Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

charlie.x

Film na mě působil asi stejně jako prášky na spaní. Hodně lidem se líbí ale já k těmto lidem nepatřim a patřit nebudu. Je zde sice vytvořen krásný svět fantazie s dojemným koncem, ale na mě nezapůsobil tak jak měl. Asi je to také dáno tím, že od malička nemám rád japonské animované filmy a seriály. Film se neskutečně vlekl a s jeho délkou dvou hodin, které se mi zdají pro animák docela dost, jsem se neustále díval na hodinky, kdy to už skončí. ()

YURAyura

8/10 Pohadka co neni uplne pro deti - ostatne jako vetsina japonskych kusu. Kazdopadne stoji za videni protoze te fantasie a tvurci invence je tam opravdu dost ()

džanik

Alenka v říši divů resp. Nekonečný příběh po japonsku? Žel cesty mé fantazie se ubírají obvykle jinudy. Při sledování této fantasy pohádky mi bylo občas nevolno... Princezna Mononoke stojí na mém soukromém žebříčku výše! ()

Vidly10

Občas v tom životě potřebujeme něco tak krásného jako tento film. Mijazaki je naprosto úžasný vypraveč a jeho bujnou fantazii pozvedává i fakt, že je to kompoziční genius. Jeden z nejkrásnějších animovaných filmů, které jsem měl tu čest vidět a to se Studiem Ghibli teprve začínám. ()

Mr.Pumpkin

Fantastický animovaný filmeček Miyazakiho! Na dvě hodiny jsem se ocitl v jiném světě plném fantazie a jen velice nerad jsem se s ním loučil. Úchvatná animace a krásná hudba. Lepší než Princezna Mononoke... 95% ()

Bones!

Název je více než příznačný pro pocity z tohoto filmu...Byla to skutečně Cesta do filmové fantazie!!!Čas jako by přestal existovat a film mě pohltil, aniž jsem si uvědomil, že jsou 3 hodiny ráno...:-)Vskutku krásné! ()

Tuskík

Právě jsem objevil anime. A zažil jsem asi největší filmový zážitek minimálně posledního roku, ne-li života. Něco tak atmosférického, s tak skvěle vykreslenými charaktery a překvapujícím dějem a vůbec... vším, jsem ještě neviděl... I když trochu lituju, že jsem to neviděl jako dítě, rozhodně jsem se nechal jako dítě pohltit a hltal vše, co jsem viděl s otevřenou pusou... ()

runner85

Pekná rozprávka, kde sila lásky a čistého srdiečka vyhráva, bolo tam veľa symbolov ktoré sa mi veľmi veľmi páčili, napríklad že zlé je obžerstvo, alebo chamtivosť, no k úplnej dokonalosti tomu chýbalo dotiahnutý koniec ... ()

Starletka

Absolutní, nepřekonatelný TOP Miyazakiho pohádkové tvorby. Skvělá hlavní hrdinka i všechny ostatní postavy, krásná animace, nádherný soundtrack, úžasný, barevný, originální svět a kouzelný příběh plný dobrodružství, emocí i nějaké té romantiky. 10/10 ()

Blackhand47

Z tohohle filmu jsem měl jako malý pomalu trauma a dodnes jsem se na něj nechtěl podívat. Jako je to neskutečný bizár, kde věci nedávají úplně smysl, protože se nacházíme v říši fantazie. Lidská dívka se tak musí potýkat s různorodými bytostmi a kromě vynalézavosti se musí spoléhat na pomoc nových přátel, kteří ale samozřejmě mají i své vlastní cíle. Bizarní a neobvyklé věci mám rád, ale i přes to nebyl tenhle film úplně můj šálek kávy. I tak mu ale uděluji 80% ()

Skip

Okamžitě jsem byl vtažen do toho podivně krásného světa, stvořeného Myiazakim, a dvě hodiny uběhly jak nic. Byl to opravdu krásný zážitek. ()

halogenka

Miyazaki dělá něco, na co nikdy Pixar, Disney a podobní nemohou dosáhnout. Nikdy se jim totiž nepodaří spojit fantazii, příběh, romantiku, vtip, nápady a především naprosto precizní zpracování do jednoho tak kouzelného celku. ()

Vědma

Tento krásný film jsem poprvé viděla viděla v kině Lípa, které už neexistuje. Stýská se mi po těchto starých kinech, kde mělo filmové představení úplně jinou atmosféru.Byl to poslední film, na kterém jsem v něm byla a to se svým synem, kterému tehdy bylo osm a už tenkrát poznal, že tohle je film zcela výjimečný, i když se vlastně teprve nedávno naučil číst. Poznala jsem, že z něho vyroste filmový gurmán a fanoušek netuctových filmů. Film byl tenkrát v japonském znění s titulky, což bylo úžasné a zavedl nás do světa, kam člověk často nezavítá. Do země Fantazie, která jak už všichni víme, nemá hranice. ()

Aleee89

Japonská animace není to, co bych na poli kinematografie vyhledávala. Vlastně jsem ani moc těchto snímků neviděla, ale musím říct, že Cesta do fantazie se mi líbila (asi stejně jako Hrob světlušek a více než Princezna Mononoke). Vítám změnu, (západní) člověk je dnes přece jenom více zvyklý na počítačovou animaci. Příběh má své kouzlo, postavy také, je to opravdu jako výlet do fantazie. Hlavní hrdince musíte fandit, je odvážnější a rozumnější než všichni dospělí dohromady. ()

Ignus.cz

Úžasné anime s obrovským citem pro detail, kouzelným světem a hlubším smyslem. Výborné navození těch správných pocitů ve správných částech snímku. ()

wipeout

Film hrajúci tisícimi farbami a odtieňmi ktorý svoju rozprávkovosť nezaprie ani na sekundu. Stále nás unáša ďalej a ďalej za hranice nášho dospeláckeho chápania fantázie. Dokáže očariť všetky vekové ročníky a to napriek tomu že sa nesnaží hrať na milý animák s "cool" postavičkami. Ku samotnej kresbe niet čo dodať je nádherná ako vo všetkých Miyazakiho dielach čo som doteraz mal tu česť zhliadnuť. Ale tento film nám dá aj niečo naviac nezostává iba pri rozprávkovo prekrásnom rozprávaní ,ale poskytuje aj pridanú hodnotu v podobe prekrásnych myšlienok a reflexii spoločnosti v ktorej žijeme. ()

Parlay

Opravdová a nefalšovaná cesta do fantazie... Úžasná animace (japonské anime si mě naprosto získalo), příběh, hudba, spousta skvělých nápadů a kouzelná atmosféra. Nepopsatelný filmový zážitek, to se zkrátka musí vidět! FANTAZIE! ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz