V zajetí démonů 2

V zajatí démonov 2

• Nizozemsko

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2016, 134 min

S tímhle filmem jsem měl jeden velký problém, a tím je, velký a tím myslím velký množství klišé. A tím pádem i lekačky moc nepomáhají. Teda dost jsem sebou cukal když někdo zakřičel ale nebylo to ono. Navíc v hodně duchařinách se buduje napětí na nějaký děs a pak z toho nic není, tady se buduje napětí a pokaždé je tu nějaký bafnutí což mi přišlo dost zbytečné. Nicméně se tu najde dost dobrých nápadů. Samotný příběh je hodně solidní a pár scén je naprosto dokonalých. Třeba scéna s obrazem. Sice nechápu kdo by si tohle pověsil na zeď ale tahle scéna fungovala dokonale. Konec je hodně silný a scény kdy se hrálo na city fungovaly. Mnohem lepší než první díl, nicméně jednou stačilo. BTW dokážu si představit že Wan by dokázal natočit hodně solidní remake či pokračování Amityvillu.(11.9.2016)

Společně s prvním Saw se jedná už o 6. Wanův horor a 5. za posledních 10 let a řeknu vám že už je to docela i poznat. Druhý díl tímhle trošku trpí, protože paradoxně nejlepší scénou zůstává kytarový Elvis. Zbytek už začíná trošku splývat, abych to vysvětlil atmosféra tam pořád je a člověku není zrovna nejlíp. Hlavně tedy ve scénách kdy některá z postav musí být sama v místnosti, ve které je strašidlo. Film je zbytečně dlouhý a podruhé sledujeme vlastně úplně to samé. Insidious se snažil ve druhém díle děj rozvinout. Tady sledujeme vlastně jen druhý případ Warrenových. 75%(2.9.2016)

Na to, že si dal Wan s pokračovaním najlepšej americkej duchariny posledných rokov tak načas, je prekvapivo neprekvapivý. Nováčikov musí jeho famózny štýl ohromiť, je zkrátka o triedu vyššie než všetci strašiaci naokolo, ale kto už ho dobre pozná, pre uspokojenie potrebujete scenáristickú pridanú hodnotu. A tá tu nie je. Presun do Anglicka osviežil, ale priebeh riešenia prípadu Hodgsonových robí v žánrových klišé naopak kroky späť.(27.6.2016)

Lehce pod jedničkou, která byla méně okázalá a explicitní. Prvních pár desítek minut nicméně ukazuje, že Wan je mistr timingu a práce s mizanscénou, kterou se kamera pohybuje s děsivou deformující samozřejmostí. Popravdě po neobyčejně intenzivních a trýznivě natahovaných scénách strašení jsem zvažoval, kolik ještě unesu, na(ne)štěstí nastoupí pasáž patetických konverzací, ódy na křesťanské manželství a zručnost Patricka Wilsona, který stíhá zpívat Elvise, opravovat rozbité odpady a ještě zahánět Satana. Právě adorace manželů Warrenových je tentokrát už za hranou shovívavého úsměvu a říznosti úvodu už film nedosáhne. Přesto spooky satanic extravaganza neztrácí trnové ostny, což člověk nejvíc docení, když večer po projekci zhasne a celé to tzv. dozraje. P. S. Tomu Marilynu Mansonovi to hraje... no jak v časech Antikrista. [70%](9.6.2016)

Radši jsem se na to vůbec netěšil, jelikož jsem čekal na jistotu hraný vývar (podle mě výborné) jedničky. Ovšem nakonec se z toho vyklubalo jedno z nejfajnovějších pokračování za poslední dobu. Sice to víceméně opravdu je jen recyklát, ale nedá se svítit - James Wan umí lekačky jako málokdo (minimálně u třech z nich mi projel mráz snad celým tělem). A to lekačky jako takové čím dál tím víc nesnáším, protože je považuji za nejsnazší a nejlacinější způsob budování napětí a strašení... 70 - 80 %(8.9.2016)

• - Spoiler: Démon Valak měl být původně v celém filmu zobrazen jako ohromný démon s rohama, až při dotáčkách byl vzhled změněn na jeptišku. Původní vzhled lze vidět na konci, když je démon vykázán zpět do pekla. (Spinelion)

• - Ve skutečnosti trvalo trýznění rodiny údajnými paranormálními aktivitami 18 měsíců. (SidneyP)

• - Vo filme je scéna, kde sa policajti prišli pozrieť do domu rodiny Hodgsonovcov a videli, ako sa pohlo kreslo z miesta na miesto. Toto je skutočne potvrdené policajtkou, ktorá tam vtedy osobne bola. Následne obidvaja policajti odišli, pretože sa v dome nestalo nič, čo by bolo mimo zákon. (FanKalEl)