poster

Opilí láskou

 • USA

  Punch-Drunk Love

 • Slovensko

  Opití láskou

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 91 min

Kamera:

Robert Elswit

Hudba:

Jon Brion

Producenti:

Paul Thomas Anderson

Střih:

Leslie Jones

Scénografie:

William Arnold

Kostýmy:

Mark Bridges
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ****

  Jednoznačně nejlepší film Adama Sandlera, kde překvapivě nehraje až takovýho trotla. Při scéně autonehody mi slušně zamrazilo. Ale jinak moc pěkná love story.(15.4.2010)

 • POMO
  ***

  MAGNOLIA ma emocionálne roztrhala, BOOGIE NIGHTS ma fantasticky pobavili. Ale toto - nech je to akokoľvek inovatívne a nápadito zrežírované (a že je!) - so mnou ani nepohlo. Efektne štylizovaná prázdnota. Emocionálna aj intelektuálna.(3.1.2003)

 • novoten
  **

  Opilý zmatkem. Mezi zvláštní komedií a divným pokusem o ni leží někdy příliš tenká hranice. Anderson po ní šel tak dlouho, až udělal pár kroků na stranu druhé možnosti. Hledal jsem slibovanou životní romantiku, uvěřitelné herecké výkony a pocit nalezení sama sebe. Ale místo toho jsem se ztratil.(17.7.2005)

 • Traffic
  ****

  PTA má tak nezaměnitelný rukopis, že bych jeho dílo poznal i poslepu. Stačilo by mi slyšet jeho typickou práci se zvukem, kdy nechává hudební stopu přeřvávat se s probíhajícími dialogy, cuchá divákovy nervy a netradičním způsobem si získává jeho plnou pozornost. Mám pocit, že bych se v jeho podání díval jako u vytržení i na debatu jaderných fyziků. Punch-Drunk Love mi v mnohém připomnělo (o několik let mladší) Kaufmanovo Synecdoche, New York, a to nejen díky podobnosti hereckého obsazení. V obou případech bylo ztotožňování se s hlavním hrdinou poměrně bolestné; především proto, že hyberbolizovaným způsobem ukazovalo nepříjemné zrcadlo nám samotným. Jak Egan, tak Cotard byli přes svoje ubožáctví poněkud nepochopitelně přitažliví pro opačné pohlaví. Sandlerova postava se navíc snad v každé scéně chovala naprosto nepatřičně. Zda chtěl Anderson natočit inteligentní parodii na tuctové romantické komedie (tím, že vyhnal do absurdna, případně zcela převrátil všechny jejich zákonitosti), nebo si zkrátka jen dělal, co chtěl, netuším. Rozhodně ale obohatil filmový svět o další osobitou, precizně nakroucenou záležitost, kterou budu schopen plně vstřebat asi až po opakované projekci.(27.9.2009)

 • Psema
  *****

  Jedna z nejdivnějších a zároveň nejpůsobivějších a nejuvěřitelnějších romancí, co lze najít. Anderson je génius.(8.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace