Toxický mstitel

Toxic Avenger, The

• slovenský

Toxický mstiteľ

Komedie / Horor / Akční / Sci-Fi

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

Tak tohle me mile prekvapilo, cekal jsem zas dalsi chaotickou uchylarnu, ale tohle se da povazovat za film, kterej je tak spatnej az je desne zabavnej. Pribeh je neco mezi parodii a poctou superhrdinskejm filmum a je plne dostacujici. Hudba je misty sice vlezla, ale vcelku chytlava a hezky film doplnuje. A co se tyce triku, ty jsou na dobu vzniku fakt dost v pohode a nektery smrti jsou lahudkovy. Do toho tu mame tromacky uchylnej humor, naky ty hlasky, sem tam kozy a hlavne Toxieho, kterej vypada jak rozjety hovno. Celkove, i kdyz to je fakt desna uchylarna, jsem se prijemne bavil a uz se tesim na pokracovani.(24.10.2007)

Toto je jeden z tých brakov natočených tak dobre ako sa len dá. Komixový príbeh, postavy prehrávajú ako len vedia, baby v bikinách i bez nich, nejaké to násilie, 80-te roky – proste film ktorý sa snaží pobaviť, síce bezducho ale darí sa mu to.(23.5.2006)

Snad nejpokleslejší film jaký jsem kdy viděl. Toxický mstitel působí jako recyklovaný materiál té nejkonvenčnější silně komerční televizní produkce, který přičiněním největších nýmandů z praxe zmutoval do obludných rozměrů. Najdeme zde vše od pohádkových archetypů přes soap-operové konvence až po drsňácký chuck-norisovský absolutismus obohacený o supermanovské konotace. Film neustále vzbuzuje dojem, který by se dal nejpřesněji vyjádřit slovy: šílená tvůrčí křeč. Všechno je tlačeno k efektu tím neprůhlednějším způsobem, hlášky nejsou vtipné ani absurdní, ale působí jako něco, co dalece překračuje význam těchto dvou slov, všichni přehrávají ostošest a efekty stojí jednoduše za hovno. Nesmí chybět spousta brutality, nahé prsaté blondýnky, dement měnící se v super hrdinu, vlezlé disko osmdesátých let a jeden příběh velké lásky. S trochou nadsázky by se říct, že Toxický mstitel je sen všech televizních konzumentů implantovaný do jednoho filmu. Jednoduše řečeno, Toxický mstitel je zvrhlý k dokonalosti dovedený tvůrčí záměr.(10.1.2010)

Za zvrácenost bych musela dát 5 a za všechno ostatní 1. Těžká volba ulehčena tím, že mi tyhle neskutečné zhovadilosti baví...(12.2.2010)

Tak určitěvydařenej první díl parádní trashový série Toxický mstitel od Troma týmu. Zrození hrdiny který se s ničím nepáře, z vychrtlého tak torchu dementního kluka, se povedlo. Ve filmu je snad od všeho trochu, násilí je zde všudypřítomné, levné efekty taky. Jak je zvykem uTroma týmu, tak je zde spousta protikladů. příběh je jednoduchej, místy najivní, ale k celku sedne parádně. Je zde spousta vtipných pasáží, ale to záleží na vkusu každého diváka. Slepá Toxíkova přítelkyně je pěkná buchta. Jelikož jsem dřív viděl našlápnutější čtyřku, dávám Toxíkovi za 80% :)(25.1.2014)