Toxický mstitel

Toxic Avenger, The

• slovenský

Toxický mstiteľ

Komedie / Horor / Akční / Sci-Fi

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

Nezávislá ptákovina s asi najznámejšou postavičkou TROMA štúdia – Toxieho – zmutovaného to kripla s mopom, ktorý vytiera zlú ľudskú špinu v Tromaville. U Lloyda Kaufmana samozrejme platí, čím väčšia kravina, tým lepšie, v ktorej nemôžu chýbať debilné ksichty (a vlastne všetko), kozy-dudy a lacné krvavé, na kolene vyrobené efekty. Pozitívum Toxic Avengera je príležitostná, veľmi nízka a odľahčená zábava, ktorá sa našťastie k záveru dopracovala celkom svižne, a nie ako v dlhočíznom Terror Firmerovi.(15.5.2008)

Tohle je jen slabý tromácký odvar... Terror Firmer je daleko vymazlenější - co se týče násilných scén, co se týče erotických scén, co se týče pitomosti (u Tromy to nejdůležitější). Spojení Frankensteina a superhrdiny do jedné postavy obdařené baletní sukýnkou je sice originální, to ale nezakryje zásadní nedostatek tohoto opusu: zoufale málo krve a pettingu.(19.10.2007)

• jonyyy

Neznám nic lepšího než si večer otevřít brambůrky a colu a dát si pořádně úchylný a bláznivý horor, ale bohužel tento kousek byl úchylný podle mě nevkusným způsobem a také mi hrozně vadily ty zvuky co toxický mstitel neustále vydával. Je to aktuální názor, možná se s rozestupem změní.(10.12.2007)

Viděl jsem jako první čtvrtý díl a ktomuhle jsem se dostal pozdějš ale stejně podle mě je nejlepší čtyřka už tou svoji naprostou ujetostí a skvělýma postavama jako sgt. Kabukiman a lardass..tady máme jenom Toxica jak ničí všechnu špínu ve městě a mstí se těm co mu ublížily. Námět paráda, pár ujetých scén a gore taky a zrození nového brutálního hrdiny! :)(8.4.2012)

Podobně úchylácký styl humoru, který se zakládá na těch nejpřízemnějších postupech mi není vlastní, ale chvílemi mi některé scény (a repliky) připomněly amatérské výtvory, které jsme natáčely s kámošem a v těch momentech mě pobavil nejvíce. To, že jsem od tohodle legendárního béčka čekal více je už věc podružná. Kardinální otázkou zůstává: Jak se k Toxiemu vlastně stavět, když hyperbola čiší z každého (většinou nechutného) záběru?No jasně! Bavit se! :)(12.1.2008)