Skvělí chlapi

• USA Wonder Boys (více)

Grady Tripp je usedlý univerzitní profesor, který má problém. Kdysi napsal vynikající knihu, ale teď neví, jak zakončit druhou. A nepovede se mu to ani tento víkend, protože ho čekají perné chvíle - setkání s nadaným studentem a notorickým lhářem Jamesem. Odstartuje se série nečekaných událostí, které převrátí jeho doposud klidný život úplně naruby. Hned ráno ho opustí manželka, pak do hry vstoupí těhotná milenka, shodou okolností šéfova žena, její zprvu zlostný a pak mrtvý pes, svůdná mladá studentka, bisexuální literární agent se svou transvestitskou přítelkyní a objeví se i svatební šaty Marilyn Monroe, takže tento víkend bude opravdu nezapomenutelný... (oficiální text distributora)

tom88

Douglas už nieje tvrďas ako kedysi, ale úloha mu celkom sadla a Tobey tu hrá lepšie ako v Spidermanoch. Hudba Boba Dylana bola vo filme celkom dobrá.V tejto dráme mi zázračne vtipné scénky ani nevadili. Nieje to dokonalé, ale poteší. 77%. ()

Swansea

Ryzí potěšení. Tak tahle týmová práce se režiséru Hansonovi povedla. Od kvalitního scénáře podle stejnojmenné knihy Michaela Chabona až po originální song "Things Have Changed" Boba Dylana. A Michael Douglas v roli okolnostmi vláčeného univerzitního profesora tvůrčího psaní v tvůrčí krizi je prostě k sežrání. ()

chelseaman22 odpad!

Po úvodních dvaceti minutách jsem film raději vypnul a šel se věnovat hraní FIFA 2016, protože si celý rok nešetřím dovolenou na sledování filmů, nad nimiž zdravý rozum zůstává stát. odpad! ()

st.verka

Proboha, jsem divná já, nebo jsem někde jinde? Celé to bylo o ničem pořád dokola, byla to neskutečná nuda. Tak dlouho jsem čekala, že se bude něco dít, až mě to po hodině a půl uspalo. ()

bubun

Nudný film rozdrobeného charakteru. Filmy, ve kterých jde především o něčí "tvůrčí krizi" většinou dopadnou špatně (až na Bokovku) - stejně jako tenhle přeceněný snímek. ()

karlik4801

Jako kvalita se dají Skvělí chlapi označit, ale jako hrozně potřebný film ne. Protože se na ně téměř zapomnělo. I finančně prodělali. Jednou se na to dá podívat, ale to vážně stačí. U pár scén jsem se i zasmál, ale dějem jsem se nekochal. A řekl bych že to celé táhne Robert Downey ve vedlejší roli. ()

Mrkvič

Popis filmu je tak skvělý jako jeho počteníčko. Zajímaví postavy, děj, situace a s odstupem času i herci. Jenže je to ve skutečnosti poměrně nudná záležitost. Jak vypadá i začátek filmu slibně a postupně se představují postavy a děje se víc a víc zajímavého, tak to prostě ustane a nic. Když si znovu čtu, o čem film je, tak to na mě působí zase lákavě, přitom jsem film před chvílí dokoukal a vím, že kromě prvních dvaceti minut už ho nikdy víc neuvidím. ()

marvan

Předlohou tohoto filmu se stala novela amerického romanopisce Michala Chabona, která popisuje s ironií jemu důvěrně známé prostředí americké univerzity v období knižního festivalu. Jeho alter ego ztvárnil Michael Dougles, představující profesora literatury a spisovatele, jehož hvězda pomalu zapadá. Je to zvláštní, vidět bývalého představitele tvrdých mužů šovinistické reaganovské éry, jak se pajdá v růžovém dámském županu, hulí jointa a sarkasticky komentuje poklesky svých bližních. Nejenže je skvělý, ale je mnohem přesvědčivější než kdysi, v perfektním obleku a hladce učesán. ()

July

Ač je mi téma poměrně blízké a zpočátku se to rozjíždělo slibně, musím konstatovat, že celkově to bylo téměř tak prázdné jako Trippův dvoutisícistránkový román s rozsáhlými popisy koňských chrupů. Čekala jsem myšlenku, ale ono se to spíš jen intelektuálsky tvářilo. Občas film pobaví a celkově neurazí, ale nic báječného to není. Možná je na tom Chabonův román (literární předloha) jinak a je to vinou tvůrců filmu, možná jen hraje na efekt i on. Každopádně bych si ho docela ráda přečetla - už jen abych to zjistila. ()

Pavlínka9

Skvělé herecké obsazení, výborné téma a hlavně ta afmosféra! :) :) Tenhle film vidělo méně lidí, než by mělo :) Je to krásný film o tom, jak lidé tápají ve svém životě a profesor Tripp je jedním z "netypických" členů učitelského sboru, který zrovna prožívá "hluché" období plné hlasů z okolí :) :) Nejvíc se mi ale líbila postava Tobeyho Maguira, jelikož měla silný potenciál a jak tam tak tiše stál v té zahradě s tou "maketou" tak to mě dostalo nejvíc :) Jo a dům Trippa bych také chtěla, jen to počasí bylo nic moc :) :) ()

