Já, společnice

• USA The Girlfriend Experience (více)
USA, (2016–2021), 17 h 27 min (Minutáž: 24–32 min)

Tvůrci:

Anja Marquardt

Riley Keough, Paul Sparks, Mary Lynn Rajskub, Michael Therriault, Kate Hewlett, Alexandra Castillo, Parveen Kaur, Shaun Benson, Jeff Clarke, Kate Lyn Sheil (více)

Série(3) / Epizody(37)

Christine Readeová (Riley Keoughová) je studentka druhého ročníku právnické fakulty univerzity Chicago-Burnham a začínající stážistka v prestižní advokátní kanceláři. Pracuje tvrdě, aby se ve firmě prosadila, ale když jí její spolužačka představí atraktivní svět luxusních společnic, zaměří své úsilí zcela jiným směrem. Ženy, známé jako "Dívky na přání", poskytují svým klientům citové i sexuální vztahy za velmi vysokou cenu. Christine, která začne vést dva naprosto odlišné životy, profesi společnice rychle propadne, přitahována přívaly pocitů nadvlády a intimity. Seriál je inspirován stejnojmenným experimentálním snímkem Stevena Soderbergha z roku 2009. (HBO Europe)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (30)

Christine (2016) (S01)

První série The girlfriend experience o mladé Christine, která se ze skvělé studentky práv a stážistky stane luxusní prostitutka, která bere litr na hodinu v dolarech. To samo by neutáhlo třináct dílů kdyby to byly jen zážitky prostitutky ale míchá se do toho kariéra, intriky v právnické firmě, klient stalker, rozeslání porna se svým aktem všem koho měla Christine v adresáři čili dopad na rodinu, nějaký očko který chce usvědčit Christine z prostituce atd. Celkem mne to zaujalo, protože způsob vyprávění místama jako nezávislý film, herečka Riley Keough hraje líp než pornohvězda Sasha Grey, která hrála ve filmu v Dívce na přání , z kterého tento seriál vychází ( možná nehrála hůř, ale ten film byl hroznej) . Nahota je v každém dílu, ale není to žádná divočina jak by se dle komentářů mohlo zdát. Hlavní hrdinka je tajemná a její motivace a konání zůstali neodhaleny, ale to mi nevadilo. Co ale nemám rád, když se glorifikujou televizní tvorbou povolání typu zloděj nebo prostitutka. Tady byli klienti hrozně fajn, možná jen občas podivíni, ale žádné násilí, ponižování a celkově ten byznys nebyl ukázaný moc realisticky. ()

Poprvé (2016) (S01E01)

Seriál o studentce Christine , které je taková nemluvná, tajemná a ikdyž netrpí finanční nouzí tak v prvním díle se chytne na udičku hozenou do vod luxusní prostituce a nechá si zaplatit zatím jen za drink s bohatým právníkem. Začátek seriálu, který je jakýmsi derivátem filmu Dívky na přání, kde hlavní roli si střihla pornohvezda hvězd Sasha Grey, která se v tom filmu ukázala daleko méně odhalená než hrdinka tohoto seriálu Riley Keough / ikdyž v prvním díle jen málá autoerotika). Ten film se mi nelíbil, ale první díl tohoto seriálu mne zaujal nejen hlavní hrdinkou ale i způsobem vyprávění ( to je skoro art ) netypickým pro americkou produkci komerčních televizí. ikdyž nesnáším když se glorifikujou filmovou tvorbou podvodníci, vrazi a prostitutky ( obzvláště ty, které mají halvní motivaci jen a jen peníze) tak si počkám , co se z toho vyklube. ()

Přítelkyně (2016) (S01E02)

Sex s prvním klientem, nafocení svého kurtizánského profilu, začlenění do stáje nějaké pasačky, první klient přes pasačku, která jí pomůže k apartmánu na jehož nájem zatím nemá, trocha lesbování s kamarádkou - na jeden 30-ti minutový díl, kde ve vyprávění je dost času na všechno se toho stihlo v tomto díle celkem hodně. Hlavní hrdinka stále chladná, tajemná... tak uvidíme co z ní vypadne. ()

Odmítnutí (2016) (S01E03)

"V deset schúzka s Novakem" - že by aspoň nějaká česká stopa v seriálu? První trochu delší nahatá scéna v seriálu se šikmookým klientem, problémy s kámoškou, konflikt s pasáčkou, odcházení od pasačky. ()

Překročení mezí (2016) (S01E04)

