Scénář Woody Allen Opět neskutečně ukecaná a úžasná Allenovka plná hlášek.. prakticky co věta to perla.. 100% ."... pšenice? Já jsem mrtvý a ony se baví o pšenici. Otázkou je, zda-li jsem si ze života něco odnesl? Jen to, že lidé se skládají z těla a mysli. Mysl usiluje o ty ušlechtilé věci, jako je poezie, nebo filozofie, ale tělo bere všechnu zábavu. Myslím, že důležité|je nezahořknout. Kdyby se přišlo na to, že Bůh je, tak si nemyslím, že by byl zlý. Nejhorší co se o něm dá říct, je to, že jen dělá méně, než se od něj očekává. Konec konců jsou horší věci než smrt. Jestliže jste strávili večer s pojišťovákem, tak určitě víte o čem mluvím. Zásadní je nemyslet na smrt jako na konec, ale spíše jako na efektivní snížení vašich výdajů. Pokud jde o lásku... Co bych tak řekl? Nezaleží na množství sexuálních partnerů. Záleží na kvalitě. Na druhé straně, pokud množství klesne pod jeden styk za osm měsíců, Pak bych to asi prověřil. Tak to je ode mne vše, přátelé. Mějte se."(25.4.2007)

Láska a smrt je patrně nejlepší allenovská vypalovačka, která disponuje vražednou dávkou sarkastického intelektuálna, čítankově zbabělým hrdinou, jeho nymfomanskou vyvolenou a řadou ponaučení, díky nimž již vím, že subjektivita je objektivní, že při souboji nemám střílet nad sebe a k zakukleným postavám svírajícím kosu mám mít jistou míru nedůvěry.(12.11.2011)

Mistr Woody Allen vzal svůj klasický inteligentní humor, pár závažnějších témat, hrstku filozofických myšlenek a fůů, vznikla Láska a smrt - vskutku originální komedie s výborným scénářem. Avšak i přes tato pozitivní slovíčka musím poznamenat, že já subjektivně-objektivně za nejlepší Woody Allenovku považuji spíše Annie Hallovou. 8/10(8.2.2008)

Ač velmi oslavovaný, film Love and Death mě až tolik nevzal. Přišel mi jako série parodických skečů a vtipných replik, které jsou do filmu vsazeny na úkor celistvosti příběhu. Ten sice nějaký vývoj má, ale trochu se ztrácí, tím, že na prvním místě zde, je vždy vytěžit maximum humorného potenciálu dané scény. A mě osobně více sednou civilnější Allenovo filmy. Na druhou stranu, pořád je to hodně zábavný snímek, to je bez debat, který navíc obashuje kvantum chytrého humoru.(13.4.2011)

Woody vo svojej najlepšej hereckej a režisérskej forme. Sarkazmus, irónia a satira vznášajúca sa medzi riadkami scenára, neustále narážky, komické situácie preplnené allenovským entuziazmom, parádna Diane Keaton, ktorá sa pre túto úlohu priam narodila, a to nehovorím o skvoste medzi hercami, večne dumajúcom Woodym. Nasmiala som sa viac ako pri celoročnej hollywoodskej produkcii a úsmev mi zostal na perách aj na druhý deň. Už len titulný obal so Smrťou je jasnou predzvesťou vynikajúceho zážitku.(5.4.2010)