SkyHawk

Jeden z mála filmů, u kterého jsem vůbec nevěděl do čeho jdu. Nečetl jsem komentáře, recenze ani nějakou krátkou anotaci, nic. Doma jsem ho měl docela dlouho a ani nevim, jak jsem na něj přišel. Jetli Curtis Hanson, ale spíš mě donutilo herecký obsazení. Ač jsem se nebavil nějak královsky.. tak jsem prostě nechtěl, aby ten film skončil. Překvapil mě Tobey, pobavil Robert Downey Jr., Michael Douglas příjemě provedl příběhem a u Katie jsem doufal, že tam na někoho skočí :-p. A Frances McDormand? Já tu ženskou moc nemusim, ale tady mi až tak nevadila. Do půlky film byl opravdou hezkou podívanou, ale pak začal trochu pokulhávat. Hudba tam svou roli nehrála, což byla do jisté míry škoda a dalo se řekl bych zapracovat i na scénáři. Přesto si mě snímek do jisté míry získal, ale čím...Jsou v tom herecké výkony? Atmosféra doprovázející celý film nebo něco jiného, či snad všechno dohromady? To vám teď prostě říct nedokážu ;-).. 3,5* ()

Vodou

Jeden z mála amerických filmů s absolutně nepředvídatelným vývojem. Jako kdyby se Američané rozhodli "něco zkusit", rozmělnit, rozdrobit dramatickou linii. Obrátit žánr vzhůru nohama nehloupým způsobem. ()

liuk

Wonder Boys mi v mnohém přípomínali High Fidelity (jen místo hudby ze zde řešily knihy) a i velmi podobně na mě i jako film působili. Některé momentky jsou sice super, ale scénář na mě působil jako nedokončený slepenec. Douglas je také super, ostatní herci mě ale také moc neoslovili. A beru za úspěch, že mi nevadila Katie Holmes. :) Takové 2,5*, při kterých je mi opravdu líto, že u mě film nezabodoval jako u mých čsfd kolegů. ()

mirec88

Film, ktorý vás naplní láskou k životu a tým, ako ľahko sa dokážu zmeniť veci v živote behom jedného jediného víkendu. Ja pravdupovediac som sa našiel v tom filme, lebo tiež som taká osoba, ktorá nerada robí vážne rozhodnutia v živote ako Michael Douglas a mnohé veci mi jednoducho prekĺznu pomedzi prsty. Fakt mám o čom rozmýšľať. A tak ako Tobey Maguire tiež veľmi nenadväzujem kontakty s inými a som taký samotár. Ale bez tej trávy a alkoholu :) ()

Ironfood

Herci se možná při natáčení dobře bavili, já při sledování filmu bohužel už méně. Sice tam bylo pár dobrých momentů, celkově mě ale problémy profesora Trippa nechávaly dost chladným. A naděje na nějaká zajímavý konec se nenaplnily... ()

ZkuKol

Zmatené a příjemné. Dva dny plné chaosu, trávy, chlastu, zabitého psa, Marilyn Monroe, ale hlavně lásky a vlastně i smyslu života. Všichni zúčastnění si film očividně užívali, protože z filmu je to cítit na sto honů a s pomocí skvělé Dylanovi hudby si vás úplně podmaní. 5 hvězd tomu nedám, protože jsem z toho filmu strašně zmatený a nevím jak se vlastně o něm dobře vyjádřit. Je prostě nadprůměrně dobrý a moc mě bavil, zkuste ho taky! ()

sedm.1

Přes opravdu skvělé obsazení neskutečně nudný a pomalý film.Možná,že pro diváky,jimž byla postava Tobey Maguira blízka,tim se tento snímek určitě líbil.Ano,ti mohou Skvělé chlapi vyzvednout.Já viděl ale jen bloumajícího Michaela Douglase,který rozjímá a rozjíma,sem tam se mu přihodí něco veselého,pak něco smutného,občas se to proloží něčím neobvyklím,až nakonec dojde svého klidného stáří,ale ve skutečnosti kde nic,tu nic.O to je víc škoda Roberta Downeyho Jr.,který se tu sice mihne jen párkrát,ale každým svým výstupem tu zašedlou nudu naprosto rozjasní a zpestří o 100%.Skvělí chlapi není filmem pro každého,mě nezaujal vůbec a prostě jsem asi naprosto nepochopil,co jsem v něm měl vlastně hledat. ()

Maynard.

Herecké obsazení (především můj actor number one Robert Downey Jr.) naznačovalo, že se bude jednat o zajímavou podívanou. Čekal sem, že nepůjde o nic převratnýho a že se celý film jen tak prokecá, ale taky sem čekal, že to bude mít mnohem silnější a chytlavější příběh. Film jsem sice dokoukal, nevytuhnul sem, ale už zítra nebudu vědět o čem že to vlastně bylo, což je škoda. Jo i když si vlastně budu pamatovat věčně zhuleného Douglase (spisovatele), který ne a ne dokončit svojí další knihu. Zjistil sem, že mi fakt vadí herečka McDormand a herec (spiderman) Maguire. Ten když je v nějakým filmu, tak ten film jde automaticky o * dolů. Na to že má být film komedie, tak sem se ani jednou (což je fakt blbý) nezasmál. Takže tohle taky nic. Není mi jasný, jak mohl tenhle rejža natočit dokonale L. A. Confidential, to mi zůstává záhadou. Tohle už nikdy neuvidím a nebude mě to vůbec mrzet. ()