Šílenství proutěného košíku (festivalový název)

Basket Case

Komedie / Horor

USA, 1982, 91 min

Frank Henenlotter

Bruce Torbet

Fajn brak s originální kreaturou, která se sice pohybuje dost amatérsky, ale stejnak vypadá fakt suprově. Chvílemi mě to až tak úplně nebavilo a tu snovou scénu s nahým hlavním hrdinou si mohli odpustit. Na Brain Damage to nemá, ale fandové 80s hororu nebudou litovat.(25.10.2014)

Videla jsem to jako mala a strasne jsem se u toho bala. **** davam z nostalgie, mozna, kdybych to videla ted... :)(12.4.2006)

Zajimavý úkaz, který byl tvořen ve volném čase po dobu několika let se nakonec ukázal jako hodně zdařilý na takovouto prvotinu. Bratři, kteří byli násilím rozděleni se se svým osudem vypořádávají po svém a touží po pomstě. Nenudil jsem se a celkem jsem si film užíval.(14.2.2015)

Hnusné,oplzé,brutální,děsivé,amatérské.(27.3.2008)

[Festival otrlého diváka 2009] Šílenství proutěného košíku se mi líbilo víc než Henenlotterův následující film Mozková příhoda, i když nebyl tak promakanej a šíleně zvrácenej. Zaprvé je to kvůli uvěřitelnějšímu, temnějšímu a také smutněji laděnému ději, ve kterém je nádherně zpracována psychologie bratrů. Ten odříznutej v košíku se dá interpretovat jako Duanovo nevědomí a tak třeba erotická scéna s Duanovou přítelkyní získává opravdu bizarní rozměr. Na amatérské dílo tvořené o víkendech je to minimálně geniální počin. Ne vše je takové jak to na první pohled vypadá. Opravdu mobavilo mě vyprávění o postarší nájemnici, která tvrdila, že má ropné vrty a jdou jí po krku příbuzní.(12.2.2009)