Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

Misterioso

Tohle rozhodně není film pro každého a já jsem jedním z těch, pro které není. Strašně divný film, ze kterého vůbec netuším, co jsem si měl (nebo mohl) odnést. Díky po většinu stopáže otřesné hudbě (byť si jsem jistý, že to byl účel, aby nám byly navozeny určité pocity) a hlavnímu hrdinovi (byť třeba dobře zahranému), ale na mé gusto až moc divnému (ať si o sobě říká, co chce :)) se mi to nesledovalo zrovna lehce. Dialogy ve stylu - "Chtěl bych ti rozmlátil obličej kladivem" - "Já bych ti chtěla rozžvejkat tvůj obličej a vydloubnout oči", mě prostě nemohly "oddělat". P. T. Anderson mě ještě nikdy nezklamal, Magnolií mě úplně dostal, ale tenhle (i když velice originálně zrežírovaný) film, byl na mě až moc jako z jiné planety. ()

Carlos.Meo

Nepochopil jsem-nevydržel jsem. Ono to jde asi ale i obrátit. Nevydržel jsem-nepochopil jsem. Podle komentářů asi chyba na mé straně. Uznávám, proto nehodnotím... ()

schaff odpad!

to čo bolo? všetky postavy mi tam liezli na nervy - čo bol asi zámer - o to horšie... koho by normálne zaujímalo, že tam má nejaký puding? a tá hudba, ako k filmu to pasovalo, lebo bola taká hrozná ako strih a zbytočné scény, nič mi nedal, len zabitý čas. ospravedlňujem sa tým, čo si myslia, že je to pecka... ()

SuzieS

1. nemám ráda Sandlera, Ale i když si tohoto "herce", který má vyjímečný talent na velmi trapné scénáře plné fekálního nehumoru odmyslím, ani tak mě tato "romantická" "komedie" nenadchla...Nuda, nuda, černý les... ()

jessic

Těžko zařaditelný a podivný film, na mě až moc. Přestože Sandler zvládl roli nervózního hrdiny s nezvladatelnými záchvaty vzteku a agresivity docela slušně, nesedělo mi neustálé přerušování načatých dějových linek, Přes skvělou režii mi to připadalo o ničem, jen na efekt. ()

zigy

Hnusná hudba, či spíše zvuky (proč???), velmi zajímavá postava Sandlera, které přes její mouchy nejde nefandit, a velmi netradiční pojetí romantické komedie. Nedá se říct, že by to byl můj šálek čaje, ale je to natolik zajímavé a jiné, že to doporučuji ke zkouknutí, už jen proto, ať zjistíte, co se může stát po zavolání na erotickou linku. ()

Sharlis

Film bol pekný a hodne umelecký, ale mne to proste nesedelo ako príbeh celkovo. Našťastie posledná polhodina hodne graduje a ak by celý film ubiehal takou "motivačnou energiou" (ako to mal napr. Walter Mitty), tak by zaujal i bavil oveľa viac. Tiež sa mi tam strašne nehodila Emily Watson, ktorá tam viac vyzerala ako Sandlerová matka, než ako priateľka, kde ich vzťah tiež nebol dostatočne vysvetlený. Ale ako hovorím, je to skôr umelecké dielo, tak to tak beriem. ()

Washik

Výborný film. Opravdu se mi líbil a musel jsem o něm chvíli přemýšlet.Udělalo mi radost že jsem nakonec pochopil "poselství filmu".Problém byl že jsem byl na filmu s patnáctiletou slečnou která to jaksi nezvládla :) A Adam Sandler ..jak jsem viděl jeho jméno v titulku čekal jsem šišlající menťáka který bude běhat s kelímkem vody ale nakonec mi udělal radost. Rozhodně doporučuju ()

jerabin

Trochu moc velkej úlet, na můj vkus. Je to dost o ničem, ale přiznávám, že sledovat rozčileného Sandlera je docela bžunda. ()

vykyn

Od reřiséra geniální Magnolie jsem čekal více..V žánru romantické komedie nadprůměr,ale bohužel nic víc..pořád jsem na něco čekal..na něco lepšího..a nic nepřišlo..prostě koukatelný hollywoodský romantický film s průměrným A.Sandlerem a nevýraznými ostatními postavami..ani p.s.hoffman nic nezachránil.Anderson mě zklamal ()

Ditulka

proboha vidět mého oblíbeného herce v takové stupiditě..jednu * přidávám za druhou půlu filmu kde bylo aspoň něco co se dalo..hudba děs..fuj..nechápu proč to má takové hodnocení.. ()

Tigi666

Na to, že vyrůstal se 7 sestrama, dopadl ještě dobře :-). Výborně natočený fil se skvělými hereckými výkony, ale scénář mi přišel docela nudný. Proč ho vlastně ta Emily Watson tak milovala, na základě jedné fotky ... no nevím. Ten modrý oblek byl fakt hrozný :-)) ()

lada32

Nevšední,pro mě překvapující,bizarní romant.komedie a to jsem si myslel,že v žánru romant.už toho moc nejde vymyslet.Výborná hudba,nebojím se říci alternativní výborně podkreslovala stav duše hlavního hrdiny.Měl jsem ale co dočinění s šíleným dabingem nahrávaným snad někde ve výtahu,takže doporučuji titulky. ()

S3dlak

Vyspelý a vo svojej podstate jednoduchý avšak pekný film. Prvá depresívna polhodina bola pre mňa jedným z najúžasnejších filmových momentov. PTA je génius... ()

Stereoid

Zase jeden úžasný film, který mě nezklamal od první vteřiny až po tu úplně poslední, všechno tu bylo téměř dokonalé. Téměř, přemýšlím nad tím a nevím proč jenom téměř, prostě mi něco k plným 100% chybí a já nevim co. Atmosféra na place musela být úžasná, při natáčení takovýho filmu to snad ani jinak nejde. Jsem nadšený, že tu postavy nezacházej až do nepřiměřeně vyhrocených, absurdních, nebo trapných situací. Všechno tak nádherně plyne, ale přitom je tu všeho dost, spoustu emocí. Od doby, co jsem to viděl poprvé, jsem již snědl spoustu pudinků:) ()

zero_zelo

Jedinečný. Romantická komedie, i když vostřejší a fakt divná. jenže kdo a co není. Sandler není žádnej mistr hereckýho umění, to víme všichni.. ale dá se to. Hoffman vede... a těch sedm sestřiček a zubař by mě dohnalo možná i k horším věcem než je vysklený okno. Začátek trošku skřípe, je to mírně ujetý, ale jakmile člověk překoná seznamování se s okolnostma a sandlerem, tak je to v pořádku ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)