Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

SNCIS

"Nezapomeňte večeře je v 6." - "Přijdeme ve 3!" Kopírky Spencera & Hilla znovu v akci! Poprvé - Šimon a Matouš jedou na rivieru. Znovu chytlavá píseň On My Way, která provází celý film a dějové to připomíná dva misionáři. Ze začátku to vypadá dobře a scéna u zpovědi nebo křtění fakt sranda. "Když jsem byl kluk spadl jsem ze židle a zjevila se mi Madona. Řekla mi, buď z tebe bude světec nebo pitomec, ale jak to vypadá je ze mne světec." Pak se to zbytečně překombinuje a jsou tam dlouhé scény s gangstery a policajtama. Jinak raději originál než lacinou napodobeninu, protože duo Spencer & Hill miluji a nedají se nahradit. - 50%. ()

Ajbell

Podarená kópia na Spencera a Hilla. Určite, že originálnej dvojici sa nevyrovnajú, ale aj na tomto sa dalo poriadne pobaviť. ()

PowPow

Jeden z filmů, které zub času ohlodal na kost, dnes už by tenhle jednoduchý italský humor neměl šanci obstát. Herecké výkony většiny zúčastněných jsou špatné. Na druhou stranu nebudu tajit, že kdysi jsem se u toho skvěle bavil a i dnes můžu říct, že - ačkoli by s tím jejich fanoušci asi už z principu nesouhlasili - je to vtipnější než většina originálních BS+TH filmů, zejména i proto, že to není postavené jen na bitkách, a když už se jich dočkáme, jsou poměrně nápadité. Kdysi bych dal pět, dnes tak dvě, s přihlédnutím k datu vzniku čtyři. Ta čtvrtá je čistě za Dominica Barta a jeho skvělého křivohubého Morgana. ()

mistr97

Šimon a Matouš se rozhodně řadí mezi mé oblíbené komedie. Ještě aby ne, když je film nabitý zábavnými rvačkami a hláškami. Je příkladnou ukázkou toho, že i jednoduchý humor dokáže bavit a přitom nemusí být ani jediná situace trapná nebo dokonce nechutná, jak se to objevuje v mnoha novějších komediích. Smith s Cantaforou očividně napodobují známější dvojici Spencer-Hill. To mi ale vůbec nevadí, jsem totiž rád za každý podobný film, který můžu vidět několikrát, aniž by mě přestal bavit. 80 % ()

Aguirre

X- krat opozerane na videopaske na zaciatku '90 rokov. Film je zabavnejsi, ako niektore Bud a Spencer produkcie. Bavili sme sa cela rodina. ()