V zajetí démonů 2

V zajatí démonov 2

The Conjuring 2

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2016, 134 min

Wan už duchařskou munici očividně vystřílel. Vizuálně sice opět atakuje atmosférické mistrovství a imaginaci Guillerma del Tora, ale obsahově zoufale nudí a utápí se ve scénách, které už jsou vzhledem k nedávným žánrovým létům zkrátka pasé. Z přemrštěné stopáže čpí snaha o navázání co nejvřelejších sympatií s oběťmi i Warrenovými, což se dá pochopit, jenže hororová výplň je tentokrát tolik nevýrazná, že zbudou spíše kreativní úmysly nežli skutečně "duchaplný" a nervy drásající zážitek. Den po projekci si, vyjma povedené závěrečné čtvrthodinky, skoro nevybavuji jediný opravdu děsivý moment - jednodušší a přímočařejší Zhasni a zemřeš mi zůstalo trčet v hlavě nesrovnatelně výrazněji... 50%(30.8.2016)

Horor roku 2016! Bezpochyby to nejlepší, co se za rok 2016 ve světě duchařského hororu natočilo! Nevím, proč někteří rádoby kritici a uživatelé ČSFD brečí nad ohranými hororovými klišé duchařských hororů. Když mě to sakra baví a sledování filmu si užívám plnými doušky, tak mi může být úplně ukradený, že něco podobného se obejvovalo v jiných duchařinách! Ba naopak, druzí Wanovi Démoni mi upřímně přišli daleko více originálnější, než první díl. Mělo to šťávu a grády od samotného začátku, až po závěr, což se v dnešní době u hororu moc nevídá. Za mě tedy velká spokojenost a poměrně velké překvápko. PS: Madison Wolfe by si zasloužila nějaké ocenění! Její výkon byl vskutku okouzlující! :-) ___ (Cinestar, Hradec Králové)(11.6.2016)

Sto třiceti minutové rutinní žánrové přešlapování na místě, navíc na místě již důkladně udusaném tisícem a jedním filmem o tomtéž (a to doslova; Enfield není zpracován poprvé) i v témže stylu a lépe (a také hůře, to zase ne že ne). Wan má sice řemeslo v paži, ale přesto se nevyvaruje přílišného avizování lekaček (což je jeho již letitý a opakující se problém) čili namísto malé dušičky máte zdvižené obočí "jak si sakra myslí, že mu na to ještě někdo skočí". Navíc olbřímí stopáž uměle vycpává dalším svým zlozvykem; a to sice nevhodnou přeplácaností "jedno přes druhé", kdy chybělo snad již jen, aby na scénu krom démona, strašáka z dětské říkanky, posedlého děcka a poltergeista dorazili i klaun, Ash s motorovkou či Lovci duchů. Na druhou stranu to krom výtečné řemeslné stránky má solidní tempo a několik skvostných pasáží, které to přeci jen drží nad vodou čili ve výsledku Wanův standard, jenom tentokrát o poznání delší a upřímně, kdy naposledy bylo v kinech pokračování horroru, které přes veškerá svá ale je kvalitním filmem?(9.6.2016)

• darkrobyk

Takže to co v jedničce - Poltergeist, Exorcist a k tomu zubatá jeptiška. Nemohu si pomoci, ale strašidelné to prostě není a závidím těm, kdo se báli. Mně přišla většina filmu k smíchu a korunu všemu nasadilo oblíbené trapné tvrzení: podle skutečné události. Snad tomuhle v 21.století už nemůže nikdo věřit! Atmosféra nefunguje ani když je ticho, ani když padají činely na zem. Prostě pohádka pro děti, kde se nakonec opět nikomu nic nestane. A to ten zaostřený kmen vypadal slibně! Já dávám dvě hvězdy jen za obstojnou kameru a za hudbu, čímž myslím Clash, Elvise ...a dobře, tak i Bee Gees.(9.9.2016)

Na jednej strane si treba vážiť to, čo James Wan robí pre súčasný horor. Žiadne alebo len minimálne a veľmi nenápadné triky, starosvetsky budovaná atmosféra, príjemne "pomalé" scény, dôraz kladený na postavy a tým pádom aj herecké výkony. Dialógy nemá nezmyselné, príbeh fajn a takto by sme mohli pokračovať. Na strane druhej, celé ma to nebaví. Nie je to nič strašné, žiadna smrtiaca nuda, ale skrátka to nie je žiadna bomba, z ktorej by som bol uveličený. Dvojka je približne rovnako dobrá, ako jednotka, ale prikláňam sa k názoru tých, čo tvrdia, že najlepšou scénou je krásne spievanie. mal som slzy v očiach.(16.11.2016)

• - Spoiler: Momentálně se má za to, že strašení v Enfieldu byl skutečně podvrh. Mají ho mít na svědomí mladší dívky, kterým pomáhala imitací démonického hlasu jejich nejstarší sestra. (nK_!)

• - Válec s úzkými svislými výřezy, uvnitř vybavený pruhem kreseb s rozfázovaným pohybem, který při roztočení zobrazí jakoby souvislý pohyb obrázků, se nazývá zoetrope. Jedná se o předchůdce kinematografu. Je to předmět, se kterým si Hodgsonovy děti hrají  a na konci filmu jej Ed Warren (Patrick Wilson) uloží do své sbírky démonických předmětů. (Charlizee)

• - Vo filme skutočne spieva herec Patrick Wilson. (H4ku11)