poster

Báječná léta (TV seriál)

 • USA

  The Wonder Years

Drama / Rodinný / Komedie

USA, 1988 - 1993, 42 h 10 min (Minutáž: 115x22–24 min)

Hrají:

Fred Savage, Eric Lloyd, Dan Lauria, Alley Mills, Olivia d'Abo, Jason Hervey, Danica McKellar, Michael Landes, Juliette Lewis, Daniel Stern, David Schwimmer, Giovanni Ribisi, Robert Picardo, Ben Stein, Wendel Meldrum, Jay Lambert, Arye Gross, Michael Paul Chan, Bentley Mitchum, Scott Menville, Lindsay Sloane, Eric Dane, Tom Wood, Chad Allen, Pat Crawford Brown, Richard Fancy, Paula Marshall, Joshua John Miller, Michael Bacall, Aimee Graham, Willie C. Carpenter, Jonathan Brandis, Michael Manasseri, Jack McGee, Seth Green, Earl Boen, Don Perry, Meredith Scott Lynn, Wendy Cox, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Gerry Bednob, A. J. Langer, Douglas Emerson, Lorna Scott, Cristine Rose, Lance Guest, Renée Humphrey, Brice Beckham, Mars Callahan, Salome Jens, Gary Carlos Cervantes, Angela Paton, Katie Wright, Raye Birk, Bobbie Eakes, Ford Austin, Nicolas Read, Dennis Arndt, Scott Jaeck, Vanessa Brown, Brandon Crane, Hoke Howell, Charles Tyner, Hunter Bodine, Ryan Francis, Candice Azzara, Kelly Packard, Robin Thicke, Gerrit Graham, Dustin Diamond, David Huddleston, Michael Ensign, Tom McCleister, Marguerite Moreau, Alicia Silverstone, Brad Hunt, Lindsay Price, Alan Fudge, Sean Stanek, Macon McCalman, Dianne Hull, Paul B. Price, Ellen Albertini Dow, Robert Jayne, Billie Bird, Kimberley Kates, Loanne Bishop, Jane Dulo, Peter Spellos, Roy Brocksmith, Nancy Fish, Sara Melson, Andy Berman, William Bogert, Deborah Rose, Bette Ford, Arlen Dean Snyder, Chris Demetral, Maxine Stuart, John O'Leary, Joseph David Whipp, Lanei Chapman, Wesley Mann, Billy Beck, Claude Earl Jones, Jonathan Del Arco, Madison Mason, Rebecca Staab, Philip Sterling, Al Ruscio, Rick Hurst, Helen Page Camp, Devon Odessa, Patrick Cronin, Troy Fromin, David Byrd, Maia Brewton, Golan Ramraz, Marty Zagon, Michael Gregory, Jeremy Roberts, Steven Gilborn, Breckin Meyer, Liz Torres, Daniel Stern (vyp.), Josh Saviano, Michael Weiner, Larenz Tate, Justin Whalin, Eric Foster, H. Richard Greene, Arye Gross (vyp.), Dante Basco, Ken Swofford, John Corbett, Mark-Paul Gosselaar, Matthew Faison, Kim Robillard, Holly Sampson, Tony Nittoli, Harrison Page, Danica McKellar (vyp.), Soleil Moon Frye, Julie Condra, Aron Eisenberg, Melora Walters, Rocky Costanzo, Fred Savage (a.z.), Dan Lauria (a.z.), Alley Mills (a.z.), Olivia d'Abo (a.z.), Jason Hervey (a.z.), Danica McKellar (a.z.), Josh Saviano (a.z.), Dante Basco (a.z.), Maia Brewton (a.z.), Brandon Crane (a.z.), Steven Gilborn (a.z.), David Huddleston (a.z.), Michael Landes (a.z.), Wendel Meldrum (a.z.), Tony Nittoli (a.z.), Robert Picardo (a.z.), Holly Sampson (a.z.), Ben Stein (a.z.), Ben Slack, Carl Steven, Carol Mansell, Barney Martin, Daniel Lee, Nicholas Hormann, Miguel Pérez, Ami Foster, Rick Scarry, Jim Zubiena, Sal Jenco, Jon Paul Steuer, Stacy Arnell
(další profese)
 • Paity
  ****

