Toxický mstitel

Toxic Avenger, The

• slovenský

Toxický mstiteľ

Komedie / Horor / Akční / Sci-Fi

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

Dlouho jsem řešil, jak tento výblitek, tento toxický zelený chrchel seškrábnutý z čísi boty po návštěvě hodně odlehlé skládky odpadů, hodnotit. Jasně, nabízel se odpad!, jenže dát odpad! filmu, který ze své pokleslosti těží v každém okamžiku, to je vyloženě koledování si o titul „nechápavý snobský blb bez smyslu pro humor“. Pak je tady opačný extrém, pět hvězdiček. Ale copak mohu s čistým svědomím udělit nejvyšší hodnocení něčemu tak nesmírně imbecilnímu a místy naprosto nezábavnému? Toxic Avenger je mnohem méně vtipný než jisté filmy, které vtipné být nemají (Turkish Star Wars např.). Točit jako hovado holt neznamená točit zábavně… Navzdory snaze utlumit mé myšlenkové pochody na nezbytné minimum a „být nad věcí“ mě film dosti nudil. Nejlepším řešením se tudíž jeví ničím nevýjimečné tři hvězdičky. Apendix: A nezapomeňte – děti pod 12 jsou za dvojnásobek! 55%(5.8.2009)

Rozpočet $475,000(15.4.2010)

Neskutečně absurdní film s nejdebilnějším scénářek jaký spatřil světlo světa a přesto dokáže Toxický mstitel bavit. Vulgární humor a řada nechutných scén, disko hudba a atmosféra 80 let, dementní hlavní postavy a neuvěřitelný děj. Špatně vypadající Superman bez svalů a s baltením oblečkem dokáže působit dost vtipně, zejména díky kontrastu mezi řevem, vzhledem a skutečným hlasem. Film bez děje s kopou nepovedených scén, které nemají hlavu a patu. Dočkáme se kopy extrémních nápadů, které nejsou dotažené do konce a přesto dovednou (ne)příjemně překvapit. Krom samotného mstitele tu je partička lidí bavící se přejížděním nevinných spoluobčanů (dítě pod 12 let je za 25 bodů), ustrašených policistů a jednoho tlustého pohlavára. Může to někoho bavit? Asi ne... ale baví.(5.10.2007)

Nezávislá ptákovina s asi najznámejšou postavičkou TROMA štúdia – Toxieho – zmutovaného to kripla s mopom, ktorý vytiera zlú ľudskú špinu v Tromaville. U Lloyda Kaufmana samozrejme platí, čím väčšia kravina, tým lepšie, v ktorej nemôžu chýbať debilné ksichty (a vlastne všetko), kozy-dudy a lacné krvavé, na kolene vyrobené efekty. Pozitívum Toxic Avengera je príležitostná, veľmi nízka a odľahčená zábava, ktorá sa našťastie k záveru dopracovala celkom svižne, a nie ako v dlhočíznom Terror Firmerovi.(15.5.2008)

Je to hodně zábavné, dokonale dynamické,lehce šokojící,mistrně úchylné,hřísně podmanivé TROMA dílko 80.tých let. " I Love the Monster Hero " ....a nikdy jinak!(2.1.2009)

• - Jennifer Prichard a Robert Prichard se při natáčení zamilovali a vzali se. (HellFire)

• - Pokud budete dobře sledovat, zahlédnete vycházet ze sprchy budoucí držitelku Oscara Marisu Tomei. (HellFire)

• - Efekt rozjeté hlavy dítěte byl docílen tak, že se napustil meloun sirupem a červeným potravinářským barvivem, nasadil se na figurínu a přejel. (HellFire)