Šílenství proutěného košíku

(festivalový název)
  • USA Basket Case

New York - zde se nachází špinavý hotel Broslin. Jednoho dne sem zavítá podivný mladý muž, který sebou stále nosí zamčený koš. Do tohoto koše dává maso a povídá si s ním. Co tento koš skrývá za tajemství? Je jasné, že něco v koši žije, ale rozhodně se nejedná o domácího mazlíčka - nýbrž o monstrum, které brzy dostane chuť na nájemníky hotelu. (Chupacabre)

ledzepfan

Takové filmy mám rád... Technicky to sice má pár chyb a Henenlotter to evidentně ještě nemá tak pevně v ruce, ale jinak je jasné, že je to točené od srdce, námět je osobní(vzhledem k tomu, že motiv muže ovládaného nějákou malou parasitickou kreaturou není v jeho tvorbě ojedinělý)a hlubší než by se na první pohled mohlo zdát. Originální a smutné. ()

Kusko.t2

Basket Case ponúka hororovú zábavu, ktorá je cielená, plus prvky celkom pekných nechutností a uletené zábavné efekty. Frank Henenlotter nám porozprával príbeh o nešťastnom počatí mutanta, počas ktorého matka zomiera a otec preklína toho neznaboha pekelného. Bohužiaľ pre rodinu a okolie prišiel na svet mutant (t.j siamské dvojčatá zrastené bokmi). Jedno sa vyvinulo dobre, druhé je ohyzdné, zakrpatené s kukučom vesmírneho kanibala z BAD TASTE. Oddelia ich, avšak po čase sa nájdu a začína pomalá pomsta a pátranie po tých, ktorí majú na svedomí ich rozdelenie. A divák sa ocitá v kolotoči zaujímavého príbehu, divného humoru a efektov a hororu (ale hlavne sa jedná o nechutnejšiu zábavku pre dospelých). Veľa nechýbalo do 4*, rozhodne stojí za námahu si tento film zohnať, poteší a rozšíri obzory hororových nadšencov (čiže aj mňa, ale tento raz „len“ za 3*). ()

PetrPan

Inspirace Rosemaryiným děťátkem je víc než jasná, ovšem rozvedeno ad absurdum. Kouzelná animace Beliala mi silně připomněla Ferdu a Ferdu či Chobotnice z druhého patra a tak mi nemohl být nesympatický a to i přes to, že to byla vykutálená zrůdička ve všech směrech. Atmosférickým by se sice proutěný košík rozhodně nazvat nemohl, přesto vyvolává v mnoha situacích až klaustrofobický dojem ( úzké chodby, sevřené prostory), exteriérů je vůbec málo a tím se daří přece jen tomu malému zmetkovi dát jistou působivost, která eskaluje zejména při scéně "znásilnění", kterážto se povedla asi nejvíc. Za mě velmi slušné tři. ()

Radka_86

Výborné, výborné, výborné....tohle je přesně to proč tak miluju osmdesátky !!! Fantastický příběh, který šokuje a zároveň chytne za srdce. Vzbouzí emoce a dojmy z něho po pár minutách či hodinách nevyšumí....Na amatérský horor velice povedené a "uchopené" za správný konec. Na konci jsem si i uronila slzičku....Frankie jsi Bůh :DDD ()

EvilPhoEniX

Kultovní klasika nebo Odpad? Basket case je pro zaryté fanoušky levných, praštěných sick B flicků! Děsivá premise, mizerný film ! Katastrofální herecké výkony i scénář (Nikdy bych si nepomyslel,že je tak obtížné zahrát křik či běhání po trávníku, po zhlédnutí však měním názor) Neznámý cásting, Monster vřed,který zvládal být rozpustile nepřesvědčivý a komický ba až trapný a nízký rozpočet, který by zřejmě nepokryl i průměrné,týdenní nákupy. Pár zajímavých nápadů a pěkná barva Gore jsou nedostačující. 40% ()

• Na začátku filmu Duane (Kevin Van Hentenryck) vytáhne v hotelu balíček peněz, aby zaplatil za pokoj. Podle režiséra Franka Henenlottera to byl celý rozpočet filmu. (Mol)
  • Snímek se začal natáčet v roce 1978 v amatérských podmínkách ve špinavých uličkách New Yorku. Tvůrci dílo tvořili o víkendech a jeho celkový rozpočet činil 160 000 dolarů. (Zdroj: Festival otrlého diváka)
  • Bizarní hororová komedie je prvním režisérovým dílem, které se zabývá symbiotickým vztahem mladého muže a monstra. Příšery v Henenlotterových snímcích lze chápat jako zfyzičtění nevědomí hlavních hrdinů (Belial s Duanem telepaticky komunikuje), ovšem nikdy nejde o jednoznačné symboly. Belial, ztvárněný jako gumová figurína rozpohybovaná pomocí stop-motion animace, je stvořením, které vzbuzuje stejnou měrou zděšení jako soucit. Snad právě proto bývá Henenlotterův snímek srovnáván se Spielbergovým E.T. Mimozemšťanem uvedeným do kin ve stejném roce, kde také sledujeme příběh člověka, který před svým okolím ukrývá monstrum, s nímž ho pojí citový vztah. (Zdroj: Festival otrlého diváka)