Můj soused zabiják 2

Môj sused zabijak 2

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2004, 93 min

• Slarque

Tak jsem přemýšlel, zda pánové Willis, Perry a Pollack mají za potřebí účast v takovýchhle trapně nevtipných pokračováních. No, oni za to dostali královsky zaplaceno, blbec jsem já, že jsem na to koukal.(6.11.2005)

• Hismael

Stejně jako se skoro na konci Perry divil co se to děje, já jsem se musel divit s ním. Už vidím jak všichni sedí nad šálkem čaje a vymýšlejí tak extra složitý plán, který jako zázrakem dokonale vyjde, aby získali půlku dolaru. V prvním díle když Perry nešikovně upadl nebo do něčeho narazil, bylo to celkem věrohodný a dalo se tomu zasmát. Ve dvojce to ale přehnali a nechali Perryho padat při každé příležitosti, pak se zvedá a znovu do něčeho naráží, pořád dokola. Deutch neměl natočit dvojku, ale nějaký úplně jiný film. Nechci ale být moc krutý, dalo se na to celkem v pohodě dívat, jen mě to bavilo o dost míň než jednička.(6.3.2008)

Film se kapku opakuje, využívá vtipy z jiných filmů a herci nejsou oscaroví. I přesto jsem se nenudil a chvílemi i bavil.(19.8.2004)

• Torision

Naprosto bez šťávy. Willis je možná dobrej, ale jeho postava je snad nejdivnější ze všech, co hrál. Perryho mám docela rád, ale jen malá část z toho jeho pitvoření byla fakt směšná. Záporák je strašně protivnej a ten jeho syn mě sral snad už jen tou svojí existencí. Semtam se nějakej vtip fakt povedl, ale to nic nemění na tom,že vlastně celý to působí strašně sociálně.(12.1.2008)

• CheGuevara

Kdosi toto pokračování označil za naprosto zbytečné, a s tím se dá jen souhlasit. Scénář a s ním i celý děj byl vymyšlen snad v jedné půlhodince. V polovině filmu stejně zapomenete, kdo? jak? proč? a kam?, ale to je stejně jedno. Jedinou výhodou filmu je že je celkem krátký, díky bohu za to! Jen na toho Willise je aspoň na začátku celkem pěkný pohled, jenže se za chvíli okouká, jak se shazuje a vy si jen přejete, aby konečně dostal pistoli a šel zachraňovat rukojmí z Nakatomi mrakodrapu, no aby se vrátil starý dobrý Bruce. Komika Perryho je založena na divných držkopádech a dalších naprosto otřepaných "blbinkách", což není zábavné ani na tom začátku. Kdyby aspoň měli nějakého dobrého záporáka, ale Gogolak jen přehrává a přehrává. Já se opravdu snažím na tomto filmu najít něco dobrého či vtipného, ale marně, až na pár drobností. Tento film je přímo stvořený pro odpad! Ale přeci jen za toho Bruce na začátku... P.S. Bruci vrať se prosím tam kam patříš, tohle nemáš zapotřebí!(22.3.2005)

• - Za 40 milionů dolarů natočený sequel během opening víkendu (9.-11.4. 2004) moc nevydělal a odnesl si z amerických kin jen 6,6 milionů. Pro Bruce Willise to byl nejhorší úvodní výdělek kariéry od propadáku Barva noci (1994), který debutoval stejnou sumou. Celkově si Můj soused zabiják 2 odnesl z kin jen něco přes 16 milionů. (imro)

• - Kevin Pollak si zde v roli Laszlo Gogolaka zahrál otce své vlastní postavy z prvního dílu Janniho Gogolaka. (otík)

• - Když se Oz (Matthew Perry) probudil v posteli s Jimmym (Bruce Willis), Willis byl pod dekou nahý. Matthew Perry nevěděl proč a prý se bál zeptat. (Cheeker)