The Neighbor

Scénografie:

Mars Feehery

Kostýmy:

Andrea Federman

Mojmír Širůčka zachra'nuje svojí starou. Dostal rozum, jakš takš a je to celkem dobře natočený a napínavý. To mi od podobných filmů stačí bohatě k hodnocení 6.5/10.... dobrá práce.(14.10.2016)

Tak horror za mě ne, ale thriller ano. Slušný oddechový snímek na deštivé večery, jako je ten dnešní. John vypadá jako obyčejný překupník, taková ta padavka, co dělá druhým jen podržtašku. Že je vše jinak se brzy přesvědčí jeho soused. ,,Každý máme svá tajemství." Snímek nedisponuje žádnou kladnou postavou, jelikož o obětech divák neví nic a ostatní čistí nejsou. Velmi dobrá hudba, která z relaxační přechází dle potřeby do tísnivé a strašidelné (místy mi připomněla Carpentera), dokáže především v poslední třetině navodit správnou atmosféru. S údery a krví se příliš nešetří, byť některé momenty patří spíše do sci-fi, ale chápu je jako žánrovou nadsázku. Závěrečné napětí a držková bez slitování mají ode mne dvě hvězdy navíc. Ne že bych se snad na tenhle film ještě někdy podíval, ale napínavý byl, což se cení.(11.10.2016)

Ve výsledku si člověk řekne, že to smrdí klišéčkem, což působí i moje bazírování nad trojkou vs. čtyřkou, ale na druhou stranu se Sousedovi nedá upřít jeden hodně silnej atribut, kterej prostě píše. Napětí. Šmírování, prolízání neznámým prostředím, odhalování cizího tajemství. Myslím, že tady hodnocení zbytečně táhne dolů pokukování po předchozí režisérově tvorbě, přičemž souhlasím, že se mohlo přitvrdit, ale co se atmosférických snímků poslední doby týče, tak já byl tady spokojený. 70%(20.9.2016)

Film není moc dlouhý, takže nenudil. Docela zajímavá zápletka. Spíš je to thriller než horror.(18.9.2016)

Mladý vidiecky pár sní o lepšej budúcnosti. Financie získavajú prostredníctvom nelegálnych akcií, do ktorých ich zaplietol ich rodinný príslušník. Zrovna vtedy, keď im k ich vysnívanému odchodu chýba posledný krok, sa dostanú do komplikácií a zisťujú, že nie len oni sú zapletení v nelegálnom biznise. - Aj keď milujem kombináciu Dunstan + Melton + Clouser, musím uznať, že tento projekt je posunom o level nižšie. Prekvapivo priškrtená brutalita zrovna v oblasti, ktorá im ide najlepšie. Home Invasion je subžánrom, v ktorom u moderného hororu nemajú konkurenciu a rozhodli sa zostať u podobného konceptu. Josh Stewart a Alex Essoe, ktorá sa na hororovej scéne posúva stále vyššie, vytvorili príjemný pár, ktorému som musel držať palce. Záporáci taktiež nesklamali a pôsobili nepríjemne, aj keď nemali tolko priestoru, kolko som si želal. Hudba je perfektná a vystupňuje sa hlavne v závere. Ja som s výsledkom dosť spokojný, ale iným možno vadí, že tvorcovia majú až príliš silné meno a nemali by si dovoliť takéto menej intenzívne projekty. + herec z The Collector a The Collection + herečka z Starry Eyes a Tales of Halloween + herec z Savaged a Suburban Gothic(19.9.2016)