Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

Makky

Že je Sandberg talent, každý hororový fanúšik vie. Príležitosť nakrútiť celovečerák vo Wanovej produkcii však už každý nedostane. Šikovný Švéd priniesol trocha žánrovej invencie a predviedol nám jedného z najdesivejších bubulákov. Od osemdesiat minútovej žánrovej jednohubky ťažko čakať dávku originality, večerné nepríjemné pocity pri pohľade do tmy sú však zaručené. ()

blackrain

Je tu jedna klasická lekací scéna za druhou .Při první jsem udělala školáckou chybu a nechala se vylekat. To je to, co mám ráda plus kvalitní atmosféru, která všemu nasadí korunu. Tady toho bylo málo. Strašně moc jsem tomu chtěla přijít na kloub, proč se tak dělo. Vůbec mě to ale nepřekvapilo. Tohle je taková jednohubka, na kterou si vzpomenu v případě, že v místnosti, kde se budu nacházet, budou poblikávat světla. Ale to je tak všechno. ()

kaylin

V jednoduchosti je podle všeho síla, a tak se tvůrci filmu "Zhasni a zemřeš" rozhodli jít jednoduchou cestou. Příběh o tom, že se něco skrývá ve tmě, je to vidět/nevidět v první scéně, je to drsné, je to lekavé, je to nepříjemné. Ano, je to skutečně na první pohled strašně snadné, ale tvůrcům se povedlo diváka vyděsit a to kvituji s povděkem. ()

movieband

"We need to find more light!" Na Lights Out jsem byl hodně zvědavý. Samotný film nakonec nepředčil moje očekávání, ale i tak se jedná o kvalitní kousek. Minimálně se jedná o kvalitní horor s perfektní atmosférou. Nálepka "fungující horor s hezkou tvářičkou v hlavní roli" by filmu taky sedla. Teresa Palmer je sympatická a solidní herečka, která umí nejen hrát, ale taky jí to před kamerou sluší. Herecký ansábl, byť nijak zvlášť profláklý, byl dobře sestavený celý film je kvalitně zahraný. Ať už se jedná o Mariu Bello jako matku sžíranou depresí, malého Martina, kterého přesvědčivě zahrál mladý Gabriel Bateman. Samotná zápletka je jednoduchá a během filmu se divák dozvídá prapodivnou historii přízraku ve tmě. Obával jsem se, že film bude víc rezonovat, protože potenciál vyděsit diváka to mělo obrovský. Myslím, že mě zhasnout nebude dělat problém, ale pravda.. na dlouhých, úzkých a málo osvětlených chodbách mě asi zamrazí. 70% ()

stration

Taková klasika. Dobrý příběh, sympatické obsazení a profesionálně natočeno. Na prdel jsem si ale nesednul. Lekačky jsou sice pěkný, ale postupem času si také zvyknete, že se prostě ta potvora při dalším záběru zase přiblíží. Gore v podstatě neexistuje a vůbec brutality je málo. Je to prostě takový povedený rodinný horor, nic víc, nic míň. ()

AlistairMir

David F. Sandberg na to prostě má což už několikrát dokázal ve svých kraťasech. Že mu pomocnou ruku na natočení celovečeráku nabídne jako pruducent např. James Wan to jasně dokazuje, že Wan není týpek co by se bál schopné konkurence a naopak pravému talentu rád pomůže, za to palec hore. Každopádně největší palec hore si zaslouží Sandberg, jelikož jasně dokázal, že jeho tvorba neskončí u kraťasů, ale že i celovečerák dokáže natočit tak, aby mrazil, byl plný atmosféry a dokázal diváka vyděsit Strašidlo se velmi povedlo, hlavně jeho obrysy ve tmě jsou děsivé, a určitě hodně lidí donutí spát s rozsvícenou lampičkou. Herci v pohodě a film rozhodně ani chvilku nenudil. Wan a Sandberg zajišťují hororovému žánru světlou budoucnost a já se už teď těším na Annabelle 2. ()

dawe04

The bitch is real. A je opravdu děsivá. V kraťasu. V trailerech. Příběh je na horor hodně zajímavý, ale nedostane se mu pořádného vystupňování stejně jako ústřední mrše, která by si zasloužila víc záře reflektorů. Paradoxně. ()

