Scénář: Woody Allen .. Co bude po tom, až umřeme? --- Budou tam holky? Rozpustilé, sarkastické, empirické, geniální. Hlubokomyslné filozofování o lásce, sexu, náboženství a smrti. Allenův scénář je prostě protkán božskými narážkami a neuvěřitelnou otevřeností v těch tzv. nejzásadnějších otázkách lidského žití. Podáno je to pak místy ve výbušně humorném tempu, kdy režijně nápadité scény, oduševnělé monology a otevřené dialogy jedou jeden za druhým. Woodyho závěrečný tanec se Smrtí i to co k němu vede je mnohonásobně působivější než v případě Sedmé pečeti. No, takhle nějak by měl vypadat každý pokus o remake nudných evropských artů.(5.10.2007)

Příroda je vlastně jedna velká restaurace a smrt je špatná na vředy. Woody Allen jak má být.(26.9.2005)

Ztřeštěná crazy, moudrost, parodie - tohle všechno dokázal Woody Allen skloubit do tvaru vybroušeného do dokonalosti. Není to film pro všechny. Kdo potřebuje k životu logiku a vyžaduje mít všechno černé na bílém, ten se nepobaví. Ale ani takoví nemůžou Allenovi upřít talent.(30.7.2011)

Je libo PŠENICE NA SMETANĚ?(15.1.2008)

Woody Allen je mistrem svého oboru, o tom nemůže být spory, ale abych pravdu řekl, tak právě tento film je možná a dost dobře nejspíš tím nejlepším co jsem od něj kdy vůbec viděl. Láska a smrt, jakási parodie na Vojna a mír mě značně zaujala už od samotného začátku a nedokázal jsem se od ní odtrhnout až do konce. Celý příběh je tak trošku praštěný, často řečí jednoho člověka, ale díky dialogům, které Allen píše mistrně, dokonalý. On si z toho dělá takovou One-Man-Show a podle mého mu to ani nikdo nemůže mít za zlé. Tak on pracuje, tak tvoří a možná, ne možná, určitě...právě proto je to tak skvělé. Ten nenápadný stopadesáticentimetrový mužík má génia v hlavě a to mu nikdo neodpáře. Láska a smrt je prostě dílo, které je hodno génia, Woodyho Allena.(14.10.2008)

• - Při filmování v Budapešti Allen nevěřil kvalitě tamějšího jídla natolik, že se živil jen stravou z plechovek, které si přivezl z Ameriky. Později byl jedním z mála členů štábu, kteří netrpěli úplavicí. (hot_spot)

• - Tento film se natáčel v Maďarsku, nikoli v Rusku, kde je umístěn jeho příběh. (RadimFišer)

• - Původně byl soundtrack vytvořen z písní Igora Stravinskeho. Woody však dospěl k názoru, že by se film stal nudným, a tak zvolil veselou hudbu Sergeie Prokofieva. (D3VIL)