poster

V zajetí démonů 2

 • USA

  The Conjuring 2

 • USA

  The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist

  (pracovní název)
 • Slovensko

  V zajatí démonov 2

 • Velká Británie

  The Conjuring 2

 • Nizozemsko

  The Conjuring 2

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2016, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  ****

  S tímhle filmem jsem měl jeden velký problém, a tím je, velký a tím myslím velký množství klišé. A tím pádem i lekačky moc nepomáhají. Teda dost jsem sebou cukal když někdo zakřičel ale nebylo to ono. Navíc v hodně duchařinách se buduje napětí na nějaký děs a pak z toho nic není, tady se buduje napětí a pokaždé je tu nějaký bafnutí což mi přišlo dost zbytečné. Nicméně se tu najde dost dobrých nápadů. Samotný příběh je hodně solidní a pár scén je naprosto dokonalých. Třeba scéna s obrazem. Sice nechápu kdo by si tohle pověsil na zeď ale tahle scéna fungovala dokonale. Konec je hodně silný a scény kdy se hrálo na city fungovaly. Mnohem lepší než první díl, nicméně jednou stačilo. BTW dokážu si představit že Wan by dokázal natočit hodně solidní remake či pokračování Amityvillu.(11.9.2016)

 • Xmilden
  ****

  Společně s prvním Saw se jedná už o 6. Wanův horor a 5. za posledních 10 let a řeknu vám že už je to docela i poznat. Druhý díl tímhle trošku trpí, protože paradoxně nejlepší scénou zůstává kytarový Elvis. Zbytek už začíná trošku splývat, abych to vysvětlil atmosféra tam pořád je a člověku není zrovna nejlíp. Hlavně tedy ve scénách kdy některá z postav musí být sama v místnosti, ve které je strašidlo. Film je zbytečně dlouhý a podruhé sledujeme vlastně úplně to samé. Insidious se snažil ve druhém díle děj rozvinout. Tady sledujeme vlastně jen druhý případ Warrenových. 75%(2.9.2016)

 • POMO
  ***

  Na to, že si dal Wan s pokračovaním najlepšej americkej duchariny posledných rokov tak načas, je prekvapivo neprekvapivý. Nováčikov musí jeho famózny štýl ohromiť, je zkrátka o triedu vyššie než všetci strašiaci naokolo, ale kto už ho dobre pozná, pre uspokojenie potrebujete scenáristickú pridanú hodnotu. A tá tu nie je. Presun do Anglicka osviežil, ale priebeh riešenia prípadu Hodgsonových robí v žánrových klišé naopak kroky späť.(27.6.2016)

 • Marigold
  ****

  Lehce pod jedničkou, která byla méně okázalá a explicitní. Prvních pár desítek minut nicméně ukazuje, že Wan je mistr timingu a práce s mizanscénou, kterou se kamera pohybuje s děsivou deformující samozřejmostí. Popravdě po neobyčejně intenzivních a trýznivě natahovaných scénách strašení jsem zvažoval, kolik ještě unesu, na(ne)štěstí nastoupí pasáž patetických konverzací, ódy na křesťanské manželství a zručnost Patricka Wilsona, který stíhá zpívat Elvise, opravovat rozbité odpady a ještě zahánět Satana. Právě adorace manželů Warrenových je tentokrát už za hranou shovívavého úsměvu a říznosti úvodu už film nedosáhne. Přesto spooky satanic extravaganza neztrácí trnové ostny, což člověk nejvíc docení, když večer po projekci zhasne a celé to tzv. dozraje. P. S. Tomu Marilynu Mansonovi to hraje... no jak v časech Antikrista. [70%](9.6.2016)

 • InJo
  ****

  Radši jsem se na to vůbec netěšil, jelikož jsem čekal na jistotu hraný vývar (podle mě výborné) jedničky. Ovšem nakonec se z toho vyklubalo jedno z nejfajnovějších pokračování za poslední dobu. Sice to víceméně opravdu je jen recyklát, ale nedá se svítit - James Wan umí lekačky jako málokdo (minimálně u třech z nich mi projel mráz snad celým tělem). A to lekačky jako takové čím dál tím víc nesnáším, protože je považuji za nejsnazší a nejlacinější způsob budování napětí a strašení... 70 - 80 %(8.9.2016)

 • - Spoiler: Démon Valak měl být původně v celém filmu zobrazen jako ohromný démon s rohama, až při dotáčkách byl vzhled změněn na jeptišku. Původní vzhled lze vidět na konci, když je démon vykázán zpět do pekla. (Spinelion)

 • - Ve skutečnosti trvalo trýznění rodiny údajnými paranormálními aktivitami 18 měsíců. (SidneyP)

 • - Vo filme je scéna, kde sa policajti prišli pozrieť do domu rodiny Hodgsonovcov a videli, ako sa pohlo kreslo z miesta na miesto. Toto je skutočne potvrdené policajtkou, ktorá tam vtedy osobne bola. Následne obidvaja policajti odišli, pretože sa v dome nestalo nič, čo by bolo mimo zákon. (FanKalEl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace