Hon na pačlověky

• Nový Zéland Hunt for the Wilderpeople (více)

Ricky je těžce zvladatelný, hip-hopem odkojený teenager, vyrůstající v náhradní péči. Když jednoho dne skončí v nové rodině na novozélandském venkově, jeho život nabere zcela nový směr. Souhrou okolností se totiž Ricky, který dosud příliš nepřišel do kontaktu s přírodou, ocitá na útěku nehostinnou buší se svým bručounským náhradním strýcem (neodolatelný Sam Neill). V patách jsou jim ozbrojené složky a dvojici svérázných renegátů tak nezbývá než nechat stranou své odlišnosti a spojit síly k nevyrovnanému souboji... Po okouzlujícím upírském mockumentu Co děláme v temnotách přichází Taika Waititi s adaptací humoristického románu oblíbeného novozélandského spisovatele a legendárního bushmana Barryho Crumpa. (MFF Karlovy Vary)

xtomyx

Hodně zvláštní film, nicméně splňuje vše co je potřeba. Dobrodružný útěk divočinou a obrana před zběsilým státním systémem. Vymykání se kontrole, které je neobvykle zábavné. Bláznivá dobrodružná cesta k životnímu souladu cizích lidí, pastrýce a pasirotka. Nevšední, ale originální a zábavné. ()

mr.twizta

Trochu horky, trochu vtipny, trochu pomaly, ale rozhodne prijemny a s patricnou davkou podany hon na typicky nesourodou dvojku, se kterou jsem se nenudil ani chvilku. Waititi opet s tolik potrebnym nadhledem a zase fajn. ()

axcris

Taika Waititi je filmografický dar z nebies pre Nový Zéland a každého fanúšika originálnej komédie. Aj keď im dakedy chýba trošku lepšieho korenia alebo sviežnejšieho tempa, nepochybne je to niečo, čo chceme vidieť. Waititimu Ragnarok prinesie slávu a finančnú podporu, dúfajme, že ho to nezmení a stále ostane tým človekom, ktorý chce zabaviť človeka jednoduchou komédiou v originálnom pozadí. Držím palce. ()

aannemer

Místní popisek by mě ke sledování moc nezlákal, ale vskutku nelituji, že jsem si na tento veskrze lidský příběh našel čas. Milé, místy smutné, občas veselé, zkrátka takové, jako život sám. A k tomu nádherná novozélandská příroda. ()

BlackAdder87

Chvílemi vtipné, chvílemi dojemné, krásná krajina a příběh dvou zprvu nesympatických hrdinů, které si postupem času zamilujete. 4* + 1* za Sama Neilla ten starej bručoun si zaslouží něco extra. ()

BarGoldstein

Byl by to obstojný biják, nebýt ústředního kreténa, kterého soudný divák má od prvního shlédnutí na plátně chuť umlátit dědečkovou protézou a to obzváště zavrženíhodným způspbem. ()

Daline

Upřímně řečeno, a neříká se mi to snadno, slibovala jsem si od tohoto filmu více. Místy mi to přišlo hodně utahané, bylo těžké vybudovat si vztah k postavám. Ale několik velmi světlých míst se určitě našlo. Novozélandská angličtina a příroda jsou boží. Již tu někdo vzpomínal Moonrise Kingdom, tak to je za mě v tomto žánru absolutně jiná liga a můžu se na něj podívat nekonečně krát. Je to srdcovka. K tomuto filmu se nejspíše vrátím ještě jednou za pár let, ale myslím, že ani napodruhé mě nepřesvědčí. Když Taika, tak raději Jojo Rabbit. ()

PTuranyi

Taika Waititi so svojím nezameniteľným humorom prináša príbeh problémového chlapca Rickyho, ktorého nikto nechce a ocitá sa na samote uprostred novozélandskej divočiny s pestúnom Hecom stelesneným výborným Samom Neillom. Stret hiphopového sveta maorského chlapca píšuceho haiku a samotárskeho lovca vytvára množstvo komických situácii, ktoré Waititi podporuje svojím bláznivým pohľadom na svet. Maniacká pracovníčka sociálneho úradu s heslom "ani dieťa nazmar" či bláznivý Joe skrývajúci sa pred konšpirujúcim byrokratickým svetom sú len niektoré postavičky, ktorými Taika Waititi zaplnil Rickyho svet a neodpustil si ani narážku na Pána prsteňov. Produkcia je dobrá, ale  Taika svojimi bláznivými nápadmi miestami príliš tlačí na pílu a prekračuje tenkú hranicu trápnosti. Napriek tomu je výsledkom ľudský príbeh o hľadaní priateľstva a pochopenia. 75% ()

Dawe2

Spíše než komedie je to místy parodie. Ale nevadí, stejně to celkem potěšilo. Sam Neill byl skvělý. ()

RavenSpector

Někde za polovinou jsem to vypnul. Uznávám, že jsem se několikrát zasmál, ale vtípky jsou docela přízemní a slabé. Dle místního hodnocení jsem čekal trochu víc ()

haasha

Mne se to libilo jeste vic nez What do we do in the shadows. Ale asi bych mel dodat, ze novozelandsky humor je mi blizky, jehoz je tenhle film skvelym prikladem. To rozhodne nebude platit u kazdeho divaka a velky rozptyl v hodnoceni je toho dukazem. ()

RoyBatty444

Krásna príroda, neomalené správanie, dobá hudba, podivíni a veľa dobrého humoru (Monty Python štýl). Síce ide o dramédiu, ale koniec je s happy endom, takže žiadne strachy. Okrem toho sa čo to človek dozvie o živote v Novozélandskom buši. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Sam Neill se potká s Thorem

Sam Neill se potká s Thorem

25.09.2016

Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Karl Urban... ve třetím Thorovi nebude o slavné herecké přírůstky nouze. V Marvelu očividně dělají všechno proto, aby přišli s impozantním závěrem trilogie, a teď máme… (více)