V zajetí démonů 2

V zajatí démonov 2

The Conjuring 2

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2016, 134 min

Než abych kňučel, že je to zas to samý, což nepopírám, ale ani nic jinýho jsem nečekal, sem radši plesknu pětku, protože hororovej fanoušek, kterej by v suchu letošního roku pil jak suchý hrudy, vyleze i po klišoidním Wanově odleženým elixírku z kina nalemtanej jak Zeman z arménskýho sklepa s kořalkama. A když tady můžou být v červeným trapný komiksáky na jedno brdo pětkrát do roka, může tady být červenej Wan na jedno brdo jednou za tři roky. Doporučuju (a repete si dám pak pěkně sám doma)!(9.6.2016)

Ano, bylo to hodně na stejnou notu jako předchozí film, ale kdo čekal něco jiného, může si za zklamání sám. James Wan je v hororovém žánru v současnosti prostě jednička a moc se těším na nějaký další jeho horor. Až se vzpamatuju, možná zvednu na 5*, ale teď mi v tom brání až moc dlouhá stopáž a pár mírně přehrávaných scén, jinak lekačky, atmosféra i herecké výkony byly na jedna a jeptiška mě bude strašit ve snech.(12.6.2016)

James Wan zvláda svoje filmy s prehľadom. Hororová atmosféra mu nerobí žiadny problém a dokáže zo 100x videného urobiť mrazivo strašidelné scény. Prvý diel V zajatí démonov na mňa silno zapôsobil, dal som plný počet a nechápal som ako chce Wan nadviazať na ukončený príbeh. Nadviazal úplne jednoducho a to tak, že rozpráva príbeh úplne inej rodiny a ide v podstate o to isté. Atmosféra sa mu vydarila parádna, niektoré scény sú úplne fantastické. Najviac na mňa zapôsobil obraz a chodiaci tieň démona, ktorý chodil po miestnosti a vrátil sa na miesto, kde visel obraz. Šialene mrazivé! Je tu mnoho výborne zvládnutých hororových momentov, ale s blížiacim sa koncom som mal pocit, že je toho veľa a film mohol byť kratší. Je možné, že po druhom zhliadnutí dvihnem hodnotenie na maximum. Horor ako má byť! 80%.(13.11.2016)

Pro znalce hororů nejspíš triviální a neoriginální film, jehož dějový vývoj i zvraty nejsou nikterak překvapivé, avšak pro běžné diváky se může jednat o pravý opak. Známé žánrové vzorce hororu jsou totiž doprovázeny zdařilou režií, kdy se film udržuje ve svižném tempu, má "příjemně strašidelnou atmosféru", která je velice konzistentní po celé dvě hodiny. Žádné zdlouhavé budování něčeho, co rychle vyprchá, děj se plynule ubírá tam, kam chceme a výsledkem je čiré filmové potěšení... 8/10(10.9.2016)

• Morien

Klatě, proč mám tak ráda duchařské hororové filmy, ale zároveň nemůžu najít skoro žádný, který by se mi líbil a doopravdy mi přišel dobrý? Stejně jako v případě prvního filmu mě úplně nejvíc mrzí, jak rychle se Wan zbavil čehokoliv unikátního na zdrojovém materiálu a udělal z toho "hlasitý jump-scare počin Jamese Wana č. 123". Když si člověk najde skutečné nahrávky rozhovorů se skutečnými sestrami, srdce ho bolí z toho, jak zajímavý film by to mohl být, kdyby se tenhle duch objevil na plátně. Skutečné sestry vypadají na jednu stranu jako normální holky a na druhou jsou znepokojivé jak bič. Během rozhovorů s vyšetřovateli jsou uvolněné, usmívají se a vyměňují si potměšilé pohledy dost na to, aby divák pojal podezření, že si to celé vymyslely, ale rovněž produkují dostatek podivných úkazů na to, aby si některé vyšetřovatele omotaly kolem prstu. Zkrátka a dobře, kéž by tohle téma přišlo pod ruky "intelektuálnímu" filmaři a nikoliv hororovému rutinérovi. Ach jo.(25.10.2017)

• - Při scéně, kdy se Lorraine Warren (Vera Farmiga) setkává v Edově pracovně s démonem v podobě jeptišky, si můžeme všimnout obrazu, na kterém je namalovaný dům se stromem z prvního dílu V zajetí démonů (2013). (Kejf.)

• - O manželoch Warrenovcoch existuje aj kniha, ktorej autorom je Gerald Brittle. Jej názov je "The Demonologist" a pochádza z roku 1980. Autor zažaloval tvorcov hororu a žiadal od nich 900 miliónov amerických dolárov. Tvrdí, že exkluzívnu dohodu s manželmi má iba on a nikto iný. Už len to, že vznikol film V zajatí démonov (2013) a následne aj dvojka sa mu zdá poburujúce. Rovnaký problém sa týka aj hororu Annabelle (2014). (CharLeS41)

• - Postava v kápi je inspirována reálnými událostmi, které se staly v Amityville, kdy postava v kápi údajně přinutila nejstaršího syna Ronalda DeFeo zavraždit celou svou rodinu, načež byl natočen film Ve 3:15 zemřeš, což byl jeden z případů, který se zabývali Warrenovi také. (Warlukyn)