Cyborg Cop

všechny plakáty

Poté, co ho noviny tiskového magnáta Carmichaela ukřižovaly zato, že zastřelil magnátova zdrogovaného syna, se policista z protinarkotického Jack Ryan (David Bradley) stáhl do ústraní. Sáhnout znovu po zbrani ho přinutí až zpráva o zmizení jeho bratra, policisty Filipa (Todd Jensen) , na protidrogové razii na karibském ostrově St. Keith. Toho zabil cyborg, sestrojený šíleným vědcem Kessellem (Jonathan Rhys-Davies), financujícím svou kybernetickou laboratoř z obchodu s narkotiky, kterému Filipovo tělo poslouží jako materiál pro výrobu dalšího cyborga. Jack odcestuje na ostrov, kde se seznámí s dryáčnickou reportérkou Carmichaelových novin Kathy (Alonna Shaw) a společně pátrají po Jackově bratrovi a utíkají před zkorumpovanou ostrovní policií a Kessellovými zabijáky.

Klasické akční sci-fi béčko z první poloviny 90. let od Nu Image (u nás distribuované MIDEM), v režii veterána Sama Firstenberga (AMERICKÝ NINJA 1, 2, AMERICKÝ SAMURAJ, DELTA FORCE 3). (choze)

maverick10 odpad!

Chvílemi jsem si myslel, že se dívám na Žhavé výstřely III. - Ještě žhavější. Ale přiznejte sami, kickboxer s ledvinkou? To přeci muselo být trapné i v 90.letech ()

majo25

Klasické akčné béčko so sci-fi prvkom v podobe kyborgov. Efekty a bojové scény sú postačujúce, hlavne vďaka Bradley-ovi, ktorému to v akčnákoch vždy išlo. Výnimkou nie je ani tento film. Dá sa povedať, že ani záporáci nesklamú. To, čo sklame, je suchopárnejší príbeh bez nejakého kvalitnejšieho scenára. Hodnotenie: 55% ()

otík

Tradiční akčňák staré dobré doby, ve které místo Bradleyho mohl být třeba Míša Dudikoff a dopadlo by to úplně stejně. Je ale pravda, že Bradley je pravý americký frajer a hlas Pavla Trávníčka k němu neodmyslitelně patří. Jinak jde o zcela standartní akční jednohudbu, ve které je třeba mozek zcela vypnout a pouze se bavit chtěným či nechtěným akčním humorem proloženým litry umělé krve a pár dobrými hláškami. Dnes totální céčko, které potěší jedině videofily věrné osmdesátkovým akčním filmům, ve své době přijatelné béčko. Hudba: Paul Fishman ()

Danny F.

Absolutně absurdní. Počínaje (ne)hereckými výkony, bez napětí a pořádné akce. Maskování robota bylo hrozné. Pod plastovou robotickou nohou byla vidět podrážka mokasínu. No na konci filmu byl obut. Do zápor taky patří hrdina, který jen stojí na místě a hned první ranou trefí cíl, navzdory tomu že do něj střílí samopaly a nemůžou se trefit. Na pobavení toho je dost. Zápory však převažují nad klady. Jde jen o klasické Béčko. 35% ()

JohnSmith odpad!

Tak tohle už fakt nemohl Firstenberg myslet vážně. Blbý scénář budiž, špatní herci budiž, opravdu mizerná akce budiž, ale tak strašný vykradení Robocopa a Terminátora s dementními triky, to už fakt ne. ()

Pecival

Už jen kvůli tomu robotovi s papundeklovou končetinou se tohle šmírácké béčko vyplatí vidět. Také poměrně pobaví ty dva neuvěřitelně ametérsky natočené pěstní souboje. Naštěstí je tu skvělé duo záporáku, které si s gustem střihli John Rhys Davies s Toddem Jensenem. Ženská sice žádný zázrak, ale aspoň se (povinně) obhnažila jak se na pravý odpad sluší. Ale jo, mizerné akce je tu dost a i dokonce hodně WTF momentů, takže spokojenost. ()

solskjaer odpad!

Tak ne Ed Wood ale Sam Firstenberg se stane nejhorším režisérem všech dob! Mimochodem poznámka na závěr - ve filmu hraje trpaslík Gimli z Pána Prstenů ! ()

Han22

Tisíckrát omletá šablona - hlavní hrdina hledá bratra, přijíždí na ostrov, vybojuje pár bitek s pohůnky místního padoucha, potká dívku a nakonec mu slavnostně nakope prdel. Jediné vylepšení (a pohříchu jediný sci-fi námět) jsou dva cyborgové. Jinak celkově mínus za to, že té akce a hlavně bitek není zas tolik a za celkovou tupost, plus za pár dobrých scén a výbornou závěrečnou čistku. ()

POciSEM

To byl ulet. Dal bych 4 protoze sem se bavil jako tenkjat pred lety kdyz to davaly v bedne ale za toho Zounara kterej daboval kazdou druhou postavu (kazdou ctvrtou teplousskym hlasem) a za extremne topornyho Bradleye si to tenhle bijak nezaslouzi ()

Ronyk7

Dnes je to akorát k zasmání.... Kdyby se ti roboti hýbali ještě pomaleji, tak by film měl 2 hodiny. Myslím, že Sam a David mají nebo měli na to natočit lepší dílo. 31.01.2007 ()

Schlierkamp

Americký akční film z dílny béčkového krále S. Firstenberga, v němž byla poměrně nečekaně rozvinuta dějová složka a v němž se hlavní postava bývalý policista Jack Ryan (D. Bradley) snaží osvobodit svého bratra Filipa, zajatého zámožným vědcem Kesselem na ostrově St. Keith. Zde v úkrytu ve své kybernetické laboratoři zločinec vyvíjí cyborgy, umělé programovatelné bytosti, jež hodlá draze prodávat k účelům atentátů, podpoře povstání a jiným násilným činnostem. Nemusím snad dodávat, že zapomenutý akční hrdina David Bradley v hlavní roli neohroženě překoná všechny překážky a zničí všechny protivníky včetně obávaných cyborgů a ještě stihne dostat z nesnází půvabnou novinářku Kathy (A. Shaw) a získat její srdce. Je to klasická nenáročná záležitost, jakou lze od Firstenberga očekávat, nejen romantičtěji cítící diváci jistě ocenění milostnou scénu mezi žurnalistkou Kathy a chrabrým bojovníkem Jackem, jež byla zřejmě doplněna pro zpestření a zdůraznění příběhu. Přestože se dá Cyborg Cop hodnotit jako bez problémů sledovatelný či jako poctivé béčko, obávám se, že k mým oblíbeným snímkům z tohoto žánru patřit nebude. ()

Armin82

Trošku trapně ukradenej námět z Univerzálního vojáka,ale i tak docela slušnej námět, lze i docela slušně zprasit! Stačí,když se ho ujme dřeváckej režisér,kterej obsadí do hlavních rolích neméně dřevácké herce. Bradley a Jensen jsou tak neskutečně toporní,až to bolí! To se mi víc líbil hereckej výkon druhého cyborga Vince! Nicméně tu postelovou scénu s krásnou Alonnou Shaw jsem Bradleymu teda záviděl! Jedinej,kdo z herců zastál svou roli,byl JR-D ,který už za sebou nejednu slušnou roli měl a proto se divim,že se do tohohle nechal uvrtat. Ty bojové scény jsou taky úsměvné,Bradley jezdí na motorce a přitom stíhá zapalovat granáty. K tomu ten tragickej dabing,kde jeden člověk mluví 10 různých postav. Jako o tom,že je tohle béčko i mezi béčky kvalitou spíše podprůměrné, není nejmenších pochyb,ale i tak se na to dá docela koukat a má to docela zajímavej příběh,ale víc jak 50% tomu nedam ani z nostalgie! ()

Acrobat odpad!

Toporny Bradley proti T800 ? Ani Cameron by to lepsie nevymyslel. Cyborg cop ma vsetko uz v nazve. A je to citit na sto honov. Sam nie ne Verhoeven, ktory scenarovo tuctovemu Robocopovi dodal aspon autorsku viziu. Tu sa budem musiet ako divak pretiskat hustym porastom, ktory tvori katastrofalna choreografia akcnych a pastnych subojov, abnormalne smiesnym scenarom a dejom ako so slabikara. Vsetko presne v intenciach C-eckovych vod 90.rokov. Hrdina je bodyshooter, zly na okrasu, ucelna brutalita, tricko dole, pot, zena akurat na asexualnu scenu. Vsetko si odskrtnete a smejete sa popod fuz, ze niekto to aj myslel vazne. (Videne 17.4.2021, Filmplus archiv) ()

Nix

Úplná konina to není. Začátek teda se musí skousnout a pak už se to dá. Velká akční scéna je dobře natočená a akce je tam tak akorát. Bradley se tu snaží i hláškovat a celkem se to daří, hlavně slovní rozepře s reportérkou je sranda. Příběh není tak špatný, ale cyborg už ano. Hlavně souboj dvou cyborgů je úsměvný. Každopádně na jedno podívání je to cajk. ()