Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

PlayEasy

Po Jestli se rozzlobíme, budeme zlí pro nás druhá nejlepší italská fackovací komedie a extrémně vtipná klasika od dětství viděna asi milionkrát. Třeba už jen rvačka se zloději ve starožitnictví pro nás znamená pětiminutový záchvat smíchu! 80% ()

ostravak30

Oba filmy byly natočeny během jednoho roku a navíc na sebe nenavazují. Přeci jen je tento film ale o něco málo lepší než Šimon a Matouš jedou na Riviéru. Každopádně bitky jsou s drobnými rozdíly naprosto totožné s bitkami herců T. Hilla a Buda Spencera. Dokonce jedna scéna s fackováním je pouze drobně upravena jinak je úplně stejná. A to mi vcelku vadí. Tvůrci sice vymysleli originální příběh, ale jinak okopírovali slavnější dvojici a jejich nejvtipnější parametry úplně ve všem. Třeba záporácká skupina mi svými nehodami a neschopností přišla mnohem zábavnější. Pravda ale je, že podobné rvačky se jen tak neomrzí a zase jsem našel scény, které opravdu byly vtipné. ()

route60

Jako dítě jsem to zbožňoval teď už to tak nežeru, ale rozhodně se schutí znova zasměju a dnešní některé takzvané komédie a hlavně jejich tvůrci múžou jen tiše závidět ()

Blackadder

Na to, že založili kariéru na kopii Buda a Terence... překvapivě dobré a zábavné. Člověk by neřekl, že tito dva klasici bitek, rozbitých lokálů apod., nechali někde "na trhu" mezeru :-). ()

waltosin

Tyhle dva můžou bejt cestovatelé,policajti,kovbojové nebo jako tady páterama je to vzdycky zaručená zábava, která se nedá prošvihnout, když jsou spolu Bud Spencer a Terence Hill i když to jsou jenom jejich dvojníci. :D :D :D ()

Darth Kedr

Ale jo, příjemná italská komedie, dobře si u ní zkrátíte dlouhou chvíli, ale nic složitějšího raději nečekejte. Podobnost s Budem Spencerem a Terencem Hillem je čistě náhodná :D ()

forrest11

klasika, toto som si pustal takmer denne ako maly z VHSky. Ked som teraz po 25 rokoch videl trailer - neskutocna nostalgia :) ()

martins

Slabší pokračování jedničky, ale přesto pořád vynikající film s řadou bitek, odehrávající se v Dakaru a poté v Amsterodamu. Na rozdíl od jiných pokračování, si toto zachovala svůj půvab a příliš za jedničkou nezaostalo. ()

Stanmi

Dvojice smolařů Šimon (Paul L. Smith) a Matouš (Antonio Cantafora jako Michael Coby) se po dalším průšvihu ukryjí v kostele a převlečou se za kněze, které omylem ostatní kněží považují za jejich nové posily, které měly přijet. Jejich přítomnosti si všimnou pašeráci, kteří je využíjí k propašování diamantů do Evropy...Ano asi nemá příliš cenu poukazovat na zjevnou podobu ústřední dvojice k jejich slavnějším kolegům Budu Spencerovi a Terrenci Hillovi, ale co je dobré zmínit je to, že kvalitativně se jím minimálně vyrovnávají (aspoň v obou dílech o Šimonovi a Matoušovi). Snímku nechybí hlášky, bitky, honičky a gagy prostě vše, co by si člověk od takové italské dobrodružné komedie mohl přát. Navíc oba hlavní herci jsou ve svých rolích naprosto uvěřitelní a navíc mají skvělou podporu svých kolegů jako jsou Dominic Barto, Jacques Herlin nebo Nello Pazzaffini. V dětství patřil tento snímek i jeho předchůdce (Šimon a Matouš jedou na riviéru) k mým nejoblíbenějším a i nyní, když se na tento film podívám, tak stále musím uznat, že se jedná o povedený kousek (především geniální pasáž v zastavárně). ()

tsatsiki

Výborná komedie, lepší než první komedie s Terencem Hillem a Budem Spencerem. Nezapomenutelné hlášky a jako dítě jsem tento film miloval. ()

Simako

Tohle je absolutní bomba, je to fakt hodně ujetý, tedy hodně vtipný. Jednoduchá komedie, ale člověk se dokonale baví!! Za pět!! ()

superzurda

Tohle duo jsem znal jako dítě dříve než dvojici Spencer - Hill. A i když tu druhou mám raději, ani zde se nejde ubránit úsměvu a pobrukování hlavní melodie. ()

DAJAAAA

nejlepší italská bláznivá komedie vubec,ktera převalcuje s přehledem spencra s hillem svym vtipem a groteskností,to taky ukazuje zdejší hodnocení,nechápu proč to nedavaj v tv,místo toho tam davaj neskutečné sra.ky,je to škoda,první dil hodnotim uplně stejně ()

wray

Viem ze ked som bol maly videl som desiatky filmov s Bud Spencrom a Terence Hillom, no dnes si nespominam na meno ani jedneho z nich. Simona a Matusa si vsak pamatam a keby sa ma niekto spytal ktory Spencrov a Hillov film mam najradsej, bude to Simon a Matus. A tusim ze podobne by odpovedala vacsina mojich rovesnikov, napriek tomu ze vsetci vieme ze To Spencer a Hill neboli... Pamatam si aj par inych komedii z mojho detstva, ktore som ako maly povazoval za najlepsie filmy na svete a vacsinou ked si ich pozriem s odstupom casu, tak sa ukaze ze az take skvele neboli. Simon a Matus tiez trosku po par rokoch nejak stratil na lesku, uz to nie je to co byvalo ked som mal 10 ale - je to stale velmi dobre a velmi pozeratelne! Este aj hlavna pesnicka sa pocuva stale rovnako dobre! V spomienkach sa vynaraju sceny, postavy, hlasky - a stale to funguje. Aj po 20 rokoch. A aj preto (ze si ten film zachoval "kvalitu") ho nadalej odporucam, a hodnotim velmi kladne. ()