Hon na pačlověky

• Nový Zéland Hunt for the Wilderpeople (více)

Ricky je těžce zvladatelný, hip-hopem odkojený teenager, vyrůstající v náhradní péči. Když jednoho dne skončí v nové rodině na novozélandském venkově, jeho život nabere zcela nový směr. Souhrou okolností se totiž Ricky, který dosud příliš nepřišel do kontaktu s přírodou, ocitá na útěku nehostinnou buší se svým bručounským náhradním strýcem (neodolatelný Sam Neill). V patách jsou jim ozbrojené složky a dvojici svérázných renegátů tak nezbývá než nechat stranou své odlišnosti a spojit síly k nevyrovnanému souboji... Po okouzlujícím upírském mockumentu Co děláme v temnotách přichází Taika Waititi s adaptací humoristického románu oblíbeného novozélandského spisovatele a legendárního bushmana Barryho Crumpa. (MFF Karlovy Vary)

majec4

Film ma pobavil, možno by som šiel aj do plného počtu, no "vadilo" mi, že tie rôzne žánre neboli v rámci celého filmu vkope. Chvíľu to bola komédia, potom dráma, a neskôr dobrodružný film a takto dookola. Trochu to človeka vyrušuje, keď sa na film pozrie ako na celok. Chalanisko mi zo začiatku prišiel dosť nesympatický, no časom som si ho celkom obľúbil.  Neill bol super, až niekde v polke som si uvedomil, že to je on.  Aj keď by som bol za určitých podmienok schopný dať aj plný počet, film bol vedený v takej pohodke, až mi príde dosť nevýrazný  a môže sa stať, že naň behom roka zabudnem.  Aktuálne ale odporúčam. ()

Saur.us

Přátelství starého bručouna a malého obtloustlého nešiky není v kinematografii nic moc nového. Viděli jsme to v tisících různých variantách ale T. Waititi nám to předkládá jako jednu z nejvtipnějších, co vyšla. Sprosté, bez skrupulí, s ošklivým malým tlustým Maorcem a se skvělým S. Neillem. Navíc je to ale až hraničně pozitivní a milé a celé k sežrání. Ale není to na škodu. A máte po piči! ()

Extrakritik

Bylo to super.Dobrodružný drama s prvky komedie.Uvažoval jsem i o pěti hvězdičkách,ale nakonec se přikloním pouze ke čtyřem.90% ()

Chundys

Jak se tu píše v komentářích, pokud si nenajdete cestu k dětskému hrdinovi, asi se vám ten film nebude líbit! Ale ty hlášky a ty scenérie! Já se náramně bavil a film si fakticky užíval! Jsem Terminátor. Já jsem větší terminátor. Ale já to řekla první. Ty si spíš Conorrová z prvního dílu, než začala trénovat :D. Já si nemyslím, že seš parchant! Jo myslíš, to je v pohodě. Podle mě seš taky hajzl :D... No koukněte se na to a uvidíte sami :-) ()

fablefavorit

Exhibice šílených přízvuků v nesmírně rozlehlé buši. Sympatické hlavní duo, spousta legračních situací a střetů, fůra pop-kulturních odkazů, na pěst sociální pracovnice.. co víc si přát. ()

Rockerman

Jsou filmy, které mají hvězdné obsazení, zajímavé téma, ale stejně mi připraví zklamání. Pak jsou filmy, u kterých od začátku vím, že se mi budou líbit a že mě chytnou a nepustí. A to je právě případ " Pačlověků". Chvíli jsem se smál, chvíli bál a občas byl i na měkko. Právě tyto filmy většinou oceňuji nejvyšší známkou a nevadí mi, že se tu a tam objeví hlušší místo, protože je to hezky natočený příběh a ta slabší místa dokonale vyvažují záběry na nádhernou novozélandskou přírodu. Vrcholná spokojenost! Několika výborným hláškám vevodí ta o Pánovi prstenů a Psycho - Samovy blázniviny. ()

Evander

Poměrně zvláštní počin, který rozhodně nenaplnil má očekávání. Hon na pačlověky je v každém ohledu originál, ne každému však takové "pokusné" filmy sedí. Navíc z filmů s dětskými hrdiny už jsem dávno vyrostl a ten zdejší je ještě k tomu krajně nesympatický. ()

BOURQUE

Neľahký život komplikovaného dospievajúceho chlapca! Šikovne zahraná vec a slušne natočený film, ktorému veľmi veľa dá samotná príroda. Po dlhšom čase veľmi dobrý výkon od S. Neila. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Raziel_cz

Přemýšlel jsem, co o Honu na pačlověky napsat, ale nejlepší výraz je prostě anglické: feel-good. Příběh o tom, jak si k sobě dva lidé nalézají cestu, to už jsme tu měli mockrát. Ale ne v podání Taiky Waititiho (aka mého oficiálně nejoblíbenějšího současného filmaře). Má to jeho typický humor, je to pro něj typicky dadaistické, vizuálně úchvatné, napínavé i naprosto šílené a umí to taky zasadit ránu do emocí, být smutné a dojemné a melancholické – ale vždycky se nakonec cítíte dobře a gebíte se vtipům a cítíte se dobře a potutelně se usmíváte a cítíte se dobře. A nedokážete se od toho odtrhnout ani na vteřinu. A cítíte se dobře. Úžasná filmařina s úžasným Samem Neillem a ještě o kus úžasnějším Julianem Dennisonem. Nejlepší Waititiho věc. ()

loki5

Za dveřmi není Ježíš. Za dveřmi jsou druhé dveře a až za těmi je Ježíš. Úžasně divný film. 80% ()

Olík

Po zhlédnutí historické satiry Králíček Jojo Vám nezbývá (pokud jste tam již neučinili) nic jiného, než se začít zajímat o to, kdepak ten Taika Waititi hnízdo má. No a on to bude pěkný ptáček, jehož rukopis je patrný na každém z jeho opuštění hnízda. Osobitou rukou vedené survival hipo-hop dobrodružství dvou nesourodých „psanců“ s laskavým humorem, přírodní poetikou a laciností, která neurazí. Tohle je jedna z cest proti dnešní mainstreamové filmařině. Julian Dennison ukazuje svoji širokost, Sam Neil velikost a Taika Waititi, že o něm ještě hodně uslyšíme. A já? Já jdu shánět další kousek z Waititiho filmografie. ()

Torgal

Už len svojou inakosťou veľmi osviežujúci zážitok. Miestami to síce preteká do bizáru viac než je mi milé (a blíži sa to k Wesovi Andersonovi), väčšinou je to ale príjemný civilný film s úsmevnými momentami. Dokonca aj ten malý tlsťoch mi bol ku koncu sympatický, takže poklona. 7-/10 PS: Neviem si predstaviť, ako bude vyzerať nový Thor v réžii chlapíka zodpovedného za tento počin. ()

tomik99

Film snažící se po celou dobu stopáže vybudovat vztah starého muže s mladým chlapcem, ale za boha mu to nejde. U filmu jsem vlastně ani nevěděl, zda to má být komedie či něco jiného. Filmů s odcizeným mužem a dítětem, o které se musí náhradní rodič následně starat, je plná řada. To by ovšem nebyl problém u tohoto snímku, ale holým faktem je, že chemie mezi hlavními postavami není. Sam Neill je zkrátka starý bručoun, u kterého vám je vše jedno. Julian Dennison sice není špatný, ale jeho hereckému výkonu něco chybělo. Dohromady Neill a Dennison neutvářejí vůbec dobrou dvojici, která má za úkol táhnout filmu dopředu. Film stojí na nich a oba to nezvládají. Tohle se vážně moc nepovedlo. ()

bararich8

Parádní kousek a takový ten typ neotřelého filmu, který se bude určitě promítat během Na Slepo. Spousta zábavných a "svých " postav, místy celkem smutnější, ale komedie to je, co si budeme povídat. Jak se říká - potěší a zahřeje u srdíčka. 4,5* ()

dalziel

Časovo neukotvené.Vadí to pri sledovaní.Prešiel deń,týždeń,mesiac?Aký čas strávili na farme???Koľo času strávili v bushi??? Humor ušiel,ale prehnaná snaha o ničo originálne a novátorske veľmi filmu neprospieva. Dosť ma ten film sklamal. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Sam Neill se potká s Thorem

Sam Neill se potká s Thorem

25.09.2016

Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Karl Urban... ve třetím Thorovi nebude o slavné herecké přírůstky nouze. V Marvelu očividně dělají všechno proto, aby přišli s impozantním závěrem trilogie, a teď máme… (více)