Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

vydumnica

Cesta do fantázie. Tak tomuto sa hovorí FANTÁZIA. Cestu do fantázie ako aj malú Chihiro som si hneď od začiatku zamilovala a už teraz viem, že jedno pozretie mi nestačí🙂. Spoločne s Princeznou Mononoke sú to moje prvé dve anime od Hajao Mijazakiho a práve Chihiro si ma svojím príbehom získala viac. Nielen animácia je krásna a postavy sú zaujímavo napísané, ale aj samotný príbeh je veľmi pútavý a rovnako ako aj Princezná Mononoke aj Cesta do fantázie ukrýva v sebe krásne myšlienky. S Chihiro som naplno prežívala jej príbeh, spolu s ňou som sa učila vedieť rozoznávať, komu smie a komu nesmie dôverovať, kde má hľadať pravdu. Akoby som bola na dve hodiny opäť malé dievčatko. A za to ďakujem. Prekrásne. ()

dezorz

miazaki ma najvacsie japonske rozpocty, jeho filmy zarabaju uplne totalne najviac v japonsku a preda nejde o bezduche blockbustere. sice sa nenapadne v niektorych zakutiach vystavby pribehy popularizuje, stale vsak zostava nad vecou. vie jednoduchy pribeh akura tskomplikovat, vie vlozit do pribehu duchosvost (a casto aj duchov ako takych) a pritom zostava rozpravkovo detsky. take nieoc sa malokedy. vsetko v rovnovahe. ()

MrPierc

Opravdu v tomto filmu se fantazii meze nekladou. Japonci jsou mistři v anime a tento snímek to dokazuje, ale i nápady ( např. duch, který je nenasytný ). Krásná hudba a naivita = prostě fantazie ()

joker.george

Hajao Mijazaki tentokrát z větší části opustil otázku ekologie, ale stejně mě opět dostal. Znovu protkal své dílo živoucím světem s nepřeberným množstvím různorodých bytostí či fantastických dekorací a kouzel, tady se ale neoslňuje pouze vzhledem. Na pozadí lze vystopovat promyšlený příběh s větvícími se vedlejšími linkami, i když v jádru zůstává jeden z nejstarších známých námětů, je ale na něj nahlíženo z trochu odlišné perspektivy a je krásně jiný, na což mají vliv živí a nejednostranní hrdinové. ()

Rocky88

Můj první film od Miyazakiho a musím konstatovat, že legendy nelhaly. Unikátní fantazijní svět, kupy různých stvoření a postav a bůhví čeho dalšího. Film opravdu vytrhne že skutečného světa. Výtku mám v tomto případě k příběhu samotnému. Je takový na "Hm" a pokrčení ramen. Z pohledu dospělého na 3 hvězdy, z pohledu dítěte na 5 (krom zmíněného světa i nějaké to poučení), takže celkem za 4. ()

Streeper

Film jem viděla v rácmi filmového večera, který pravidelně pořádáme s mými přáteli. Nebýt jich, tak bych se na film asi nepodívala. Japonská tvorba mi je totiž docela vzdálená a nejsem její fanoušek, nicméně tenhle film mě mile překvapil a moc se mi líbil. Příběh byl originální, lehce pohádkový a lehce strašidelný. Nejvíce mě překvapilo, že vlastně nejrozumější postava v celém filmu byla malá holčička, která měla daleko více rozumu než její rodiče. Na film se hezky koukalo a dokážu si představit, že bych si ho ještě někdy v budoucnu pustila. ()

ad

Hádejte co je hlaví předností filmu,který nese v českém překladu název cesta do fantazie? No samozřejmě že fantazie!!! Tentokrát ovšem z její bezpřehosti padá čelist až na podlahu... Jeden z těch kouzelných filmů, kvůli kterým by mělo existovat šestihvězdičkové hodnocení. ()

exitak

Kýbl nudy až do posledního doušku :( Po vynikajících filmech Princezne Mononoke nebo Laputa, jsem popravdě čekal něco na úrovni a ne tohle. Obrovské zklamání! ()

Lopic

Moje první setkání s anime a musím říct, že sem čekal trošku více, vzhledem k výbornému hodnocení zde i na imdb. Zklamání bylo spíše po příběhové stránce, animace a obrovská kreativita autorů byla vynikající, jen tomu příběhu trošku chybělo, abych mohl hodnotit maximálním hodnocením. ()

DruidKarel

785. hodnocený film: Jestliže jsem byl unešen z Princezny Mononoke, tak tohle bylo naprosto pobuřující svou krásou. Nejenom, že ve snímku hráli postavičky bělochů, ale film byl o hodně lepší... Skvělá hudba, dokonalá animace a skvělý příběh. Nemohu si stěžvat, protože tomuhle pánovi, Miyazakimu, jsem teda rozhodně přišel na chuť a zcela chápu jeho obrovskou oblibu. Jinak tohle není žádná pohádka pro děti, ale film pro celou rodinu, což mi přijde naprosto úžasné, jestliže si představím, že animovaný japonský film má umět pobavit celou rodinu. A tenhle to teda rozhodně UMÍ. 5* je jasných a nemohu nic vytknout. 5* ()

