V zajetí démonů 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2016, 134 min

James Wan zvláda svoje filmy s prehľadom. Hororová atmosféra mu nerobí žiadny problém a dokáže zo 100x videného urobiť mrazivo strašidelné scény. Prvý diel V zajatí démonov na mňa silno zapôsobil, dal som plný počet a nechápal som ako chce Wan nadviazať na ukončený príbeh. Nadviazal úplne jednoducho a to tak, že rozpráva príbeh úplne inej rodiny a ide v podstate o to isté. Atmosféra sa mu vydarila parádna, niektoré scény sú úplne fantastické. Najviac na mňa zapôsobil obraz a chodiaci tieň démona, ktorý chodil po miestnosti a vrátil sa na miesto, kde visel obraz. Šialene mrazivé! Je tu mnoho výborne zvládnutých hororových momentov, ale s blížiacim sa koncom som mal pocit, že je toho veľa a film mohol byť kratší. Je možné, že po druhom zhliadnutí dvihnem hodnotenie na maximum. Horor ako má byť! 80%.(13.11.2016)

O triedu horšie ako jednotka. Kým sa Warrenovci aktívne pustia do riešenia prípadu, uplynie hodina (!) reálneho času a pak nasleduje už iba prepálený jump-scare-fest. The Clash milujem, ale ukotvenie deja do metropole UK peckou London Calling považujem za otrepané klišé a na krucifix ako ultimátnu zbraň proti silám zla som vyslovene alergický. Čo ma ale naštvalo najviac: medzi dobovými zábermi z britskej TV ani sekunda z šou Bennyho Hilla. Neodpustitelné!(9.6.2016)

S tímhle filmem jsem měl jeden velký problém, a tím je, velký a tím myslím velký množství klišé. A tím pádem i lekačky moc nepomáhají. Teda dost jsem sebou cukal když někdo zakřičel ale nebylo to ono. Navíc v hodně duchařinách se buduje napětí na nějaký děs a pak z toho nic není, tady se buduje napětí a pokaždé je tu nějaký bafnutí což mi přišlo dost zbytečné. Nicméně se tu najde dost dobrých nápadů. Samotný příběh je hodně solidní a pár scén je naprosto dokonalých. Třeba scéna s obrazem. Sice nechápu kdo by si tohle pověsil na zeď ale tahle scéna fungovala dokonale. Konec je hodně silný a scény kdy se hrálo na city fungovaly. Mnohem lepší než první díl, nicméně jednou stačilo. BTW dokážu si představit že Wan by dokázal natočit hodně solidní remake či pokračování Amityvillu.(11.9.2016)

Jsem rád, že James Wan nezanevřel na hororový žánr, jak původně tvrdil, a natočil další tajuplný příběh ze světa za oponou. A upřímně říkám, že jsem ignoroval nelogičnosti, kterých bylo požehnaně a užíval si kvalitní filmařinu, která opět lekala tam, kde bych to nečekal a zároveň odvyprávěla příběh, který je zajímavý od začátku do konce. Také musím dodat, že se mi líbilo, jak režisér nutně neinklinoval k hororu a snažil se i o pár vtipných momentů střižených v poctivém britském suchém humoru. Také pár scén jak z hlavy Tima Burtona mi přišly vysloveně super. Na tento film jsem prostě nekoukal proto, abych se nechal vystrašit. Těšil jsem se hlavně na odvyprávění dalšího duchařského příběhu, které jsou poslední době tak v módě.(19.9.2016)

Než abych kňučel, že je to zas to samý, což nepopírám, ale ani nic jinýho jsem nečekal, sem radši plesknu pětku, protože hororovej fanoušek, kterej by v suchu letošního roku pil jak suchý hrudy, vyleze i po klišoidním Wanově odleženým elixírku z kina nalemtanej jak Zeman z arménskýho sklepa s kořalkama. A když tady můžou být v červeným trapný komiksáky na jedno brdo pětkrát do roka, může tady být červenej Wan na jedno brdo jednou za tři roky. Doporučuju (a repete si dám pak pěkně sám doma)!(9.6.2016)

• - Vo filme je scéna, kde sa policajti prišli pozrieť do domu rodiny Hodgsonovcov a videli, ako sa pohlo kreslo z miesta na miesto. Toto je skutočne potvrdené policajtkou, ktorá tam vtedy osobne bola. Následne obidvaja policajti odišli, pretože sa v dome nestalo nič, čo by bolo mimo zákon. (FanKalEl)

• - Vo filme skutočne spieva herec Patrick Wilson. (H4ku11)

• - Při hře na kytaru zpívá Ed (Patrick Wilson) „Can't Help Falling In Love“ od Elvise Presleyho. (Duoscop)