Učitelka Samantha Caineová byla před osmi lety nalezena na pláži u New Jersey a nepamatuje si nic ze své minulosti. Má osmiletou dceru Caitlin, hodného přítele a najala soukromého detektiva Mitche Hennessyho, aby pátral po její minulosti. Poté, co se objeví v televizi ve vánočním průvodu, je přepadena mužem, který s ní má nevyřízené účty. V ohrožení života ho však ke svému překvapení profesionálně zabije. Ve stejnou dobu objeví Mitch stopu a Samantha najde ve dvojitém dnu svého starého kufru pušku pro odstřelovače. Při dalším pokusu o její zavraždění opět zcela profesionálně zlikviduje útočníky a zachrání sebe i Mitche. Od muže, který tvrdí, že byl její instruktor, se dozví, že se jmenuje Charly Baltimoreová a byla elitní vládní agentkou a nájemnou vražedkyní. Doba se však změnila a pro nové zájmy svých zaměstnavatelů se stala hrozbou. Jenže zabít ji není tak snadné, a proto vrazi unesou její dcerku. Charly je odhodlána zachránit ji a přitom odhalí, že měla být odstraněna. Stojí totiž v cestě zrůdnému plánu, kterým by její pronásledovatelé vydělali miliardy za cenu smrti tisíců nevinných lidí. Aby plán překazila a zachránila dceru, rozpoutá s pomocí Mitche malou soukromou válku. (TV Nova)

Savo

Ze začátku se film rýsuje v perfektní podívanou, ale jak je již zvykem zase se to strhne v přehnanou akční přestřelku s několika komickými šlehy. ()

Raven0

Spoiler! Průměrný akčňák, kde mi nejvíce zajímavá přišla fingovaná teroristická hrozba, jenž má vyvolat strach občanů z muslimů a následné zvýšení rozpočtu zbrojního průmyslu. Už vím, kde se inspirovali tvůrci konspiračních teorií ohledně 11. září :-) ()

noriaki

Už jsem skoro zapomněl jak jsou ty jsou ty devadesátkové akčňáky ploché a naivní. Tenhle mi zůstal jako rest z doby, kdy byl film žhavá novinka právě přicházející do videopůjčoven. Porovnání s nynější vlnou retro stříleček se přímo nabízí a Long Kiss Goodnight z něho vychází jako jasný poražený. Až na typickém zástupci doby je jasně vidět, že ani Expendables, ani A-Team nejsou pravou cestou časem, ale jen dovedně zakamuflované moderní nostagie. Ve všem jsou dva kroky vepředu a na efektech je ten třicetiletý rozdíl vidět snad nejméně. Harlinův pokus navázat na výbornou Die Hard 2 se navíc ani moc nepovedl. Nebýt komediálního tónu, tak bych se půlku stopáže regulérně pronudil. Ani Geena Davis, pro kterou to byla snad poslední áčková role to moc nevytrhla a hlavní part si pro sebe urval Samuel L. Jackson, toho času na vzestupu. ()

dANo

Kombinácia komédie a akčného thrilleru, ktorá je prešpikovaná množstvom klasických holywoodskych klišé, má jeden zásadný problém - pôsobí absolútne nevyrovnane, nedôveryhodne, chaoticky a hlavne nudne. ()

JohnSmith

Geena Davisová byl ten největší omyl tohodle filmu.Shane Black sice napsal kvalitní scénář se spoustou výborných hlášek.Harlin dokázal perfektně zvládnout akci,ale Geena je hodně rušivej element.Jako by Hanks hrál v Komandu.A další chyba v obsazení je Craig Bierko,ten chlap je nehorázně sympatický a měl by hrát spíš klaďase ()

Myrreczech

Amatérský Jason Bourne s mnohem více přitažlivým hlavním hrdinou, Slušným příběhem a skvělým Samuelem L. Bohužel jsem neviděl posledních 5 minut protože jsem usnul :-D ale zbytek mě velmi bavil. Kdo chce vidět zábavné akční béčko s nějakou tou střelbou na bruslích, skoky z okna s plameny v zádech a spoustou vykouřených cigaret má vyhráno. ()

Autogram

Veľmi drsná hrdinka, ktorej neublíži ani topenie v ľadovej vode alebo zamknutie v mrazáku. Stačí si potom dať teplú sprchu, upraviť vlasy, pobozkať škaredého černocha a ide sa ďalej v komplikovanej špionážnej hre. Zabŕdne sa aj do konšpirácií okolo CIA a príprave útokov do vlastných radov s obvinením moslimov na dvojičky so 4000 obeťami, a nebol to zlý odhad, keďže film vznikol dávno pred septembrom 2001. Akcie je vo filme veľa, niekedy až príliš, hrdinka je nesmrteľnejšia ako terminátor, a záver je tiež v podobnom duchu. Nebyť mnohých nezmyslov, film by bol reálnejší, ale potom by asi za nič nestál, takže tvorcovia s preháňaním zvolili správne. –––– Ó drahý, šesť centimetrov asi nebude stačiť. ()

m.a.t.o.

„Mamička, zomrieme tu?" – „Nie zlatko, my nezomrieme. Ale oni áno." Renny Harlin režíruje akčný film, ktorého dej sa odohráva počas Vianoc. Čo len mi to pripomína... no, nebudem klamať, nadšený z toho nie som. Akcia je síce klasicky deväťdesiatkovo dobrá, ale prerodu hlavnej hrdinky z nežnej učiteľky na superagentku som neveril ani na chvíľu. Ono by to možno nebolo až také neuveriteľné, ak by tvorcovia neurobili z Geeny Davis stroj na zabíjanie, od ktorého by sa mohol aj Terminátor čo-to priučiť. V 90. rokoch sa podobné akčné filmy točili rad-radom, ale úprimne, ani sa nečudujem, že sa z The Long Kiss Goodnight nestala klasika. A že to napísal Shane Black? Iba ďalší dôkaz toho, že tento človek je neskutočne preceňovaný. 40 % ()

zigíš

Black se všema svýma proprietama: Vánoce, světýlka, hlášky co pět minut zábavný jako vždy. S Harlinem už to tak veselé není a své ženské verzi Bournea nedává moc originality -i v stopáži se mohl krotit- prostě tomu chybí ryzost. No, aspoň že má šajna jak je důležité míti Shanea :) ()

mikulem

Pár zajímavých psychologických momentů v první polovině filmu, slušný výkon Jacksona a Davisové. Jinak nic, co by mělo smysl vidět. ()

solskjaer

Tak především u tohoto filmu musím vyzdvihnout herecké výkony obou hlavních protagonistů Geena Davis a Samuel L. Jacksona , kteří svoje role zvládli na výbornou a místy ještě lépe. CO však je až moc přitažené za vlasy je nepěkně ztvárněný závěr filmu, na který se muselo spotřebovat minimálně tuna zábavní pyrotechniky, neboť tolik výbuchů bylo už i na mě dost. Jinak jde o lehounce nadprůměrný film, který je zajímavý snad jen již zmíněným hereckým vystoupením obou hvězd. ()

Arius

Slaby akcny film ktory vyznieval vo vacsine trapne, navyse Samuel L. Jackson hral ako by bol toto maximalne seriozny film a preto vyzeral dost naivne, ovsem bolo to cisto s vplyvou ktore prichadzali z vonkajsieho prostredia. A ten koniec, k tomu sa radsej nebudem vyjadrovat. ()

sedm.1

Hned na začátek: silné 3*!.Dlouhý polibek na dobrou noc je celkově slušná akční jízda,kde se od prvních minut pořád něco děje a ikdyž mi to celé přijde dost krkolomné,má to styl a zdařilou akci.Navíc jak Geena Davis,tak především hláškující skvělý Samuel L.Jackson dodávají svému filmu švih a zábavu.Škoda nudných záporáků a přespříliš rodinných výlevů,které ubírají jak na drsnosti tak na šmrncu celému filmu .Za to srážím nejvíc!Navíc závěr není moc záživný,za předcházející děj by se slušelo více nadupanější finále.Celkově jde ale o zábavný akční filmeček,který není peckou,ale říz má :). ()

Lukoboss

Opravdu dlouhý... mně přišel téměř nekonečný. Film, kterej začne a jakš takš se to dá, ale pak se to zvrhne v takovou sračku, že to bolí. Ani S. L. Jackson to nezachrání. Viděl jsem to podruhé a utvrdil jsem se, že se mně to prostě nelíbí. Tečka. ()

iXtr3m3

Jeden z lepších Rennyho počinov. Síce mužatka v podobe Geeny Davis mohla byť nahradená niečím lepším, ale je pravda, že v tej dobe sa na ženské hrdinky ešte až tak nehralo. Jackson potešíl ako obvykle. Pekné, drsné, akčné, taká "iná" Nikita. ()

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)

Jack Black je nový Bourne

Jack Black je nový Bourne

04.10.2008

Popřípadě Samantha Caineová, pokud si vzpomínáte na Harlinův Dlouhý polibek na dobrou noc. Ano, i Jack Black se jednoho rána probudí na pláži (aby to mělo větší říz, je to pláž na pobřeží Kuby) a… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)