Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

motyka52

Jako malej jsem si dost dlouho myslel, že je to opravdu Spencer s Hillem. A když jsem zjistili, že to tak není, bylo mi to úplně jedno. Řezal jsem se u toho smíchy, hlavně u fingovaného útěku nebo u bitky s vězni v kláštěře. Teď už se sice smíchy neřežu, spíš se jenom usmívám, ale trapný mi to pořád nepřijde. Což po skoro 50 letech od vzniku považuju za úctyhodné. ()

Cesty timem

Vždycky jsem si podle fota na obalu, netu apod. myslel, že to jsou Hill a Spencer. Viděl jsem to jako hodně malý kluk. Konečně jsem se na to znovu nyní podíval. No nejsou k mému překvapení. Ale je to stejně přiblblé a hlavně fackovací jako komedie s nimi. Když komedii, dám si raději něco s Pierem Richardem nebo Funesem. Tak pro jednou místy pobavilo, ale víc než na 2,5* to není. Jen díky hudbě (ikdyž tam moc motivů není) krouhlím na 3*. A vůbec nejraději bych si na tu hudbu místo koukání na film skočil rychlý foxtrot. Smím prosit? ()

soukyd33

Ta zastavárna. 🤣 Je to stejně ujeté jako předchozí díl. Všechno je stejně střeštěné. Opět jsem se bavil skvěle. 😀 Takhle mají komedie vypadat. Je až neuvěřitelné, jak jsou podobní původním z filmu. Hvězdiček 4 ()

Wlashack

"Srovnejte si hodinky - jsou tři hodiny osm sekund. Kolik máte vy?" "Pů druhý" "Za pět minut půl třetí" "Tři čtvrtě na jednu" :-)) Dokonalé a zábavnější než H+S, idyž je to jejich kopie. ()

kiwing

Ten výborný dabing mě naprosto dostal. Na tomto filmu jsem vyrůstal a jen mi připoměl jak jsem vždycky chtěl být silný jako Šimon:0) ()

leon66

Nostalgie a vzpomínky na první zkouknutí v kině+nesmrtelné hlášky.Po letech filmy trošku ztrácí dech,ale stejně jsem se pobavil. "Jsem Fru-Fru!Dejte sem ty diamanty!" ()

JARDAHONDA

Super zdařilá napodobenina Spencera a Hilla....Kluci to zvládli velmi dobře a jak se udává v obsahu : jednoduchá zápletka dvou smolařů,která mě osobně vždy pobaví...Hlášky,které se staly kultovní..Dobrá hudba a jak se říká : v jednoduchosti je krása,tak u této střeštěné komedie to platí dvojnásob..Hodnotím za 4**** ()

smajki

I po cca 20 letech (od dob mého mládí, kdy jsem tenhle kousek viděl poprvé) jsem se při shlédnutí příjemně pobavil. Jistě, že s odstupen času už člověk tyhle filmy vnímá jinak, dialogy jsou jednoduché a naivní, vtipy spíše nudné, ale všechno to zachraňují "bojové" scény, kdy Šimon a Matouš fackují, odhazují a razítkují vše, co jim přijde pod ruku. Zejména scéna z vetešnictví, kdy Matouš svým typickým stylem fackuje jednoho ze zloduchů u mě i poletech vyvolává mírné náznaky inkontinence :D. No a Dominic Barto a jeho superpadouch Morgan, jehož pokřivená tikavá držka se mi navždy zaryla do paměti, skvěle bavil už jen svým zjevem. ()

Jarsey

Dá se na to koukat, časem se k tomu i vrátit, ale je to kopie jak vyšitá. A z kopií nikdy nic kloudného nebude. Originální je snad jen samotný děj. ()

d-nao

Neznášam klony a keďže sa táto napodobenina S&H dožila len dvoch častí, o niečom to svedčí. Jedna za omyl z mladosti, kedy som sa na tom bavil ani neviem prečo? ()

SNCIS

"Nezapomeňte večeře je v 6." - "Přijdeme ve 3!" Kopírky Spencera & Hilla znovu v akci! Poprvé - Šimon a Matouš jedou na rivieru. Znovu chytlavá píseň On My Way, která provází celý film a dějové to připomíná dva misionáři. Ze začátku to vypadá dobře a scéna u zpovědi nebo křtění fakt sranda. "Když jsem byl kluk spadl jsem ze židle a zjevila se mi Madona. Řekla mi, buď z tebe bude světec nebo pitomec, ale jak to vypadá je ze mne světec." Pak se to zbytečně překombinuje a jsou tam dlouhé scény s gangstery a policajtama. Jinak raději originál než lacinou napodobeninu, protože duo Spencer & Hill miluji a nedají se nahradit. - 50%. ()