The Neighbor

Scénografie:

Mars Feehery

Kostýmy:

Andrea Federman

(spoilery). Mám rád filmy Marcuse Dunstana, líbí se mi na něm, že píše uvěřitelné a sympatické charaktery v hlavních rolích, teda jako kladných hrdinů, kteří mají mozek a se záporáky si vytřou prdel, nejsem happyendovej, ale v tomhle typu filmu nesnášim, když se hlavním ouchylům nic nestane a film dopadne blbě.Proto sem štěstím chcal u The Collection a proto sem fakt s napětím sledoval, jak si Dunstan povede v dalším filmu a nezklamal mě.Žádné zbytečné gore, žádný přeafektovaný postavy a šílený scény...toho bylo dost v kolekcích a Marcus si chtěl natočit něco jinýho.Sympatickej thriller, ve kterym kupodivu vlastně ani ta banda záporáků není ve finále tak záporná, jasně, že sou to magoři...ale žádný prasáci co mučej, nebo žerou svoje rukojmí...chtěj prostě prachy.Hlavní hrdina je sympoš a Stewarta já můžu, napětí funguje a celý to perfektně podporuje výýbornej soundtrack.Občas se sice hlavní hrdina chová trošku nelogicky a ten nezamčenej poklop mě bude děsit ještě asi tejden, jinak ale hodně přemýšlím o zařazení Dunstana do topky.Jeho filmy se sledujou samy a kdyby každej nečekal mega hardcory jako v jeho prvních dvou filmech, určitě by si Soused vystrašil víc %.Za mě 85%.(26.9.2016)

Z Collectora máme už takový mini kult a Dunstan si zřejmě naivně myslel, že když obsadí stejného herce, vybere podobnou zápletku, že úspěch sklidí znova, ovšem zde chybí gore a vizuálně je film podstatně chudší. Co se mi líbilo, byli záporáci, vybavil jsem si hned Storm Warning, ovšem je to celé až příliš opatrné a nedostatečně intenzivní. Nenudil jsem se, průměr tomu tedy střelím, ale příště to chce zlepšit. 50%(10.9.2016)

Režisér vykradol sám seba - a ja mu tlieskam! Vôbec som sa necítil podvedený, napätie by sa dalo krájať a odôvodnené násilie ma donútilo zovrieť päste. Poctivé 4 susedské "lahváče" sú absolútne zaslúžené. - Mimochodom, zaujímalo by ma aký mysliteľ to zaradil do hororového žánru. Je to exploitation ako sa patrí. (29.12.2016)(29.12.2016)

Dunstana mám rád, opět nám totiž naservíroval film, kde hrdinové nejsou vyloženě kladní a člověk, tak neví komu fandit. Sice to neni tak intenzivní, jako Sběratel a ani né tak krvavý, ale furt je slušně napínavý thriller. První polovina se sice trošku vleče, ale jakmile si hlavní protagonista dá dvě a dvě dohromady, tak se slušně rozjede. Co se týče násilí, tak až na dvě (dejme tomu) úmrtí, je to všechno mimo kameru, ale to druhé je láhůdkové, to zase jo. Navíc ke konci to začne být docela, drsné, i když je mimo kameru, aneb čeho všeho sou lidi schopni aby přežili. Hudba ve stresových situacích, dobře brnká a jenom přidává na nervozitě, když se začne něco dít, tak se zase vypne. Což je super, v mnoha filmech, se to dá na plný koule a zážitek je pak nulový, to se tam pak perou a do toho všeho řve hudba. Tady to však neni, tak palec na horu Logicky má film i nějaké to překvapení a konec si řiká o přídavek, tak snad. Tak a tímhle ukončuji svůj čtrnáctidenní hororový marathon, co stojí za to a co ne, najdete v komentářích. Však za mně vede Unfriend a pak Hush.(7.11.2016)

• *CARNIFEX*

Keby mi bol niekto povedal, že takí "navoňaní" frajeri, ako boli tvorcovia Saw či Collector-a, natočia takúto nudu, ktorá je navyše len slabučkou, nedomyslenou atrapou druho menovaného snímku, povedal by som mu: VERÍM TI! Dnes sa už netočí na kvalitu, níbrž kvantitu, pričom len zriedka ktorý hororo packal (Wan a pod.) si dokáže udržať svoj štandard. Neustále ťažiť z jedného nápadu sa donekonečna určite nedá, čo títo dvaja ani omylom nepochopili. Nie že by vďaka budovanej a celkom hutnej atmosfére "Neighbor" vyslovene nebavil, no bohužiaľ, ani mimoriadne extra nenadchol. Škoda. Keby aspoň nejaké to gore spatrilo svetlo sveta, ale takto ... - 50%(19.9.2016)