Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

geimz

Jedna veľká nevýhoda tejto nádhery - zážitok to nie je natoľko silný, aby rýchlo nevyfučal z hlavy, a preto nemôžem ísť nad 3. ()

Marys

Rozprávka s množstvom prvkov japonskej kultúry od architektúry cez drakov, kami-duchov atď. Čakal som, že to bude trošku viac orientované na dospelejšie publikum. Nejako mnou film preletel, nezanechal žiadny odkaz, tiež nejaké ponaučenie pre deti mi z toho nevyplynulo. Neviem, japonská rozprávka. Anime a hraný film ma baví z japonskej kinematografie viac. Ani Hisaishiho hudba ma nedostala výnimočne do varu. Možno som film sledoval len v zlom rozpoložení. ()

Nethar

Netradiční pohádka, takové potvůrky v Evropě nemáme. Neměl jsem nutkání film nedokoukat nebo něco takového, docela mě to bavilo, není to žádný krátký přiblbý večerníček, ale přesto japonské animované fantasy pohádky přece jenom nepatří k žánru, který plánuji nějak extra do budoucna vyhledávat. "To muselo dát práce..." ;-) ()

H4ku11

Takto má vyzerať fantázia premietnutá do reality. Krásne dielo, ktoré okrem vynikajúcej animácie a príbehu aj upozorňuje na skutočný problém dnešného sveta. Odporúčam pozrieť si bonusy, kde režisér vysvetľuje animátorom ako kresliť pohyby a detaily postáv. Veľmi schopný človek je tento režisér. ()

Terezinka198

Ano, pořád tak trochu bojuji se Studiem Ghibli a jejich filmy.. pomalu se k nim dostávám a uvědomuji si, že to, co mě předtím odrazovalo, mě nyní i láká, abych se na jejich práce podívala znovu a jinak. Chihiro mi ovšem pořád přijde jako rozmazlený spratek, to se nezměnilo... a Yubaba je mi sympatičtější, než předtím (nádhera, protože se mi líbila i předtím, hehe). Výsledně 8,5/10, ale dám 4*, protože tady by mi ta pátá hvězda vadila. ()

Emo-haunter

Vrchol Mijazakiho tvorby spatřuji v tomto dojemném nádherném snímku <3 Cesta do Fantazie je pro mě doteď stále tou nejkrásnější pohádkou kinematografie. ()

aLPaC

O chloupek lepší než asi nejznámější Mijazakiho film Princezna Mononoke. Opravdu fantastické nápady, krásná animace (i když na japonské anime nejsem zvyklý) a krásná titulní a závěrečná píseň. Mijazaki má zkrátka velký dar. ()

Oralfabet

Absolutní nádhera. Nejlepší animovaný film všech dob. Miyazakiho nespoutaná fantazie ve své nejryzejší podobě. Chvílemi neskutečně děsivé, chvílemi nadpozemsky krásné a dojemné, celou dobu naprosto strhující. 10/10 ()

alenka

uchvatne! tenhle film ma tempo, grady, kouzlo a tak vubec. jako rodinny bych ho ale neoznacovala, ponevadz zvracejici bohove a duchove mi pro deti nepripadaj nejvhodnejsi. nicmene takhle nejak by me vypadat animovany film - stridani tempa, pohledu a vyuziti fantazijnich prvku. neco jako dokonale zfilmovana alenka za zrcadlem. ()

FunThomas

Skvělé oddychnutí od hollywoodských splácanin. Poutavý a tajemný příběh, který mnohokrát překvapí. Je to opravdová cesta do fantazie... ()

Strike

Skvělý film. Začátek byl trochu pomalejší, ale pak se to rozjede - hovnodémon, draci, megamimino, zlatorozdávající a poté zvracející černej pytel - prostě totální psychedelickej nářez. A nádherný závěr se skvělou hudbou. ()

Iguaner

V mých očích zůstane Cesta do fantazie navždy ta, která mi ukázala CESTU nejen do fantazie, ale i do celého odvětví kinematografie, které by mi jinak zůstalo skryto pod pokličkou konzumního škváru. A proto věnují svůj první komentář paradoxně filmu, díky kterému jsem na hranou tvorbu zanevřel. Zkuste ho také a možná i vy prozřete. ()

Janko_Vlyrd

Tu niet čo komentovať! To treba vidieť! Tento film som videl dávno na Markíze a len dnes som si ho kúpil na DVD k Novému času. Miyazaki má obdivuhodnú fantáziu a po všetkých stránkach kultovný animák presne ako PRINCESS MONONOKE. Inak súhlasím s POMOm, on to skomentoval do dodky! ()

hnkflknk

Filmová lahůdka. Člověk se úplně vcítí do malé holky, která se ocitne sama v zemi, kde se to hemží tvory, o kterých se jí nesnilo ani v těch nejpodivnějších snech. Když jsem Cestu do Fantazie dokoukala, tak se mi zdálo, že se úplně rozplývám. Slast pro moje mozkové buňky. Dávám zatím nepřekonaných pět hvězdiček. ()

Phillo

Absolutne odlišného od všetkého kresleného, čo som doteraz videl. Každá postava je iná, každá je špecifická a nie je charakterovo čiernobiela. Množstvo nápadov a invencie zabalených do dokonalého vizuálu a emocionálne nádherného príbehu, ktorý graduje celú poslednú polhodinu a je vystupňovaný neuveriteľne nápadovo pôsobivou cestou vo vlaku (dve nemé tváre vedľa seba). A ak bola tá skákajúca lampa parafrázou Pixaru, tak som unesený. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz