Sherlock: Přízračná nevěsta

(TV film)
  • Velká Británie Sherlock: The Abominable Bride (více)

Netrpělivě očekávaný speciál kultovní série jen 24 hodin po světové premiéře! Fanoušky po celém světě dlouho očekávaný zbrusu nový díl britské série je konečně zde. Sherlock Holmes a jeho věrný společník doktor Watson v neodolatelném podání Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana se tentokrát zcela výjimečně a dle tvůrců série naposledy ocitají na stopě zločinu v kulisách viktoriánského Londýna konce 19. století. Tedy v prostředí a době, kam dobrodružství slavného detektiva původně umístil praotec celého fenoménu, Sir Arthur Conan Doyle. Jak prosté. (Česká televize)

Pendula

Tak jsem se těšil na vánoční edici, ale nějak mě to nevzalo. Svěžest a tempo z klasických sérií se vytratily, takže za 60%. ()

Kivis

Sherlockovi návrat do přelomu 19. a 20. století neuvěřitelně sekne. Zajímavá zápletka a jako téměř vždy v této sérii bezchybný spád děje. Velmi příjemné drobné odbočení ze zavedených kolejí. Prolínání dějových linií celkovému výsledku jen a jen prospívá. U mě tento speciální díl lehce převyšuje celkovou úroveň Sherlocka, takže dávám hvězdu navíc. ()

james11

Seriál Sherlocka mám rád, ale tohle byla šílená slátanina. Jestli bude další série pokračovat tímhle směrem, tak si nejsem jist, že se jí budu účastnit... ()

ssarka

přiznávám,že seriál jsem neviděla,pouze tento film,ale horší interpretaci tohoto tématu jsem nikdy ještě neviděla...keci keci keci,plané fráze,které mi jdou ušima ven a vůbec mě vlastně nezajímají,oba herci jsou výborní,ale prostě dohromady jim to nejde..navíc upřímně,absolutně jsem nepobrala děj-skákání z minulosti do přítomnosti,pak zase u vodopádů atd atd..a nezlobte se,ale něco vím o kostrách a aby na 150 let staré kostře byly červi je nehorázná blbost :D ()

SaMaeL98

Při nekonečném čekání na další sérii mistra Šerliho se takovýto samostatný díl/filmeček určitě hodí. Očekával jsem po příběhové stránce trochu něco jiného a také trochu víc. To je asi jediný důvod, proč nehodnotím pěti hvězdami. Sherlock i Watson opět zvládli své role na jedničku a temná a strašidelná atmosféra prolínala celým filmem. Možná to má být nějaké dovysvětlení kladených fanouškovských otázek ohledně Moriartiho nebo prostě příprava na další sérii. Měli k dispozici super atmosféru, tak do ní mohli zasadit ještě něco víc a příběh oživit, ale jinak byl filmeček super. ()

Bragi66

Je to další vynikajíci kousek se Sherlockem v podání Benedicta Cumberbatche, který lze bez uzardění doporučit ke shlédnutí. Možná to fajnšmekrům může připadat po předchozích filmech stejné série poněkud vypráskané a překombinované, ale je to pořád jedna z nejlepších šerlokovin, i když samozřejmě je třeba připomenout, jak geniálně Sherlocka ztvárnil Svatopluk Beneš, a to jak ve filmu, tak v mluveném slově. ()

Gamine

První část, která se odehrává v 19. stolení je vysoce zábavná, častokrát jsem se zasmála slovním přestřelkám mezi Sherlockem.. a kýmkoliv jiným. Jakmile se příběh začne prolínat se současností, je to minimálně rušivé a ztrácí to trochu tempo, konec s Moriartym to úplně zamotal. ()

Feacher

Viděl jsem v pořadí jako by tento díl byl 4x0 a musím říct, že dosud jsem se u tohoto dílu asi nejvíce zasmál. Je to samozřejmě úplně jiný styl než předchozi díly, ale hezky to navazuje na poslední díl třetí série a celý případ, potažmo "díl" je více než zábavný a zajímavý. Lines psány s úžasným citem, kostýmy a nafingování 19. století taky skvělé... Jednoznačně 5*! ()

J.CTORN

Rozhodně se to dokáže pyšnit easster eggama na knižního Sherlocka od Doyla. Zpracování té doby je skvělé a divák musí dost zapojit svoji fantasii o mind palace. Film jsem docenil až později, protože teď vyloženě jako fanoušek hledám vše co jsem moc neviděl. Není to sice tak úžasný jako seriál ale pro svoji cílovku to funguje skvěle. Musíte tomu prostě jen odpustit pár věcí a přežít SPOILER ALERT - feminismus. 7/10 ()

poppy75 odpad!

uneseni budu len ti,ktori nevideli serial s jeremy brettom-potom ale vsetky narazky a vykradacky ani nepostrehli..a ti,ktorich strhla vlna filmov v style:vsetci sme na drogach....toto bolo strasne...a to sherlocka s benedictom pozeram..tu sa mi zhnusili vsetky postavy..benedict uz nebol vtipne arogantny..na tomto tak dlho pracovali?.ked opadne vlna prvotneho vzrusenia,tak verim,ze s triezvou hlavou si ludia uvedomia,ake toto bolo zle a zbytocne...teraz drviva vacsina chvali "brilantnost" len aby nevyzerali ako hejterski trulovia....niekedy to jednoducho nie je brilantna kombinacia,ale zlataninova sracka......nechapem preco to bbc pustala 1. januara,ked na silvestra by to bolo vhodnejsie...to,co sa vsetkym zucastnenim podarilo doteraz v ramci sherlocka vytvorit,zhovadili tymto specialom...bravo...chvilami som to chcela vypnut....vaham velmi,najradsej by som ohodnotila ako odpad....a tolko ocakavana dalsia seria bude zrejme uz len dalsia krimi,akych sa produkuju kopy... ()

Isognomostom

"Budeš prvním člověkem, který zemře pohřben ve svém vlastním myšlenkovém paláci." Trošku jsem se v jednu chvíli vylekala scénáristického veletoče, ale nakonec všechno fungovalo, jak mělo... MŇAM :-) ()

abanek

Je mi líto,ale první dvě serie stále zůstavají nepokořeny... Tenhle special mě bavil cca stejně jako třetí serie,tj. moc ne.... A to sem se tak těšil... ()

Beuthen

Vtipný bluf - přechody časoprostorových nebo "reálně" řečeno mentálních rovin, stavů mysli, odkazuje částečně ke starému Doylovi, ale zůstává plně ve světě nového Sherlocka. V dalším průběhu vzniká ale trochu překombinovaná vícevrstvost (nebo řetězení opakovaných návratů stejného) a přikomponování módní feministické roviny, která ideově poněkud připomíná vyznění třeba Císařova pekaře/Pekařova císaře, jakkoli to zní divně: Jedno z poselství, vyplývající ze zápletky, opakuje marxistické třídní schéma, tentokrát o mužích, kteří se "historicky znemožnili", a tak samozřejmě dobře ví, že budou poraženi. A nastává diktatura proletariátu - ženy osobující si právo vraždit se scházejí na setkáních připomínajících nejspíš schůze Ku-klux-klanu. To už je ale zase jiná realita. Ostatně v Přízračné nevěstě není jediná. ()

Kubi

Není to, jako klasické Sherlockovské díly, ale pokud si to pustíte s titulkama, může se to k nim alespoň přiblížit. 85% ()

Metalgirl20

Zpracování bylo pro mě velmi zajímavé a líbilo se mi, že to tvůrci vzali za jiný konec. Pro někoho by se prolínání dějů a návraty v čase a zpět mohly zdát nepřehledné, ale mně to přišlo pochopitelné. Těším se a doufám, že bude pokračování, protože opravdu málo filmů a seriálů mě vtáhnou do děje tak spolehlivě jako tento seriál. ()

Vaso

Přestože si zachoval styl, nějak mě moc nenadchnul. Nevím, připadalo mi trochu zmatené, chvílemi jsem se i ztrácel v ději. Možná po dalším shlédnutí změním názor, ale zatím. .. ()