Toxický mstitel

Toxic Avenger, The

• slovenský

Toxický mstiteľ

Komedie / Horor / Akční / Sci-Fi

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

• EdaS

Docela zklamání - těšil jsem se hodně, ale TA mě jednoduše moc nebavil. Víc si užívám ty špatné filmy, které jejich tvůrci brali vážně (viz Ed Wood), což případ produkce studia Troma zjevně není.(9.10.2006)

Fantastické dílko! Je neuvěřitelné, kolik zábavy (a myslím to upřímněji než nedávný premiér) je schopno vyprodukovat nadšení několika bláznů, kteří téměř na koleně a za pár babek, stvořili kultovní dílo béčkových filmů. Mají můj neskonalý obdiv! Se šéfem jsme dokonce chvilku uvažovali, že by nebylo marný snímek promítnout ve Filmovém klubu :-)(19.11.2008)

Za zvrácenost bych musela dát 5 a za všechno ostatní 1. Těžká volba ulehčena tím, že mi tyhle neskutečné zhovadilosti baví...(12.2.2010)

ja sa plne stotožňujem s komentármi užívateľov mm13 (že prvá polovica, kým sa Melvin stane Toxiem je lepšia) a Eraserhead (že je to extrémne béčko, no je si toho vedomé a je mu to jedno), pretože presne taký Toxic Avenger je a presne pre to ho musíte milovať alebo nemôžete nemilovať (aj keď obe formulácie sú v podstate významovo rovnaké, predsa je medzi nimi rozdiel!) herci prehrávajú dokonale - Melvin, Bozo, Clancy, starosta Bengoody, všetky ženské predstaviteľky, stále prítomný popík 80. rokov dotvára atmosféru uletenosti a naspídovanosti a niektoré dialógy sú skrátka bravúrna čítanka béčkových horor-komédií. nebrať sa vážne a brať vážne svoje nebranie sa vážne - to je to, čo odlíši s láskou urobené béčko TROMY od kopy iných, ktoré sú fakt iba "zlé".(12.4.2010)

Něco tak strašného jsem určitě nikdy předtím v životě neviděl.(27.3.2009)

• - Čtyři hodiny trvalo vsoukání se do obleku toxického mstitele. V kostýmu pak mohl Mitch Cohen jíst jedině brčkem. (HellFire)

• - Efekt rozjeté hlavy dítěte byl docílen tak, že se napustil meloun sirupem a červeným potravinářským barvivem, nasadil se na figurínu a přejel. (HellFire)

• - Pes, který je postřelen v restauraci, byl speciálně vycvičen, aby uměl klouzat po podlaze. Jeho vnitřnosti pak v jedné scéně nahradily špagety polété šedou barvou. (HellFire)