  Parádně natočený seriál, se kterým jsem tak trochu vyrostl, protože ho tady u nás vysílala ČT v polovině 90. let. Hlavní postava, kluk, má snad ty nejnormálnější problémy a proto se s ním stotožní asi úplně každý, protože alespoň jednou něco takového každý zažil. Lásky, prohry, zklamání, výhry, starosti, prostě život náctiletého..(5.10.2012)

 • kujon
  *****

  Dát něco jiného než 5 hvězdiček tomuhle seriálu by bylo asi jako dát spropitné WC-bábě na Brněnském hlavním nádraží - beze smyslu :O) Tenhle seriál mě naprosto uchvátil, má všechno to, co by člověk v dospívání, ale i po tom, měl vidět a to s notnou dávkou vtipu a kouzelné zábavy. Amerika v letech 60. viděna očima Kevina Arnolda, malého chlapce který dospívá ve své rodině, prožívá celý svůj život před očima diváků - první kroky, lásky, kamarádi, rodinné trable. Vše do sebe nádherně zapadá a tvoří jeden z mých nejoblébenějších seriálů na který se kdykoliv podívám znovu.(2.1.2006)

 • Ještěřák
  ****

  Velmi sofistikovaně podané zlaté šedesátky ze dnešního pohledu dosti neamerického amerického seriálu (jen zkuste postavit Kevina do latě např. vedle Beccy z CALIFORNICATION) s jednou ohromnou předností, a to je naprostá a netypická reálnost v postojích i dialozích, díky níž, domnívám se, nebylo třeba v seriálu "propagovat" 60. léta skrze opravdu radikální témata (Kennedy, King, Studená válka, hippies, Vietnam...) - spíš mě napadají ekvivalenty jako obyčejnost, přízemnost, citlivost, srdečnost, nostalgie. Navíc, některé prosté americké postavy (Lauriův bručoun, Landesův protěžovaný křupan) jsou ve svém hrubém mustru naprosto dokonalé. Ani WONDER YEARS se se nevyhnul nějaký ten opakovaný lapsus, jako příležitostné nafukování banálních světských problémů (Kevínek má díru v zoubku, Kevínkovi se zaběhl zhrzený čokl...) a v podstatě v každém díle se ozve úsměvná replika typu "Umědomili jsme si, že tím dnem se něco změnilo...", nicméně aktuálnost toho seriálu je i po X dekádách a o X tisíc kilometrů jinde na zemi pozoruhodná.(4.3.2008)

 • Djkoma
  *****

  Nostalgická slza z mého koutku oka ukápla. Vzpomínky na mé vysedávání před obrazovkou s právě běžícím seriálem bez pořádného tempa, smyslu a hereckých hvězd za doprovodu tradičního dabingu České televize jsou pro mě částečně záhadou a částečně perlou mého dětství. Kevin byl pro mě ideální hrdina, nic nevyhazoval do vzduchu, nechtěl změnit svět, jen dospíval a sledoval svou rodinu, kamarády a celou obyčejnou ulici. Síla tohoto díla je v jeho kouzelné atmosféře jedné doby, jednoho rostoucího chlapce a jeho životní lásky. Po závěru seriálu jsem měl chuť pustit slzy, ne protože se zastavil svět, ale že něco důležitého z něj odešlo... (kdo neviděl i konec, neviděl nic)(16.2.2010)

 • zigy
  *****

  Ze života a stále aktuální.... Podle mého názoru jsou problémy dospívajících stále stejné, ať už se odehrávají v jakékoli době a na jakémkoli místě světa. Hlavní hrdina Fred Savage to hraje fakt báječně, a je podporován skvělými glosami jeho staršího "já" (dabing pana Donutila je mistrovský). Mojí oblíbenou postavou je tatínek se svými neodolatelnými grimasami....Takže celkově: Vtipné, chytré a plné životních mouder.(14.7.2014)

 • - V celkově 15. epizodě s názvem "Poraženi" jsou autentické záběry ze srpna 1968 v Praze. (Pyron)

 • - Hlas vypravěčova syna v poslední epizodě patří Henrymu - skutečnému synovi vypravěče Daniela Sterna. (Kulmon)

 • - Jack Arnold se narodil 6.11.1927. Zemřel v roce 1975. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace