě... Fajn žánrová jednohubka, která by ale potřebovala dát postavám větší prostor a především se rozhodnout, jestli jde o akci, anebo o sociální kritiku.. 70% ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix