poster

The Neighbor

 • Velká Británie

  The Neighbour

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2016, 87 min

Režie:

Marcus Dunstan

Kamera:

Eric Leach

Střih:

Andrew Wesman

Scénografie:

Mars Feehery

Kostýmy:

Andrea Federman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ****

  Tak horror za mě ne, ale thriller ano. Slušný oddechový snímek na deštivé večery, jako je ten dnešní. John vypadá jako obyčejný překupník, taková ta padavka, co dělá druhým jen podržtašku. Že je vše jinak se brzy přesvědčí jeho soused. ,,Každý máme svá tajemství." Snímek nedisponuje žádnou kladnou postavou, jelikož o obětech divák neví nic a ostatní čistí nejsou. Velmi dobrá hudba, která z relaxační přechází dle potřeby do tísnivé a strašidelné (místy mi připomněla Carpentera), dokáže především v poslední třetině navodit správnou atmosféru. S údery a krví se příliš nešetří, byť některé momenty patří spíše do sci-fi, ale chápu je jako žánrovou nadsázku. Závěrečné napětí a držková bez slitování mají ode mne dvě hvězdy navíc. Ne že bych se snad na tenhle film ještě někdy podíval, ale napínavý byl, což se cení.(11.10.2016)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Film není moc dlouhý, takže nenudil. Docela zajímavá zápletka. Spíš je to thriller než horror.(18.9.2016)

 • Tuxedo
  **

  Dlouhá expozice, pak chvíle atmosférického plížení se po baráku a příliš rychlý závěr. Jako kdyby to štáb přestalo bavit a posledních dvacet minut, ve kterých se mělo postavám řádně zatopit, ve filmu chybělo. The Collector dostál svému názvu, Neighbor se stejným tvůrčím týmem nikoliv.(17.9.2016)

 • George Stobbart
  **

  Na to, že sa tu stretlo kreatívne trio Dunstan, Melton a Stewart; zodpovedné za perfektného "The Collector" a menej perfektnú, no stále slušnú "The Collection", som až zaskočený, ako ma to nebavilo. Možno je to tým, že sa zo značnej časti zase hrabali v rovnakej téme - len z inej strany a možno je to tým, ako si film naivne myslel, že by snáď diváka mohol niečím zmiasť či zaskočiť. Bohužiaľ. Karty mi v tomto prípade prišli jasné ešte predtým, než sa úplne rozdali a tá OPOZERANOSŤ bola miestami až uspávajúca. K tomu necharizmatickí záporáci, chaotická akcia, o ničom tempo a zúfalo snaživá....trápnosť.(5.9.2016)

 • oLí
  ***

  Mojmír Širůčka zachra'nuje svojí starou. Dostal rozum, jakš takš a je to celkem dobře natočený a napínavý. To mi od podobných filmů stačí bohatě k hodnocení 6.5/10.... dobrá práce.(14.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace