Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

tranquill

Po x letech jsem se na tyto napodobovatele Buda Spencera a Terence Hilla zase podíval. Všechno už nebylo tak vtipné jako v dětství, ale v žánru grotesky se člověk docela pobaví. ()

Ozzy2

Ať si kdo chce co chce říká, ať si mamka slzy utírá, tyhle dva plagiáty jsou mnohem výš, než filmy s jejich slavnějšími kolegy.Protože Bud Spencer se tváří pořád stejně a tohle byl opravdový herec.Film nabitý gagy, které nesklouzly nikdy k trapnosti.Na většonu filmů s BS a TH se už koukat nedá, tohle pobaví vždycky.I ten, jak spolu pojedou na Riviéru.Jasných 5 hvězd. ()

Odpadlik

Není to už tako dobré jako Š+M jedou ... ale pořád je to nenáročná zábava, na kterou se člověk čas od času podívá a i když se možná už neřeže smíchy jako kdysi, tak se pořád usmívá. Některé scény ("útěk" z vězení, honička na člunech) jsou pořád k zasmání. ()

BDMarty007

Úplná klasika podruhé. Vlastně všechny tyhle filmy jsou víceméně stejné, na nic si nehrají, ale jsou zábavné. Vždycky se objeví nějaký nový maličký vtípek, který pobaví. Nabyté skvělými vtipy a vtípky, z nichž některé objevuji až při několikátém zhlédnutí. Klasika je fackování s Biblý v podpaží ... Výborná konverzace: "Psaní z Říma."; "Od koho je?"; "Od kúrie!"; "Ty jí znáš?".... ()

HonzaMag

Hlavní představitelé využily tehdejší popularity Buda Spencera a Terence Hilla. Tato komedie byla jedním z důvodů, proč jsem se jako dítě vždy těšil na poslední den v roce.... ()

loveless

Šimon a Matouš na konci minulého dílu skončili v Africe - kde na začátku tohoto páchají dluhy za tuny snědených banánů... Samozřejmě ani v tomto díle nesmějí chybět honičky a monstrózní rvačky. Opět se zde objeví gangsterská banda šéfa Morgana - tentokrát se obávají zlých dobrmanů XDD ()

Nocturno culto

Nezapomenutelný snímek, perfektně nazvučené bitky =o)....výbornej byl šéf bandy Morgan s lahvičkou "nitroglycerinu " :-)) Dobrmany nééééééééé..... ()

Sign

ja se stale uz od mladi pri sledovani tohoto snimku bavim, a priznavam ze jsem si jednu dobu myslel ze jde o Bud Spencera a Terrence :-D ()

Enterprise

Jeden z nejlepších případů světového plagiátorství - perfektní koktejl namíchaný s tou správnou dávkou ingrediencí spaghetti komedie 70. let. Skvělé bitky, památné vtipy, nezapomenutelní padouši - prostě skvělý film na odreagování. Lehce to líže pět hvězdiček, ale pět hvězdiček nedám - to bych zase Spencerovi a Hillovi neudělal. ()

cyright

Zábavnější než mnohé Spencero-Hilloviny. Možná proto, že je selektivně vytěžuje. Ale to je dnes, takřka po 40ti letech, jedno. Situační humor vyvážený, blbost úspěšně balancuje na hraně a nepřeváží se. Velmi chytlavý a rajcovní ústřední hudební motiv, který chytne, nepustí a průběžně osvěžuje celým filmem. K tomu připočťeme velkou dávku nostalgie a máme z toho pěkně přislazené 4*. ()

Armin82

Příjemně hudebně laděná, letitá oddychovka, která i po těch letech pobaví. Bud Spencer a Terence Hill sice překonat nikdo nemohl, ale Italové prostě tu srandu dělat uměli...nejlepší scéna pro mě? cca 30tá minuta a Matoušovo lekce fackování s biblí v podpaží...to byla libůstka :D --->70% ()

Inozuka

Jistě, je to blbé, je to okopírované a je to již tisíckrát viděné... Ale co naplat, Šimon a Matouš pořád dokážou poctivě pobavit a donutit mě prskat smíchy. Ty bitky a fenomenálně neschopná gangsterská sebranka prostě nemají chybu. Co se vám jako dětem zaryje do mozku, již odsud nedostanete. Nostalgie je mrcha. ()

Mik_e

Tohle je paráda, prostě nejlepší Šimon a Matouš. Tedy, přesněji řečeno, nejlepší ze dvou filmů, ale to je jedno. Koho by napadlo, že Bud Spencer a Terrence Hill potřebují dvojníky? Nicméně, jsou tu a s přehledem své vzory strkají do kapsy. Bitky pravda trochu zestárly, tomu se člověk nejvíc směje jako dítě, ale jinak se tu hláškuje o stošest. A díky starému dobrému československému dabingu je to ještě celé o třídu lepší, viz kouzelné namluvení "šéfa". ()

Luxocculta

Jako malý jsem to miloval, a bavím se i jako dospělý. Honičky, mlátičky, hlášky, chytlavý hudební doprovod a Dominic Barto jako šéf :) ()

Stanix

2. díl už není tak vtipný jako jednička, alespoň pro mě to tak vždy bylo. Tady spíš více vyniknul Dominic Barto a jeho kumpáni, kteří se pohybují jako lví pšouk a jako myška mazaně. ()