Tak jsem se u tohoto seriálu poprvé upřímně zasmál při rozhovoru klienta s Christine: " Vzal jsem si úvěr, abych se s tebou mohl vídat. Dáš mi slevu?" Přibývá nenápadně nahých scén včetně sexu s šéfem z právnické kanceláře a manželka klienta, která vytasila 20.000,- dollarů aby už neklientila bylo taky celkem vtipný. ()

Pojistka (2016) (S01E05)

Začne to hezky - jachta, moře , sluníčko a pak následuje smrt oblíbeného klienta a dědictví. Z linky prostituce se tenhle díl přehoupl do právnické kariéry hrdinky, která po odkopnutí šéfem si ho nahrála při rozlučkovém sexu, ale nahrála i něco navíc, když David s někým telefonoval. Že by nějaká zajímavá thrillerová linka? ()

Hranice (2016) (S01E06)

Klient, z kterého se může vyklubat pronásledující psychouš? To by trochu oživilo tuhle pomale vyprávěnou solidní věc. ()

Přístup (2016) (S01E07)

Trochu odvážnější nahatá scéna v hotelovém pokoji, ale tu nafotí to soukromý očko, který si ji pak taky najme ale ta z toho kšeftu vycouvá. ()

Provokace (2016) (S01E08)

Z erotické story jak se mladá holka stane luxusní prostitutkou se stává intrikářský firemní thriller. ()

Rána pod pás (2016) (S01E09)

Tak každej ve firmě dostal péčko s Christine a jejím psycho klientem. Tenhle díl by měla vidět každá slepice, která si myslí, že prostituce je bezpečný nenápadný způsob jak vydělat kupu peněz. Celkem tragikomická situace - pro mne asi nejlepší díl. ()

K dispozici (2016) (S01E10)

Stáž v právnické firmě skončila, takže se naplno rozjela kariéra prostitutky - tzn. díl s nejvíce nahými scénami zatím, ikdyž trochu se mi stýskalo po tom právnickém intrikářství. Tak aspoň že videonahrávka se připomněla zpět. ()

Lež (2016) (S01E11)

mega za trápení v právnické firmě. Právnický díl, kde se formuje dohoda. ()

Návrat domů (2016) (S01E12)

Prostitutka sobec vs. rodina ()

Rozluka (2016) (S01E13)

Poslední díl byl celkem nadbytečnej... jen ukázal, že Christine jede v zaběhnutých kolejích dál. Vykašlala se na školu a nejlepší sex , který si užije má jen sama se sebou. ()

Erica & Anna/Bria (2017) (S02)

Druhá řada nedosahuje kvalit první, kterou táhla jedna herečka. Tohle jsou dva seriály v jednom, kdy první linka je lesbická chladná romance kombinovaná s politickým thrillerem, kde herecky koncertuje Anna Friel, ale je slabší navzdory četné erotice než druhá linka, která je o exprostitutce Brie, která pod utajenou identitou a ochranou FBI čeká na proces, kde bude svědčit proti manželovi ultragaunerovi. Tahle linka sice nemá žádnou nahotu, ale jako thriller je to celkem solidní a určitě zábavnější, než ta první linka. ()

Nástroj moci (2017) (S02E01)

Začátek druhé řady prostitučtího drama začíná trochu nudně a pomalu a spíše jako politické špionážní drama, ale základ je položený jasně prostitutka za peníze nejen souloží , ale zároveň sbírá v ten samý moment kompro pro jakousi lobistku. To by mohlo fungovat a to nemluvím o tom, že ten největší sexuální dobytek ( vlastně v prvním dílu jediný) se jmenuje Novak. ()

Nový život (2017) (S02E02)

Druhý díl začíná úplně jinou dějovou linkou než skončil první díl a tahle linka je daleko zajímavější - exprostitutka Brie ( Carmen Ejogo, kterou si pamatuju jako ženu Murphyho v Policajt ze San Francisca ),co si vzala gaunera, proti němu bude muset svědčit a tak ji agenti unesou, aby ji zařídili nový život s novou identitou včetně dělnické profese, ale to ji moc nenaplňuje, takže pošilhává jak i se skrytou identitou najít nějakýho kořena na sex. ()

Seznam (2017) (S02E03)

Tak zase politika z prvního dílu, ale tentokrát se lobistka Erika rozhodne spojit s prostitutkou méně obchodním způsobem. ()

Pod povrchem (2017) (S02E04)

Dva seriály v jednom? Tenhle díl opět o Brie v utajení, která si našla svého sugardaddy. ()