Opilí láskou

Punch-Drunk Love

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 91 min

• Kaka

Anderson ve filmu je jako Picasso v malířství. Nesourodý, abstraktní a těžko čitelný. Většina konvenčních diváků ho nepochopí a velke množství protřelých recipientů ho nebude z různých důvodů akceptovat, jelikož je příliš málo klasický a bohužel má tu neblahou (?) vlastnost, že jeho filmy vždy vypadají, že je v nich automaticky pokaždé něco "víc", ale ne v každém případě to tak doopravdy je. Toto je přesně ta situace. Sandler vynikající.(21.4.2015)

• novoten

Opilý zmatkem. Mezi zvláštní komedií a divným pokusem o ni leží někdy příliš tenká hranice. Anderson po ní šel tak dlouho, až udělal pár kroků na stranu druhé možnosti. Hledal jsem slibovanou životní romantiku, uvěřitelné herecké výkony a pocit nalezení sama sebe. Ale místo toho jsem se ztratil.(17.7.2005)

Tak podivný a zároveň (podivně) krásný film jsem už dlouho neviděl. Nic pro běžného návštěvníka multiplexu (který nejpozději v polovině projekce uteče - což jsem zažil na vlastní kůži), ale pro filmového šílence skutečně vybraná lahůdka (i když je to možná "o ničem").(20.3.2003)

Experimentální romantická komedie. Připomíná francouzské filmy z 60. let, které byly také velice sledovatelnou zábavou a současně odvážným odklonem od norem. Řídily se Aristotelovým „ničeho příliš“: obě krajnosti vedou ke špatným koncům.(27.11.2010)

Miluju filmy P.T.Andersona a jeho samého považuji za génia, ale tohle je krok zpět. Sice režijně brilantní, žánrově nazařaditelný úlet, ale dějově naprosto o ničem, bez nějakých emocí, či hlubšího sdělení .Je zde několik slibně načatých motivů, kdy jsem si pomyslel "To by mohlo být zajímavé", ale než je stihne Anderson nějak rozvést, náhle je utne, nedořekne a na jazyku filmového gurmána zůstane podivná pachuť. Netvrdím, že to takhle musí fungovat u ostatních diváků, ale u mně ano a se začátkem závěrečných titulků jsem si uvědomil, že mi ten film vlastně vůbec nic nedal, ačkoliv podobné filmové úlety miluju. PS: Nečekal jsem to, ale Sandler byl vynikající a jeho neodolatelné milostné vyznání na Havaji mě hlasitě rozesmálo.(7.2.2006)

• - Film nemá úvodní titulky, veškerá jména lidí podílejících se na filmu jsou uvedena až na konci. (D3VIL)

• - Když Barry (Adam Sandler) nastupuje do letadla na Havaj, má červenou kravatu. V letadle má žlutou a po výstupu z letadla opět červenou. (ChandlerBing)

• - Film je inspirován příběhem, který se objevil v časopise Time. David Phillips, jistý stavební inženýr, narazil na super propagační kampaň, v rámci které mohl získat kupony na slevu v letecké dopravě. Phillipsovi, kterého od té doby zná celý letecký průmysl pod přezdívkou "Pudding Guy", se zakoupením 12 150 pohárků pudingu "Healthy Choice" za puhých 3 000 dolarů podařilo nashromáždit 1,25 milionů mil bezplatné letecké dopravy. (HappySmile)