V zajetí démonů 2

V zajatí démonov 2

The Conjuring 2

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2016, 134 min

Na to, že si dal Wan s pokračovaním najlepšej americkej duchariny posledných rokov tak načas, je prekvapivo neprekvapivý. Nováčikov musí jeho famózny štýl ohromiť, je zkrátka o triedu vyššie než všetci strašiaci naokolo, ale kto už ho dobre pozná, pre uspokojenie potrebujete scenáristickú pridanú hodnotu. A tá tu nie je. Presun do Anglicka osviežil, ale priebeh riešenia prípadu Hodgsonových robí v žánrových klišé naopak kroky späť.(27.6.2016)

Společně s prvním Saw se jedná už o 6. Wanův horor a 5. za posledních 10 let a řeknu vám že už je to docela i poznat. Druhý díl tímhle trošku trpí, protože paradoxně nejlepší scénou zůstává kytarový Elvis. Zbytek už začíná trošku splývat, abych to vysvětlil atmosféra tam pořád je a člověku není zrovna nejlíp. Hlavně tedy ve scénách kdy některá z postav musí být sama v místnosti, ve které je strašidlo. Film je zbytečně dlouhý a podruhé sledujeme vlastně úplně to samé. Insidious se snažil ve druhém díle děj rozvinout. Tady sledujeme vlastně jen druhý případ Warrenových. 75%(2.9.2016)

První díl mi nijak výjimečný nepřipadal, takže mě docela překvapilo, že jeho pokračování mi přišlo mnohem lepší. Ne že by snad ve scénáři bylo něco nečekaného, ale tentokrát to prostě mělo lepší atmosféru. Buď je Anglie přirozeně strašidelnější, nebo je to tím, že si James Wan odskočil k úplně jinému žánru a s o to větší intenzitou se vrhl zpět do vod, kde je jako ryba. Dokonce i elvisovské číslo Patricka Wilsona pořád vypadá jako ze stejného filmu a nijak z příběhu netrčí. Takže výjimka, kdy se mi pokračování zamlouvá víc než první díl.(16.6.2016)

No ty krávo... Honza Wan mi dluží trenky, protože tohle už nikdo nevypere. Nechci nikomu kecat do života, ale dva dny před projekcí stojí za to hlídat si jídelníček a manikůru klidně přeložte na další měsíc. Rozdíl mezi hororem a hororem od Wana není ten, že by do nich Wan dával něco suprnovýho, on prostě jen ví, jak se to dělá. A já už naštěstí taky, takže příští jeho film budu sedět na kýblu.(10.9.2017)

Zhruba stejně dobrý jako jednička. V prvním díle mi sice byla asi o trochu sympatičtější ta šikanovaná rodina, ale duo Patrick Wilson / Vera Farmiga si stejně krade film pro sebe. Atmosféra funguje, líbí se mi Wanovo použití dobový hudby v daný době a lekačky fungujou (akorát jsem čekal větší finále s Valakem). Kvalitni horor.(3.7.2016)

• - První den natáčení požehnal kněz, aby se předešlo případnému neštěstí. (filmsim)

• - Postava v kápi je inspirována reálnými událostmi, které se staly v Amityville, kdy postava v kápi údajně přinutila nejstaršího syna Ronalda DeFeo zavraždit celou svou rodinu, načež byl natočen film Ve 3:15 zemřeš, což byl jeden z případů, který se zabývali Warrenovi také. (Warlukyn)

• - Spoiler: Jméno démona Valaka je v domě Warrenových možné zahlédnout na několika místech. Nejprve ve scéně, v níž si Lorraine (Vera Farmiga) poprvé prohlíží Edův obraz. Jméno je na vyobrazeno na kartách. Znovu pak ve scéně, kdy se objevuje démon u Warrenů doma a Lorraine je s dcerou v obývacím pokoji, kde čte bibli. Jméno je videt na knihovně za ní. Slovo Valak můžeme spatřit na barevných přívěscích visících na okně. Potom v momentě, kdy dcera vyrábí náramky. Na všech třech je slovo Valak zřetelně napsáno. Uvidíme ho také v momentě, kdy Lorraine spí a její dcera si hraje. (nK_!)