salalala

Wan má velký cit pro materiál, který produkuje a na Lights Out je to výborně vidět. Skvělá premisa vycházející z krátkého filmu je roztažena na únosnou stopáž a Sandberg moc dobře ví, co s příběhem chce udělat. Pozitivem je, že se vyhýbá nelogičnostem, koncept se zhasínáním a rozsvěcením nikdy neporuší a udržuje hodně hutnou atmosféru, kterou dokresluje zdařilá a minimalistická hudba. Zpočátku se mu daří i lekačky, ty už sice ke konci tolik nefungují, ale už jich není ani tak moc. Oceňuji taktéž nečekanou a poměrně nekompromisní pointu, která dává smysl a má logiku. Vydařil se i casting, v němž není jediná protivná a otravná postava, naopak jsou všichni poměrně sympatičtí a především velmi dobře hrají. To se týká především Teresy Palmer a vynikající Marie Bello, z níž je divák potřebně nervózní a neklidný při každé její scéně. Je pravda, že bychom tvůrci mohli vytýkat málo nápadů, stereotypní způsoby zabíjení a až velkou sázku na diváckou jistotu, to si ale nezaslouží. Lights Out totiž patří k nejlepším hororům roku a svůj potenciál (na rozdíl od ostatních) využil téměř naplno. 70% ()

dom156

Ve dvou dnech jsem si dal 2 horory a po úžasným a tajuplném To, jsem následující den viděl tuhle zhovadilost. Tohle je krásný příklad hororů 21. století, kde je atmosféra mizerná, tuna lekaček, které člověk dokáže i předvídat a matní někdy i marní herci. Abych jen nehanil, tak zde stojí za zmínku vyvrcholení dějové linky, které není dle klasické šablony a zajímavým zvratem celý film zakončí. I tak to bohužel nestačí ani na průměr a já nedoporučuji. ()

Patw

Tomuhle filmu se musí nechat, že přináší čerstvý vzduch do hororových plachet, ale bohužel to nestačí. Pomalý rozjezd, slabé rozpracování postav, a promarněné šance aneb důvody proč jsem dal tři hvězdy. Jsem si jist, že se dal film lépe zpracovat. Scény s Dianou jsou skvělé, ta venkovní scéna u auta - dokonalost sama - a bylo by pro snímek mnohem lepší, kdyby podobných měl víc. Povedený nápad, nedotažená akce, která je místy zdlouhavá a mírně vrže. Ale i tak tři silné hvězdy a uvidíme, co bude příště.. ()

Aleee89

Když horor, tak taková psycho duchařská lekačka. Zhasni a zemřeš se mi líbilo, mělo to náboj, vyvolalo to ve mně emoce... Myslím, že to patří k tomu nejlepšímu z hororové žánrové produkce loňského roku. ()

kajas

Žádné dlouhé otálení a už se zhasíná a umírá (někdy). Možná až zbytečně moc rychle, bez důkladnějšího představení hlavní záporné postavy. Párkrát jsem se solidně lekla, ale nic zapamatovatelného se nekonalo. ()

j.bena

Odcházím z kina a říkám si že po dlouhé době nejsem zklamaná že jsem vyhodila peníze za nějakou slataninu. Opravdu doporučuji! ()

Fíla

Jedná se, o "lekací" typ hororu. Postupem času, se lekací reflex vytrácí. Předvídatelný konec. Sečteno, podtrženo, nic na víc a já, si volím Tebe, tříhvězdičková. ()

applause

Tento film má v mém hodnocení smůlu, protože jsem byla den předtím v kině na "To". Myslím, že i tak by mu to nepomohlo. Nemám ráda horory, kde se furt někam běhá, příjde mi to takové chaotické a připomínalo mi to Paranormal activity. Celkově děj o ničem, nesympatičtí herci, akorát tak konec zajímavý. Nevím, jestli stojí vůbec za to doporučovat. ()

honajz2

Takový dost průměrný horor s dvěma slušnými lekačkami, postavami, co ani moc nelezou na nervy a taky je to krátké. Jinak se rozhodně nejedná o nic nového, zase se pátrá po tajemstvích z minulosti a duchařina je to jako každá druhá. Několik let zpátky jsem viděl i kraťas, podle kterého to vzniklo a ten se mi docela líbil, ale tak nějak mi bylo jasné, že jako celovečerák to nic extra nebude. Taky že ne. Neurazí to, nenadchne, ale podívat se na to dá. 3* ()

M.i.k.e

objektivně velmi silné čtyří.Ta pátá je za to,že konečně je tady horor,který přinese to co slibuje a co divák čeká.Není to nic převratného,spousta věcí se dá dopředu odhadnout,ale příběh funguje,lekačky taky a hlavně vrchní strašidlo,které si vystačí z minimem,je mnohem působivější,než všichni možní démoni z jiných filmů.Za mě rozhodně palec hore...85% ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?