V zajetí démonů 2

V zajatí démonov 2

The Conjuring 2

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2016, 134 min

Jo ty démoni jsou pěkný svině, to by jeden ani neřekl co všechno dokážou. Conjuring 2 podle očekávání velkolepější, popkulturnější a nahláškovanější než první díl. Tady je zjevná snaha stvořit ten za každou cenu ve všech ohledech nejvíc nadupanější kousek ve svým duchařským subžánru. Povedlo se to? ano i ne pokud jde o ty aspekty který jsem zmínil předtím tak určitě, ale je to děsivější? přímočařejší? překoná to jedničku která vlnu těhlech lekačkových filmů jak přes kopírák odstartovala? ale kdeže. Všechno už je to tak nějak obehrané a vylouhované a jediný důvod proč to neskončilo jako Oculus nebo Insidious 3 a podobný sračky je ten, že Wan není úplnej babrák. Pár slušných hororů za sebou má, v žánru chodit umí a jenom proto to není další film u kterýho se uzíváte k smrti. Jenom škoda, že se v tom duchařským teroru bál trochu přitlačit na pilu, protože prvních 90 minut je jenom takový nevinný škádlení a opravdový peklo se rozjede až v poslední půlhodině. Takže plus mínus takový jak jsem čekal. Do kina se už kvůli zvuku a atmošce jít vyplatí, nevím jak to na mě zapůsobí podruhý viděno doma, ale ok můžu si letos odškrtnout první horor u kterýho jsem neusínal a to beru.60%(9.6.2016)

// Distributor: Warner Bros. (New Line) // Počet premietajúcich kín v USA: 3,356 // Otvárací Víkend v USA: $40,406,314 //(5.9.2016)

Ano, bylo to hodně na stejnou notu jako předchozí film, ale kdo čekal něco jiného, může si za zklamání sám. James Wan je v hororovém žánru v současnosti prostě jednička a moc se těším na nějaký další jeho horor. Až se vzpamatuju, možná zvednu na 5*, ale teď mi v tom brání až moc dlouhá stopáž a pár mírně přehrávaných scén, jinak lekačky, atmosféra i herecké výkony byly na jedna a jeptiška mě bude strašit ve snech.(12.6.2016)

O něco slabší než jednička, protože se to nese více ve stylu moderního hororu typu Babadook a hodně věcí opakuje. Ale - a to je pro mě hlavní - Wan je naprostý mistr napětí a drží tenhle žánr momentálně při životě. Opět je tu řada parádních lekaček, old school atmosféry jako vystřihnuté z The Exorcist nebo The Omen a skvělé výkony Very Farmigy a Patricka Wilsona. A právě jejich postavy filmu dávají srdce a spoustu citu. Ten konec ve mě vyvovalal nejednu slzu a to je něco, co u hororu moc nečekám a právě proto je tahle série tak skvělá. Budu spokojená ať už se objeví pokračování nebo ne.(19.6.2016)

Takhle dobrý horor tu nebyl od prvního V zajetí démonů. Ještě, že jsem si vzal hnědé kalhoty.(7.9.2016)

• - Válec s úzkými svislými výřezy, uvnitř vybavený pruhem kreseb s rozfázovaným pohybem, který při roztočení zobrazí jakoby souvislý pohyb obrázků, se nazývá zoetrope. Jedná se o předchůdce kinematografu. Je to předmět, se kterým si Hodgsonovy děti hrají  a na konci filmu jej Ed Warren (Patrick Wilson) uloží do své sbírky démonických předmětů. (Charlizee)

• - První den natáčení požehnal kněz, aby se předešlo případnému neštěstí. (filmsim)

• - Vo filme skutočne spieva herec Patrick Wilson. (H4ku11)