V zajetí démonů 2

V zajatí démonov 2

The Conjuring 2

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2016, 134 min

Wan jede a i s druhým dílem přináší to nejlepší co novodobé horory nabízejí. Problém je hlavně v tom, že ačkoliv dokáže opravdu vyděsit, vše se s přibývajícími minutami začne opakovat a divák už je na každé leknutí připraven. Pořád se ale s přehledem jedná o nejlepší horor od dob prvního "V zajetí démonů". Jen zde chybí moment překvapení nebo něco nového.(11.11.2016)

James Wan jede pořád to samé dokola (série Insidious, série Conjuring) - prvotřídní hororové scény, které člověka bezpečně vyděsí + pro mě nepříliš záživné a klišoidní dějové linie (ty vymítačské týmy kazí atmosféru, lezou mě už na nervy a značně otravují). Kde je ten Wan, co dokázal natočit dějově propracovaný Saw s výborným napětím a originálním konceptem? To už teď pojede jen v Considious a nic nového nám nepřipraví? 65%(30.10.2016)

James Wan pokračováním "Based on real cases of Ed & Lorraine Warren" dokazuje, že si stále drží svou pozici hororového mastera současnosti. Conjuring 2 přináší osvědčenou hereckou dvojici z prvního dílu. Vera Farmiga a Patrick Wilson do postav Eda a Lorraine Warrenových sedí skvěle. Precizně budovaná atmosféra začíná s přibývajícími paranormálními jevy houstnout a děsivé události postupně gradují na síle. Úvodní díl měl Bathshebu. Tady je totálně "creepy" The Nun. A příběh "Old Ghost Billa" není tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát. Následuje nečekaná pointa, která má jistou podobnost s Nezvratným osudem, stejně jako luxusní a děsivá scéna souboje Lorraine s (ti, co viděli, Vy-víte-s-kým:) v závěru filmu. Hudební stránku má na svědomí dvorní Wanův skladatel Joseph Bishara a opět prokazuje svůj talent. Hudba zde možná není tak výrazná a originální jako v Insidious, spíše zaujme nenápadnými, jakoby minimalistickými tóny. "The Nun Theme" scary as f*ck:) A taky jste někdo měli dojem, když jste uviděli Sterling Jerins coby dcerku Warrenových, Judy, že je neskutečně podobná mladinké Jennifer Connelly?:)(5.3.2017)

Ano, bylo to hodně na stejnou notu jako předchozí film, ale kdo čekal něco jiného, může si za zklamání sám. James Wan je v hororovém žánru v současnosti prostě jednička a moc se těším na nějaký další jeho horor. Až se vzpamatuju, možná zvednu na 5*, ale teď mi v tom brání až moc dlouhá stopáž a pár mírně přehrávaných scén, jinak lekačky, atmosféra i herecké výkony byly na jedna a jeptiška mě bude strašit ve snech.(12.6.2016)

|95%| Shlédnuto v kině. Konečně! James Wan je zpátky. A tím myslím, zpátky s jeho nejlepší parketou, a sice: Duchařské horory s mými oblíbenými lekačky. Takže tyhle obdobné duchařiny, co by současné horory, které ne každého nadchnou, mě opravdu žerou. Především od Wana. První dva Insidiousy a první V zajetí démonů – to jsou pecky. Třetí Insidious, coby prequel k předchozími dvěma díly se totálně nepovedl (hmm, to je jasné, Wan za kamerou nestál). V současné době mě zaujme dost novodobých hororů, ikdyž za poslední dva roky se jejich kvalita tak nějak snižuje. No a zde máme po třech letet návrat skvělého Wana k tomuto žánru. Rozhodně jsem očekával hodně, ale přesto jsem měl obavy ze dvou věcí. 1) Přeci jenom jsou tahle témata už poměrně dost ohraná, tak aby snímek nepostrádal určité aspekty. Aby se Wan stále udržel ve svém tempu. No, naštěstí to bylo naopak – vše skvěle šlapalo. 2) Poměrně dlouhá stopáž 134 minut. Dlouhé filmy mi nevadí, když tam není nuda (nezáživné dialogy atd …) Tahle obava také krásně odpadla. Film nenudil ani na minutu. Abych dále pokračoval. Co se týče lekaček, tak těch bylo opravdu požehnaně. Rozložené po celou dobu snímku. Atmosféra byla místy opravdu tíživá. Nápady tu také byly. R-ko bylo přiměřeně využito. Krev tu skoro vůbec není, jen v úvodu. Spíš to bylo asi trochu děsivé, malá holka občas tvrdě přelítla přes místnost proti zdi, takže asi tak. Kamera byla výborná, s tou si opravdu Wan rozumí. Bishara zvládl hudbu opět skvěle – hodila se do každé scény. Příběh tu je poměrně jednoduchý, zaujme od slušného úvodu až po konečné rozuzlení, které mě tak nepřekvapilo, mohlo to být k závěru šokantnější a nápaditější, ale to je detail. Finále nebylo ale špatné, o napínavost tu nebyla nouze. Herci uhráli své postavy výborně. Nejvíc mě samozřejmě bavila dvojice Vera Farmiga a Patrick Wilson. Postava malé dcerky, co zažívala peklo, se také vyvedla – sehrála to uvěřitelně. Takže asi není co dodávat. Nějaké věcičky bych vylepšil, ale to jsou opravdu už jen pouhopouhá minima. Wan nezklamal, doufám, že ještě někdy podobný horor natočí. Loňský trhák Rychle a zběsile 7 se mu pochopitelně povedl, na jeho budoucí počin Aquaman se také těším, ale přesto tohoto rejžu budu vždy znát pod přezdívky typu: Mistr novodobých duchařských hororů. ;-)(13.6.2016)

• - Spoiler: Momentálně se má za to, že strašení v Enfieldu byl skutečně podvrh. Mají ho mít na svědomí mladší dívky, kterým pomáhala imitací démonického hlasu jejich nejstarší sestra. (nK_!)

• - Při scéně, kdy se Lorraine Warren (Vera Farmiga) setkává v Edově pracovně s démonem v podobě jeptišky, si můžeme všimnout obrazu, na kterém je namalovaný dům se stromem z prvního dílu V zajetí démonů (2013). (Kejf.)

• - Jedná se o čtvrtou spolupráci herce Patricka Wilsona a režiséra Jamese Wana. Po filmech Insidious (2010), The Conjuring (2013) a Insidious 2 (2013). (Lucasion)