Kay Freestoneová je asistentkou a zároveň tajnou milenkou svého šéfa, televizního producenta Marka McAndrewse. Ten je jednoho dne povýšen a má se odstěhovat za prací do New Yorku. Kvůli tomu milenku opustí a dokonce zabrání tomu, aby byla jmenována na jeho místo. Uražená žena jej zastřelí jeho vlastní pistolí, kterou pak schová na střeše výtahu. Vše stihne provést mezi výměnou dvou filmových kotoučů v promítací kabině, takže obsluha promítaček jí poslouží jako alibi. Poručík Columbo vyšetřuje případ navzdory svému poraněnému krku. Jeho mozek je však stejně spolehlivý jako jindy… (Česká televize)

Anderton

Trish Van Devere je tak sexi, že som jej držal palce aj napriek tomu, že je sviňa. Mohla byť typická predstaviteľka filmu noir. Televízne prostredie patrí vždy k tým najatraktívnejším, scenáristi navyše vymysleli výbornú zápletku so skvelým usvedčením vražedkyňe, takže nebudem zbytočne vymýšlať a dám plný počet. Je to ale hlavne kvôli hlavnej predstaviteľke. Aj keď zničila skvelý film jeho nevhodným načasovaním v tv. ()

vecnaAmbra

Musím dať iba za dve, lebo teda podľa môjho názoru veľmi nadhodnotená časť. Áno, začiatok bol napínavý a ku koncu sa tiež napätie pekne stupňovalo. Ale to medzi tým bola hranične naťahovaná nuda. Vôbec som nepochopila tú vsuvku s otravnou kamarátkou páchateľky, ktorej osud predpokladám nikoho nezaujímal. Stále som čakala, že to bude nejako súvisieť s vraždou, alebo že ju aspoň páchateľka zabije, ja som mala sto chutí tak urobiť. Naša hrdinka sa ku koncu pomaly zbláznila z Columba na kamere, nuž nedivím sa, bolo to trochu moc. Columba, ktorý sa hrá s ovládacími gombíkmi, treba asi brať troška s odosobnením. Ja si predstavím, že je to len jediný existujúci diel. Určite by som si pomyslela tak ako keď som ho videla po prvý krát- aký ľudský, sympatický a srandovný detektív! ()

majec4

Opat klasicky zaujimava cast. Pacilo sa mi to prostredie filmovych studii, celkom pekne okno do minulosti kinematografie. Zaporacka bola vcelku okuzlujuca, a ich suboj s porucikom bol na urovni. No nemalo to az tak premyslene, bolo jasne, ze sa casom pride na vztah k obeti. A k tomu sa chudina sama pekne usvedcila. Ale dobre sa na to pozeralo. Keby je to kratsie, tak dam plny pocet. ()

nascendi

Zaujímavá atmosféra, zaujímavé prostredie, nedokonalá vražda, štandardne zvedavý a dotieravý Columbo. Celý seriál je založený na tom, že sa Columbo pred podozrivými chová, ako keby nemal všetkých päť pohromade a pritom si ich iba pripravuje odhalenie vo vhodnej chvíli. Teda ide iba o hru. Ale prečo sa potom chová ako retardovaný, keď nemá vhodných divákov (pri jazde autom a pri pohrávaní sa s gombíkmi v strižni)? ()

Autogram

Akčný úvod vytvoril dojem, že pôjde o epizódu s rýchlym spádom, ale je to presne naopak. Trpí, rovnako ako ostatné epizódy s dlhším trvaním, prázdymi scénami a pol hodiny je tam jednoznačne zbytočných. Columbo nemusel toľko riešiť svoj problém s krkom ani sa zbytočne hrať s čudlíkmi v štúdiu, a šmátranie po zbrani sa tiež nejako predĺžilo. Spôsob vraždy je tuctový, už mnohí si na vraždu len tak odbehli počas presne vymedzeného času. –––– Zajímavé, že? Jak člověk přijde na tyhle maličkosti, když o nich přemejšlí. Jako by se mu nějaký hlásek snažil přímo našeptat, kdo to udělal. ()