Sing Street (festivalový název)

• Irsko

Sing Street

Sing Street

Hudební / Romantický / Komedie / Drama

Irsko / Velká Británie / USA, 2016, 106 min

• Superpero

Necharismatický hlavní hrdina hraje blbou hudbu v nejzhůvěřilejší éře dvacátého století. Navíc je to o hovně. Korunu tomu nasadil na konci, když se totálně vysral na svojí kapelu.(5.8.2016)

Osmdesátková muzika není zrovna mým hudebním šálkem čaje a i v ději by se našlo pár hluchých míst, to jak se tam řešily všechny ty sociální otázky, bez kterých se nejspíš žádný irský film neobejde. Nicméně, za nejsrandovnější zakládání nové kapely, co jsem kdy viděla, za téměř básnický milostný románek mezi Conorem a Raphinou, za bezva Conorův vztah se zajímavým starším bráchou a za několik hlášek, co mě fakt sestřelily, musím jít s hodnocením směrem nahoru. Jen místo muzikálu bych to charakterizovala spíš jako hudební film.(10.9.2016)

Klidně bych tomu uvěřil, kdyby byl Sing Street životopisný film. Tady jde přesně poznat evropská tvorba, protože takhle by to za velkou louží natočit nedokázali, hlavně né takovým stylem! To mám na našem starém kontinentě rád, že to natočí tak, aby to vypadalo přesně tak, jako by se to ve skutečnosti stalo. Na nic si tu nehrajou a i méně povedené záběry se tu nechají (list, nabořená loďka...) a právě to tomu dodává větší autentičnost. Lepší čtyři.(31.7.2016)

Konečně film, který mi rozbušil srdce. Ač mám teda pár výtek ohledně děje (ignorace ségry, opuštění kapely). Dojem je však pozitivní, takže MAX. :)))))(24.4.2017)

Feel good movie, v ktorom sa všetko vyvíja ako má, podvedome tým pádom ním trochu pohŕdam(e), ale zároveň je príjemne návýkový. Weinsteinovci sa producentsky absolútne nepresadili, čo je konkrétne pri tomto počine škoda, najmä ak sa celá awards season točila okolo Trá-Lá-Landu. Jednoznačný súkromný Oscar za kostýmy. GO NOW!(26.3.2017)

• - Otec a strýcové Ferdia Walsh-Peela (představitel hlavní role) chodili na skutečnou školu Synge Street Christian Brothers School. (Hal_Moore)

• - Ve filmu je několikrát zmiňován snímek Návrat do budoucnosti (1985). Tento snímek však v Irsku promítali až v prosinci 1985 a film se odehrává v průběhu roku 1985. To znamená, že film nemohla vidět žádná z postav, ačkoliv ho Conor (Ferdia Walsh-Peelo) zmiňuje. (Fugas.cz)

• - Timeline: V únoru 2014 byl ohlášen nový film Johna Carneyho podle vlastního, zčásti autobiografického scénáře. V červenci režisér ohlásil, že chce do filmu obsadit neznámé tváře. V květnu zakoupila práva na kinodistribuci ve Spojených státech společnost Weinstein Company za 3 miliony dolarů. Natáčet se začalo v září v Dublinu. Poslední klapka padla 25. října. Světovou premiéru si film odbyl 24. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. Do kin se snímek podíval 17. března. (Hal_Moore)