poster

Skvělí chlapi

 • USA

  Wonder Boys

 • Slovensko

  Skvelí chlapci

Drama / Komedie

USA / Německo / Velká Británie / Japonsko, 2000, 107 min

 • Aluska88
  ****

  Mám velmi ráda typy filmů, jako jsou Wonder Boys. Vypravěč, který nás s ironickým nadhledem seznamuje se všemi postavami, okolnostmi daných situací a vlastními zážitky a dojmy. Excelentní scénář. Bizarní postavy a situace. Spider-Man společně v jednom loži s Tony Starkem. Jedno z mála mých splněných "dirty boy/boy movie pleasures." Skvělí chlapi zcela uspokojili mé představy:)(23.4.2013)

 • Slartibarkfast
  ****

  Spisovatel, který po triumfálním úspěchu nemůže dokončit svou druhou knihu a mnozí si myslí, že naprosto zamrzl a již nedokáže nic vyprodukovat. Jako profesor nadějných mladých spisovatelů však zažije opravdu zamotané dobrodružství s několika svými studenty a dávným přítelem, literárním agentem. Líbí se mi tento styl komedií, kdy se zdá vše tak zamotané a bezvýchodné. Scénář a zápletka sice nebyly nijak silné a ohromujicí, ale přesto jsem se několikrát velmi hlasitě zasmál a povětšinou jsem se dobře bavil. Možná na to má malinko vliv americká část, jelikož britské komedie se vyznačují lepší kvalitou v těchto žánrech, ale snad je to jen můj dojem. Herecké osazenstvo bylo příjemné a nikdo příliš nevybočoval ze své role, což je snad i škoda. Také mi trochu vadili geniální studenti, kteří nad vším hloubali přímo Platónsky, což mi velmi připomnělo Dawsonův svět (i díky Holmesové). Celkově tedy uspokojivých 75%(29.5.2012)

 • Tom Hardy
  *****

  Odešla mu žena, milenka neví co chce, nejlepší přítel je blázen, editor homosexuál a k tomu má mrtvolu psa v kufru. Svět profesora Trippa je prostě úžasný!(26.9.2002)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Snímek byl natáčen v Pittsburghu v Pennsylvanii, konkrétně na Carnegie Mellon University, Chatham University, Shady Side akademii a dalších pennsylvánských lokalitách, jako je Beaver, Rochester a Rostraver Township. (BLANIK.)

 • - Michael Douglas kvůli své postavě Gradyho přibral 12 kilogramů. Docílil toho pojídáním pizzy a pitím piva. (jenik71)

 • - Scéna, ve které se Grady (Michael Douglas) vrací domů spolu s Crabtreem (Robert Downey Jr.) a Jamesem (Tobey Maguire) byly natočena „na míru“ písničce Boba Dylana. (camper)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace