Toxický mstitel

Toxic Avenger, The

• slovenský

Toxický mstiteľ

Komedie / Horor / Akční / Sci-Fi

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

Nezávislá ptákovina s asi najznámejšou postavičkou TROMA štúdia – Toxieho – zmutovaného to kripla s mopom, ktorý vytiera zlú ľudskú špinu v Tromaville. U Lloyda Kaufmana samozrejme platí, čím väčšia kravina, tým lepšie, v ktorej nemôžu chýbať debilné ksichty (a vlastne všetko), kozy-dudy a lacné krvavé, na kolene vyrobené efekty. Pozitívum Toxic Avengera je príležitostná, veľmi nízka a odľahčená zábava, ktorá sa našťastie k záveru dopracovala celkom svižne, a nie ako v dlhočíznom Terror Firmerovi.(15.5.2008)

Tak tohle me mile prekvapilo, cekal jsem zas dalsi chaotickou uchylarnu, ale tohle se da povazovat za film, kterej je tak spatnej az je desne zabavnej. Pribeh je neco mezi parodii a poctou superhrdinskejm filmum a je plne dostacujici. Hudba je misty sice vlezla, ale vcelku chytlava a hezky film doplnuje. A co se tyce triku, ty jsou na dobu vzniku fakt dost v pohode a nektery smrti jsou lahudkovy. Do toho tu mame tromacky uchylnej humor, naky ty hlasky, sem tam kozy a hlavne Toxieho, kterej vypada jak rozjety hovno. Celkove, i kdyz to je fakt desna uchylarna, jsem se prijemne bavil a uz se tesim na pokracovani.(24.10.2007)

Nenávidím, že tohle musím napsat, ale Toxic Avenger je vedle Marie Antoinetty tím nejlepším filmem o dospívání :-), resp. jeho hyperbolizovaným podobenstvím. Kaufman s Herzem (nebo Herz s Kaufmanem?) natočili osmdesátkovej popík, který se nebere vůbec vážně a nabizí VŠE, co bychom si od Tromy mohli přát anebo co jsme se od ní naučili v plné míře příjmat - spousta nahoty a sexu, neuvěřitelně infantilní, resp. pubertální humor, filmařská příšernost v každém ohledu, velice nízký rozpočet apod. Viděl jsem hodinu a půl dlouhou verzi, která je na skoro půlnočníi projekci naprosto ideální a i nějaké ty politické paralely, představte si to, tento co do zobrazování různých věcí a posunování tabu liberální snímek je pravicově orientovaný! Doporučuji si zaběhnout do Levných knih a sehnat si kazety (only english dubbing) "Before there was toxie collection", kde najdete nějaký cheersploitation, camploitation a další chuťovky. Ale pozor, Toxica nedoporučuji konzumovat s plným žaludkem, nesprávně naladěným publikem a v ukrutném vedru LFŠ.(23.7.2007)

Tak tohle je ta největší zvrácenost, kterou jsem kdy viděl. Neuvěřitelně úchylný film doprovázený nezapomenutelným soundtrackem. K plnému hodnocení bych se rád uchýlil, ale z důvodu až moc drsné hororové stránky filmu bohužel nemohu.(30.5.2011)

• MoRTy

Čekal sem víc. Čekal sem pořádnej splatter, ale místo toho sem dostal totálně dementní snímek, kterej mě bohužel demencí nepobavil, ale spíš nudil. Dvě hvězdy sou za pěkný scény s přejetím malýho dítěte, zmlácení důchodkyně a zastřelení psa - tohle zase v tolika filmech nenajdete, a proto si toho cenim!(5.9.2007)

• - Efekt rozjeté hlavy dítěte byl docílen tak, že se napustil meloun sirupem a červeným potravinářským barvivem, nasadil se na figurínu a přejel. (HellFire)

• - Čtyři hodiny trvalo vsoukání se do obleku toxického mstitele. V kostýmu pak mohl Mitch Cohen jíst jedině brčkem. (HellFire)

• - Jennifer Prichard a Robert Prichard se při natáčení zamilovali a vzali se. (HellFire)