Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

noriaki

Z prvního dílu zůstal skvělý hudební motiv a dvojice smolařů je pořád stejně sympatická. Zbytek je ve všem výrazně horší. Souboje postrádají jiskru a parta nešikovných lupičů, taktéž recyklovaná z minulého filmu, působí nevýrazně. Zápletka je dost šílená na nekonečný zdroj vtipů, ale přišlo mi, že scénář většinu možností trestuhodně promrhal. ()

Kubaso

S prvním dílem (aspoň doufám, že tohle je ten druhý) se tenhle skutečně nedá srovnávat. Je mnohem svižnější a vtipnější, byť pár hluchých míst by se našlo, ty však nikdy netrvají dlouho. Je to sice evidentně lacinější (několik rvaček proběhne zcela mimo záběr), Paul Smith nemá Spencerovo charisma a Michael Coby Hillův kukuč, ale v tomhle filmu se zábavností můžou s originály bez uzardění měřit. A Dominic Barto je snad lepší, než kdy jindy. Hodně tu zřejmě zapracoval i přepychový český dabing. "BUUUM!!!" ()

Compadre

Šimon a Matouš se v pohodě vyrovná vzorovým filmům s Budem Spencerem a Terencem Hillem. Takže bomba, hlavně když jsem byl malej, tak jsem tenhle filmek žral i s chlupama :) a musím říct, že díky Levným knihám jsem měl možnost ho vidět po dlouhých letech znovu a nezklamal vůbec. ()

morena.jea

Jáj, kde sú tie časy keď som si myslela že je to Hill+Spencer. Hlavne ma neukameňujte, ale naozaj som tomu verila. No čo, bola som na prvom stupni základky, vtedy mi to prišlo celkom zábavné. Dnes už by som to nepozerala. Ale 3 hviezdy za ten detský smiech. ()

lykan9

Rčení: "Když dva dělají totéž, není to totéž." v tomto případě vůbec neplatí. Napodobitelé dvojice Budyhill Šimon a Matouš se svého úkolu výborně zhostili a v mnoha se komediím se Spencerem a Hillem vyrovnali. Zkrátka je Šimon a Matouš skvělá a vtipná komedie s vynikající a chytlavou průvodní písní, která i po tolika desetiletí stále baví. ()

Kosmik 1

Přesně tak, úvodní melodie se jen tak nezapomene ani po letech. A ani mi tolik nevadilo, že jde jen o klony Buda Spencera a Terence Hilla, pořád je úroveň skvělá a dost dobře koukatelná, dokonalé bitky, super hlášky a pomatenost šéfa a jeho kumpánů. A navíc je to klasika, vždy se dobře bavím. ()

Autogram

Dodnes som si myslel, že Spencer & Hill sú Šimon a Matúš. Môj detský mýtus je týmto zborený a budem si musieť hľadať ich nové spoločné pomenovanie. Film je to celkom priemerný, ktorým sme mohli byť nadšení v čase videokaziet, ale dnes už ani nie. (20.10.2014) –––– Každý film má svoj správny čas a náladu na sledovanie. A tak správne novoročne naladený môžem zvýšiť z troch na štyri hviezdy. (1.1.2018) –––– Buď to bude světec nebo pitomec. Svatej Šimon... - Evagelium podle Matouše... Sakra, evagelium podle Šimona není. ()

manonfire

U neskutečně vymaštěné rvačky s vězeňskými uprchlíky jsem myslel, že budu potutelně vzpomínat na své dětské výtlemy, jenže chyba lávky, tlemil jsem se znovu jak retard na kolotoči. On totiž i ten nejpitomější humor může být trapný nebo naopak nápaditý, a když jde o druhou možnost, pak je ona pitomost humoru jeho žánrovou škatulkou, ovšem nemá nic společného s ohodnocením jeho kvality. Další hvězdu filmu dodal velice výrazný Dominic Barto. Příjemné zavzpomínání si na diváckou bezstarostnost mého dětství a přiznání, že kopie tentokrát trumfla originál. 80% ()

Pecival

Trip na rivieru mám radši, ale pořád je to pecka. Ti dva hlavní manící (podporovaní skvělým dabingem) jsou prostě ultimátní a záda jim zase jistí kouzelně přehrávající Barto (a má dokonce víc prostoru). Prostě definice totální (nablblé - v dobrém slova smyslu) pohodovky. ()

G.W.Bush

Chybí tu Spencer, chybí tu Hill a dohromady tu nikdo nechybí. Zase jednou (vlastně dvakrát) jsou kopíráci lepší než originál. ()

vitekpe

Tohle je fakt klasika. Co scena, to legenda...v detstvi jsem u toho ricel smichy, videno nescetnekrat. Dneska uz se smichy po zemi sice nevalim, ale pobavi to spolehlive. V jednoduchosti je proste sila. P.S.: ve vedlejsi roli Jacques Herlin, ktereho zname z Tety... :-) ()

SG-1

"Důstojnost a střídmost je teď naše heslo. A ne, abys jedl rukama. A ovládej se, nepřežírej se a necpi se jako prase." -Matouš- ()

Maynard.

Jediný na tomhle kousku je, že ti dva hlavní herci nejsou "Bad Spencr a Teren Hil". Nevím kolik lidí to ví, ale když se lidí zeptáš jakej se jim líbí film od "Bada Spencra a Terenc Hila", tak ti řeknou - Šimon a Matouš:o). Nedávno sem viděl jejich dva nej filmy a jeden hodně dobrej,ale Sudá a Lichá, nic moc. Vlastně musím říct, že Šimon a Matouš mi přijdou víc srandovní. A tím se dostávám k jádru mýho pudla, což teda vlastně je, že sem si až do nedávna taky myslel, že v tomhle hrajou "Bad Spencr a Terenc Hil". Každopádně je tady jedna z nejchytlavějších songů, který kdy ve filmu zněly. A je to vlastně taková už klasika! :o). ()