Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

Ajbell

Podarená kópia na Spencera a Hilla. Určite, že originálnej dvojici sa nevyrovnajú, ale aj na tomto sa dalo poriadne pobaviť. ()

PowPow

Jeden z filmů, které zub času ohlodal na kost, dnes už by tenhle jednoduchý italský humor neměl šanci obstát. Herecké výkony většiny zúčastněných jsou špatné. Na druhou stranu nebudu tajit, že kdysi jsem se u toho skvěle bavil a i dnes můžu říct, že - ačkoli by s tím jejich fanoušci asi už z principu nesouhlasili - je to vtipnější než většina originálních BS+TH filmů, zejména i proto, že to není postavené jen na bitkách, a když už se jich dočkáme, jsou poměrně nápadité. Kdysi bych dal pět, dnes tak dvě, s přihlédnutím k datu vzniku čtyři. Ta čtvrtá je čistě za Dominica Barta a jeho skvělého křivohubého Morgana. ()

tein

Je to hrozná hovadina a kdyby to natočili v dnešní době tak tomu dám asi hodnocení odpad, ale v době mého dětství to patřilo mezi top komedie co bylo možno vidět v TV. Převážně z nostalgie, a že se u toho opravdu skvěle bavím, dávám 5*. Ač je humor na dnešní dobu už opravdu přiliš absurdní, tak tady to, alepoň pro mě, stále skvěle funguje a má to úžasnou pohodovou odpočinkovou atmosféru. O neskutečně chytlavé hudbě ani nemluvě. Prostě klasická totálně ulítlá Italská letní komedie. Sice primitvní ale účinné. V jednoduchosti je holt krása. No a komu vadí, že to vykrádá filmy Spencera a Hilla? Důležité je, že to funguje a člověk se výborně baví a směje téměř od začátku do konce. Vždy se na tuto komedii rád podívám a pokaždé mi báječně zvedne náladu. To dnešní moderní komedie málokdy zvládají. Druhý díl "Šimon a Matouš jedou na rivieru " si ode mě zaslouží uplně to stejné hodnocení (*****) ()

mistr97

Šimon a Matouš se rozhodně řadí mezi mé oblíbené komedie. Ještě aby ne, když je film nabitý zábavnými rvačkami a hláškami. Je příkladnou ukázkou toho, že i jednoduchý humor dokáže bavit a přitom nemusí být ani jediná situace trapná nebo dokonce nechutná, jak se to objevuje v mnoha novějších komediích. Smith s Cantaforou očividně napodobují známější dvojici Spencer-Hill. To mi ale vůbec nevadí, jsem totiž rád za každý podobný film, který můžu vidět několikrát, aniž by mě přestal bavit. 80 % ()

Aguirre

X- krat opozerane na videopaske na zaciatku '90 rokov. Film je zabavnejsi, ako niektore Bud a Spencer produkcie. Bavili sme sa cela rodina. ()