tomtomtoma

Tímhle filmem mě pan Mijazaki uchvátil. Ta hravost je výjimečná. Ta fantazie, se kterou předvádí pohádkový svět, je jedinečná. Svět fantazie a malá dívka, která musí podstoupit hodně náročných úkolů, aby došla svého cíle. A ty pohádkové postavy! Takový Bezpáteřník je kouzelnou postavou, která v sobě skrývá mnoho ze slabin lidských povah a nastavuje jim cynicky zrcadlo lidského chování. Je to podívaná, která povznese a zároveň uspokojí. Potěší tím, že tvůrčí nápady, představivost a invence dokáží být stále na té nejvyšší úrovni. A výsledkem je dílo, ke kterému se budu vždy s radostí vracet. Navíc s vědomím, že při každém dalším podívání objevím něco nového. Fantazie jako potřebný prostředek a lék na změny v životě, které mohou být bolestné, ale měla by být odhodlanost k jejich překonávání. Úchvatné a jedinečné! ()

C0r0ner

Objektivně je to tak na tři hvězdičky, ale subjektivně prostě musím dolů, protože mě to tak moc nebavilo a sralo. Ghibli je pro mě synonymem extrémně kvalitní produkce, která se ale absolutně míjí s mým pohledem na to, jak by měl vypadat dobrý film. K formě nemám sebemenší výhradu, ale obsahově je to pro mě strašně mimo. 25% ()

Cheeter

Pro mě příjemné osvěžení, animovaný japonský film jsem dlouho neviděl. Celý jsem si jej užil, děj příjemně plynul, takový složitější pohádka. A název dost odpovídal celému příběhu, nehledě na klasický konec u takovýchto filmů. Od Mijazakiho jsem už nějaké filmy viděl a kdybych nevěděl, že je to něj, určitě bych ho k němu zařadil. ()

Vignette

Jeden z nejlepších animáků, které jsem zatím měla možnost vidět. Jakožto milovník všech roztomilých obludek jsem si přišla na své :-) ()

Wormboy

Tazkotonazny animak, ktory by som urcite nenazval rozpravkou, pretoze publikum, ktoremu su rozpravky urcene, bude urcite sklamane. Cesta do fantazie (malokedy sa to da povedat, ale poklona distribucnemu nazvu) je skutocnou cestou do ne-uveritelne sveta, v ktorom sa ocitne dievcatko, ktorej nenasytni rodicia sa zmenia na prasce. Obrovska symbolika, myslienkove bohatstvo, carokrasny hudobny podmaz a napokon skutocne duchaplne stravenie dvoch hodin svojho zivota. To je presne, co tento film ponuka. Treba vsak povedat, ze japonska animacia je pre animelaika (teda mna) vec, na ktoru si treba zvyknut a prehryzt sa cez nu. Dalsie minus davam slovenskemu dabingu, ktory si myslim ubral filmu este tu poslednu kvapku. Kazdopadne vsak ide o mimoriadne dielo, ktore by malo najst cestu ku kazdemu (ano, aj k aziaskeptikom:)) 4,5/5* ()

lakikaki

Film rozhodne hodný svojho (slovenského, resp. českého) názvu, ale skrátiť o takú polhodinku by nebolo bývalo zaškodilo. ()

Laputa

Cesta do fantazie: Tento film ukazuje Miyazakiho neuvěřitelnou fantazii a tvořivost. Podle mě nejlepšího tvůrce anime vůbec. Miyazaki dokáže spojit nespojitelné. Je to jako kdyby jste chtěli smíchat vodu a olej, to přeci nejde voda se od oleje vždy oddělí, tak jak to pozorujeme u většiny anime, které dospělým nic neříkají a jsou to prakticky vždy jen bezduché pohádky pro ty nejmenší diváky. Miyazakiho filmy, ale dokážou rozpoutat pořádnou dávku fantazie a emocí i u dospělé populace a to je podle mě obdivuhodné. Cesta do fantazie má úžasný scénář, děj. Animace je krasná obvzlášt u Miyazakiho slavných propracovaných pozadí. Postavičky: Chihiro-rostomilá, pracovitá malá holčička. Yubaba-pozoruhodně zpracovaná čarodějnice. Haku-mladý čaroděj a další užasne postavy. Tento film spolu s Laputou- Zámkem v Oblacích pro mě ční nade všemi ostatními filmy nejen nad anime ale i nad hranými filmy ve kterých nejsou schopni prožívat emoce jako v anime.Nakonec snad jen,škoda že jde dát jen 5hvězdiček protože bych jich dal i dvakrát tolik.Takže 100% 5***** ()

zette

Zcela urcite jeden z nejlepsich animovanych filmu, ktery jsem kdy videl. Silny pribeh, ktery nenudi a velice pekna animace doplnena dobrou hudbou. Hezky film pro celou rodinu. ()

campix

Nejsem žádným fanouškem anime a dalo by se říci, že nebýt mládí a setkání s Digimony a Pokémony byl bych téměř netknutý a tento snímek mě zaujal jen svým hodnocením a tím, že jsem chtěl okusit něco naprosto jiného. A to se povedlo, jak já stále říkám Japonci jsou nehorázní blázni a Miyazaky to dokazuje spoustou prostředí a rozličných kreatur. Přímo z toho čiší ta hravost, nápad a originalita. Příjemně strávený večer, i když mi tento druh filmů více méně nic neříká. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz