Skryté zlo

• USA The Bye Bye Man (více)

Když tři kamarádi z vysoké školy narazí na hrůzný původ skrytého zla, zjistí, že existuje jediný způsob, jak se vyhnout této kletbě: nemyslet na ni, nevyslovovat ji. Ale jakmile skryté zlo pronikne do vaší hlavy, je to právě to, co všechno řídí. Existuje způsob, jak se vymanit z této posedlosti a přežít? (Freeman Ent.)

Frajer42

Skryté zlo se opravdu někam skrylo a bohužel s sebou pozvalo do skrýše i strach. Celý snímek se tedy stal lehce bezúčelným. Netuším, či jsou na tom tvůrci hororů s fantazií až natolik bídně, že se stalo novým trendem vykrádat divácky úspěšné klasiky. Je více než trapné, že se nám v hororovém světě stále recykluje několik konceptů. Opět nechybí strašidelný dům ukrývající hrozné tajemství, ani několik nesympatických retardů. Tvůrci se předhání pouze v tom, kdo do hlavních rolí obsadí prkennější herce. Značné zklamání! A to mi byl film snímek několika vyděšenými účastníky kina horlivě doporučován. ()

silentname odpad!

"Resident Evil: The Final Chapter" má konkurenciu. Au. Nepozerajte to. Ušetrite si peniaze a čas a ignorujte tento film. Po prvých dvoch minútach to ide rapídne dole vodou a musím priznať, že z toho vzniká až obludná megakatastrofa. Prečo? Pretože tento film je jednoducho obrovská nula. Nič tu nefunguje. Atmosféra, postavy, efekty, príbeh, všetko je to absolútne zabité. Z hlavy ma napadne kopec mizerných hororov, ktoré by som doporučil vidieť viac než toto. "The Bye Bye Man" môže byť jedným z najhorších hororov, ktoré som videl za svoj život. A to som si myslel, že som už toho videl dosť. Ani jedna ľakačka filmu nefunguje. Buď je umiestnená na mieste, ktoré je absolútne irelevantné, alebo je to plné klišé. A okrem toho si musíme priznať, že ak dokážeme rozoznať počítačové efekty, tak efekt strašenia sa stráca ešte o to viac. Vieme presne ako to skončí, vieme presne čo bude výsledkom a tento film je tak lenivý, že sa ani len nesnaží nejako vytvoriť tú atmosféru. Len tu chodíme, rozprávame o tom a snažíme sa niečo z toho dostať, no efekt nikde nevyplynie. Absolútne nikde. Scénka, kde začne žena horieť je mi absolútne na smiech. Keď uvidíme prvýkrát psa nášho Bye Bye Mana, tak to je tragédia. Náš hlavný hrdina tu vedie sám so sebou ohromné množstvo otravných monológov a film dokopy nejde nikam a je to otrava, nuda a nemá to absolútne nič. Ako som povedal, toto je nula. Nič nefunguje. Myslím si, že kopec filmov má viac dobrých momentiek než tento. A to ani nemusím ísť načierať do skutočne kvalitných hororov. Pozrite si remake filmu "Poltergeist". Pozrite si "Rings". Dokonca "The Darkness" alebo "The Gallows" majú viac inteligencie. Myslím si, že to s tým ratingom pôjde nižšie, lebo úprimne hovorím, neviem nájsť na tomto filme nič, čo by som ohodnotil pozitívne. Toto je ukážka toho, ako sa horory nerobia, ako nefungujú a je to hanba, že niečo také existuje. Vyhnúť sa všetkými desiatimi. Hodnotenie: F ()

Yoshitsune odpad!

Čau Čau Muž, je opravdu horor vysoké mentality a nízké kvality, on totiž tenhle retardovaný bratranec Buughula, co žije z legendy Freddyho Kruegera, své oběti děsí, tím nejděsivějším způsobem. Ukazuje jim věci, věci tak hrůzné a znepokojivé, že se to bojím napsat, ale přesto, v sobě najdu dost odvahy a zkusím to, děsí je tím, že mladý černoch, sportovec a nadějná hvězda fotbalového týmu si to rozdává s mladou, blonďatou běloškou !!!!! Děsivé že ? A to je zhruba asi tak všechno, ti mladí neherci se snaží přesvědčit, že umí (neumí, fakt neumí) hrát a vzniká z toho kolotoč bizarních a vtipných scén. Ale osobně za největší nesmysl, považuji to, že Béčko muž žije ze strachu, který vyvolává tím že děsí své oběti (Freddy Krueger), ale zároveň je nutí, aby se mezi sebou zabíjeli, takže jak o něm může být nějaká legenda ? Celé to nezachrání, ani latexová Trinity. Ale tak co by jste čekali, od scénáristy, který nedokáže vyhrát a přežít Mikronésii ? ()

korbitch22

Další produkt výrobního pásu průměrných amerických hororů pro dnešní mládež do kin. Žádná tragédie to ovšem vůbec není. Herci jsou fajn, atmosféra taky a ten psychadelickej twist na konci nebyl vůbec špatnej. Atmosféra je, lekačky taky, krví se nešetří a brokovnicová pasáž s Leigh Whannellem je doslova super. 47% je nedůstojné podhodnocení. Mě tohle stačilo, nebylo to hloupý a mělo to mnohem lepší děj i atmosféru než nějaká přiblblá Ouija 2 od neskutečného nudaře Flannagana. Na kino ani náhodou, ale večer doma při neděli naprosto dostačující horor plný známých tváří ve vedlejších rolích.50%. Kdybych měl někdy aspoň jednou v životě možnost natočit jeden celovečerní horor, za tuhle práci bych se nestyděl. ()

rollman1

Legenda která ožívá, ale mě spíš posílala do hajan. povedená první půlka, která nabízí celkem zajímavé segmenty podražená půlkou druhou která je předvídatelná a nudná. CGI Pes mě spíš pobavil a Ahoj Ahoj Man mě neděsil. Podprůměrná duchařina, která se brzy ztratí ve vodách povedenějších snímků. ()

ARI50

Tohle bylo užasne dostal sem do konce víc než jsem čekal podle mě velmi dobře propracovaný příběh i s příjemnými herci, mraz po zádech mi i místy proběhl, atmosféra v některých chvílích výborná, pes dobře propracovaný a samotný Bye bye Man nebyl ale vůbec špatný no já sem dost spokojený jelikož jsem od tohohle čekal mnohem mín. ()

luka4615 odpad!

Film začne vážně dobře, ale pak přijdou úvodní titulky a všechno se zhroutí jako domeček z karet. Od té chvíle totiž nefunguje vůbec nic. Herci přehrávají až hrůza, atmosféra raději spáchala sebevraždu a "pan Ahoj Ahoj" vypadá jako tragéd z plastelíny. Po filmu "Rings" je toto zdaleka tím nejhorším, co jsem tento rok v rámci žánru viděl. PS: Bylo třeba hodně vybírání, než jsem z té přehlídky "WTF" momentů vybral vítěze, avšak po zralé úvaze toto "ocenění" vyhrává Carrie-Anne Moss a její nepochopitelná účast. Gratuluji vítězce! ()

Morholt

Začátek docela navnadil, ale vzápětí film sklouzl do nenápadité variace na Candymana, která sice místy ukazovala jistý potenciál, ale ten zůstal nevyužit. Atmosféricky se moc nedařilo, lekačky nefungovaly a neoslovilo mě to ani herecky a pořád mi zůstává záhadou, co tu dělaly Carrie-Anne Moss a Faye Dunaway. S troškou přímočarosti a bez liché snahy o originalitu by to mohlo být slušné béčko, ale takhle je to jen další ze zbytečných kousků, který se kdoví proč dostal do kina. 30% ()

oLí

Takovýhle podobný stavy mám, když se zkouřím, proto již marihuaně neholduji. Pro mě fakt horror. Divím se, že to u nás šlo do kin, ale zas taková sračka to teda nebyla. 5.5/10. ()

malylada

Nedá se upřít snaha o trošku originality, bohužel chybí větší přímočarost zápletky. Děj je místy spletitý, příliš překombinovaný a nezáživných dialogů bylo přes čáru, až mě bralo na projekci spaní. Kromě úvodu se začátek táhl o něco déle, než bylo zdrávo a zůstalo jen u chabých pokusů o lekačky. Postupem času se rozehrává psychologická hra kolem představ hrdinů a jakéhosi přízraku, který byl v zápletce úplně zbytečný a rozhodně by seděl více v nějakém slasheru. Zkušený hororový fanoušek přesně ví, jak to celé dopadne a nic překvapivého se nedostaví. Raději doporučuji sáhnout po Nezvratném osudu, Kruhu a podobných předávání Černého Petra.......4/10 ()

JohnCZ

Dobrej rozjezd (one shot scéna zejména), ale kazí to ten neděsivej digitální záporák díky kterému strach postupně rapidně upadá. Jinak ale příjemnej horůrek s originálním námětem, ale už ne tak originálním průběhem. A hodně fajnou hudbou bratří Newtonů. ()

corpsy

Ďalší kino horor, ktorý tam rozhodne nemá čo robiť. Nulové strašenie, mládeži prístupný ( choďte s tým už niekam do p...) a hlavne nudný. Viac k tomu netreba. ()

hous.enka

Zpočátku to všechno vypadá skvěle: dobrý nápad, poměrně dobré provedení, kdy všechno vlastně jen tušíte (mince, dvířka, kápě)... Jenže pak se ukáže... a já dala ovládání hlasitosti na minimum a děkovala bohu, že nesedím v kině. A proč tedy tři hvězdy, když jsem se při filmu bála (což podle mě má horor způsobovat)? Protože je to všechno ve stejném rytmu jako Wanovy Conjuring nebo Insidious... Navíc mi chybí vysvětlení, odkud se Bye Bye Man vzal. The Bye Bye Man neurazí, nenadchne a pokud bych ho viděla v kině, hodnotila bych možná o hvězdu výš, protože by mě strhla atmosféra. Takhle s možností stažení hlasitosti je to takové na půl cesty. ()

FromHell

Celkovo mi to dosť pripomínalo Flanaganovú produkciu.Každopádne to nieje žiadna sláva.Celkom zaujímavá mestská legenda tu je zas raz dokurvená otrasným CGI zjavom samotného strašiaka a jeho psa.Ďalší priemerný mainstream s nevyužitým potenciálom... ()

kaylin

Doufal jsem, že snímek „Skryté zlo“ bude o něco děsivější, že bude zapamatovatelnější, ale úvodní tápaní mladých lidí mi přišlo takové hodně křečovité a klišovité. Pak se to dějově trochu rozjelo, objevil se démon, je zde pár dobrých scén, ale nakonec se dobře vystavený horor nepodařilo natočit a já jsem si z přemíry zápletky odnášel spíše zklamání než naplnění. Přítomnost hereček jako Faye Dunaway a Carrie-Anne Moss potěšila. ()

stration

Ze začátku jsem měl těžké pochybnosti. Dokonce jsem se usmíval a tipoval, co bude dál. Ale asi v polovině jsem si uvědomil, že mě film celkem pohltil a že se i trochu bojím. Napětí houstlo, atmosféra se mi najednou zdála perfektní a herci snesitelní. Zajímalo mě, jak to celé dopadne. A ono to dopadlo celkem slušně. Sice ten konec nebyla žádná hitparáda, ale pasoval tam. Celkový pocit je teda dobrý, až nadprůměrný. Škoda nulového gore, spjeného s nízkou přístupností snímku. Klidně bych vydržel pokračování. Ale chtělo by to přitvrdit. ()

AlistairMir

Uznávám, že ten digipes se zrovna 2x nepovedl, ale jinak jsem si Skryté zlo užil až překvapivě dobře. Trailer mě extra nenadchnul a do kina jsem šel s pocitem, že horší než Kruhy to snad nebude. No a opravdu to horší nebylo. Film hezky odsejpal, takže nuda nehrozila, některé scény jsou opravdu napínavé a postava Bye Bye Mana mě zaujala natolik, že bych klidně přivítal v budoucnosti pokračování. Herecká trojice sympatická, Carrie-Anne jako detektiv také potěšila a i když konec se dal čekat, stejně vykouzlil spokojenej úsměv na tváři. ()

Hamaradža

Asi len toľko že keby som na tom nebol v kine, čakal by som rok výroby najneskôr 2003. Toto už dnes predsa nefrčí. :) Úvodná sekvencia s brokovnicou pekná. ()

Trevor

Z filmov s podobnou tématikou patrí Bye Bye Man k tým o niečo lepším, aj keď dej je sotva priemerný, svoje úlohy zvládajú herci celkom dobre a kedže sa dočkáme aj očakávaného konca tak priaznivcov béčkových hororov Skryté zlo celkom poteší. Na druhej strane ničím neprekvapí, sú však podstatne horšie horory ktoré majú na čsfd vyššie čísla, takže každý musí posúdiť sám. Hranica 50% je primeraným odrazom kvality filmu. Ak sa dočkáme pokračovania, dúfam že pod režisérskou taktovkou niekoho skúsenejšieho. ()