Toxický mstitel

Toxic Avenger, The

• slovenský

Toxický mstiteľ

Komedie / Horor / Akční / Sci-Fi

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

• EdaS

Docela zklamání - těšil jsem se hodně, ale TA mě jednoduše moc nebavil. Víc si užívám ty špatné filmy, které jejich tvůrci brali vážně (viz Ed Wood), což případ produkce studia Troma zjevně není.(9.10.2006)

Nasmál jsem se pořádně. Ono taky tohle "monstrum" nelze brát moc vážně. Zvuky jsou natáčeny hezky dodatečně ve studiu a vůbec nesedí ke zbytku filmu, vystupují zde šíleně afektované postavičky, sám toxický mstitel je funny postavička, která po sobě zanechává mop jako svůj "trademark" a zabíjí velmi povedeným způsobem. K tomu navíc atmosféra tehdejší doby, na ulici všichni tancují, líbají se, posilují a ukazují prsa. Ale pozor, tohle monstrum není žádný looser, najde si i holku!(18.12.2010)

Něco tak strašného jsem určitě nikdy předtím v životě neviděl.(27.3.2009)

Znie to paradoxne, ale film má najväčší glanc dovtedy, kým sa nenarodí Toxic Avenger. Potom je to už len (hoci stále dosť vynaliezavé) pobehovanie medzi lumpami a ich odrovnávanie, korunované odfláknutým koncom. Bavil som sa, nie že nie, ale nie tak, ako som po skúsenosti s Terror Firmer očakával. Nuž čo, Vianoce tiež nie sú každý deň.(15.10.2007)

Toxický mstitel bol dlhú dobu vlajkovou loďou, výrobnej firmy Troma, počas prvej polovice 80-tych rokov. Po celé tie roky robil Llloyd Kaufman šialené veci. Nápady ktoré ho počas filmu zastihli, nemohli ostať bez povšimnutia. A tak sa Troma stala celosvetovým fenoménom a Toxický mstitel kultom všetkých dôb.(28.5.2010)