Před dvaceti lety se Charlie Carbone seznámil s černošským klukem Louisem, který ho zachránil z vody, když se topil vinou mafiánského synka Frankieho. Charlie a Louis zůstali kamarády, i když jsou každý jiný. Dnes je Charlie majitelem kadeřnictví, sní o setkání s milou dívkou, místo toho však neustále tahá z malérů smolaře Louise. Když se nechá přemluvit, aby mu pomohl odvézt několik kradených televizí, zaviní při honičce s policií prozrazení Salova tajného skladu. Zuřící mafián jim dá šanci odčinit, co způsobili, a pošle je do Austrálie s obálkou, kterou mají předat jistému panu Smithovi. Cesta letadlem probíhá poměrně klidně, přestože Louis cestou zjistí, že obálka obsahuje padesát tisíc dolarů. V Sydney si dvojice najme džíp a cestou srazí klokana. Nehybné zvíře Louisovi připomene mafiána Jacka, a tak mu navleče svou bundu a nechá se s ním vyfotografovat. Jenže v tu chvíli klokan ožije a odskáče i s bundou. A samozřejmě také s obálkou s padesáti tisíci, která byla v kapse. Dvojice ho marně pronásleduje. V městečku narazí na ochránkyni zvířat Jessii, která jim poradí, že na něj musí s letadlem a uspávacími střelami. Jenže v tu chvíli už Smith telefonuje Salovi, ten je přesvědčen, že mladíci peníze ukradli. Vyšle za nimi Frankieho, doprovázeného jedním z jeho pistolníků. A tak se v buši rozpoutá nejpodivnější štvanice v dějinách Austrálie. (TV Nova)

MERKATtv

Klokan Jack je jeden z najkontroverznejších filmov aké som kedy videl s veľmi rozporuplnými názormi divákov. Vec sa má tak, že v skorých 2000s, keď ešte neexistoval internet bol tento film prezentovaný ako akčná komédia s hovoriacim klokanom a keď ľudia na to išli do kina tak z kina odchádzali sklamaní lebo nedostali to čo chceli. Ako ale povedal muž vo videu z minulej storky, tá kengura mala mikinu a v tej mikine má peniaze a vlastne sa ho snažia chytiť. Príbeh je o dvoch týpkoch ktorí majú konexie s mafiánmi a musia spraviť obchod a samozrejme všetko sa pokazí a peniaze ktoré majú predať získa klokan. Veľmi vtipný nápad ktorý je skvelo odprezentovaný a keďže som od filmu nečakal akčného hovoriaceho klokana tak som dostal presne to čo som chcel. Ak by do filmu nebola na silu vopchaná love story tak by sa mi to oveľa viac páčilo ale vo všetkých ohľadoch to je veľmi vtipný film ktorý skvelo reprezentuje humorom a štýlom svoju dobu. Preto ma prekvapilo ako je tento film na internete nenávidený lebo naozaj to je kvalitný film ktorý ()

cinema_cz

Za 65 milionů dolarů se podařilo vytvořit film, jehož sledování bude zřejmě pro většinu obecenstva dosti bezútěšnou záležitostí. Možná, že sedmiletý divák se bude jednoduše bavit klokanovými taškařicemi, stejně však zůstává zřejmým faktem, že v oblasti dětského filmu má Jerry Bruckheimer ještě co dohánět. 40 % (Leoš Flodr, Ci 10/2003, str. 80) ()

Flix

Ubohá komedie, která kopíruje několik věcí najednou. Rádobyvtípky tlustého černocha zapůsobí na málokoho. Zasmát se dá leda tak klokanovi, který je celkem slušně zpracovaný. Zápletka sice není odfláknutá, ale propracovaná taky zrovna není. Nechybí tupý a sentimentální konec. Hlavní hrdina se samozřejmě zamiluje do hezké blondýny, před kterou se nejdřív ztrapní, pak ji sbalí, ta se na něho pozděj naštve, ale zase to dají dohromady. Pokud jste už viděli hodně komedií, tahle vám přijde jako dost podprůměrná... ()

ZHODNOTITEL

Hloupé a poměrně i trapné. Uznávám, že jsem se chvilkami bavil, ale abych z toho filmu měl radost, to se zrovna říct nedá. ()

DiBuonaparte

Určite to nieje nejaký super film no ide predsa v prvom rade o zábavu. A ja sa pritom vždy dobre zabavím. Podľa mna naprosto skvelá a zabavná komédia a naozaj výborne a najmä vtipné scény či dialogy. Taktiež zaujímavé obsadnie. ()

Hunys

Celkem odlehčená komedie k pobavení diváka. Nic výrazného se ale čekat nedá, Dobře a zábavně zpracovaný klokan, který dostane od "poslíčků" jméno "Jackie Nožka". Jednou stačí vidět. ()

Tempest

Klasická filmová jednohubka. Docela koukatelný film, naprostá oddychovka. Dobrý film pro chvíle, když chce člověk vypnout mozek. Příběh je totálně praštěný, 2 magoři cestou srazí klokana, nenapadne je nic lepšího než ho obléci do bundy a vyfotit se s ním. Zdánlivě mrtvý klokan ale ožije a uteče i s bundou. V bundě mají ale peníze, které převážejí pro jednoho mafiána. Takže začíná hon na klokana, který jim dává docela pěkný kapky. Pomůže jim i krásná Američanka v podání Estelly Warren a klacky pod nohy jim mimo klokana hází příjemce i odesilatel peněz. Fajn film, docela jsem se bavil. ()

Fantasy

Mluvící klokan v mikině, kterej opakovaně dává přes držku hlavním představitelům je asi to jediné, co je ve filmu vtipné. Akce nula, humoru špetka, zábava minimální. Jediným krásným bodem je australska příroda. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Imouse

Komedie? Spíš horor. Kdo se může smát rapujícímu klokanovi v teplákovce. Děj je opravdu o ničem. Když na tento film vzpomenu, tak nevím proč, ale přirovnal bych ho k Vítejte v džungli. Zřejmě to bude téměř stoprocentní absencí děje. ()