Série(3) / Epizody(20)

Budete celý život věřit pohádkám nebo se konečně podíváte pravdě do očí? Animovaný pořad internetové televize Stream.cz odkrývá ty největší lži v nejznámějších příbězích pro děti. (Stream.cz)

Recenze uživatele Luk Skywalker k tomuto seriálu (17)

Mrazivá tajemství (2016)

Pohádky jsou plné kriminálníků a je třeba je pozavírat a ne je třeba oslavovat jako je např. Jeníček a Mařenka... Stream to vzal pěkně od podlahy a vyhnal to do ad absurdum, ale mě to baví, ale smíchy se u toho naválím. Hlas Rímského to celé podtrhuje, kdo rád černý humor a humor tvrdšího ražení, tak je zde správně. Ale opravdu nejsou pohádky v původu, tak nevinné, jak se zdají. ()

Série 1 (2016) (S01)

Sněhurka je nejlepší, tím nalákali, zdatně sekunduje Jeníček s Mařenkou a Karkulka, dojezd s Medvědy a Pinocchiem je už očekáváný a slabší. ()

Bůh (2017) (S02E01)

Za mě slušný rozjezd druhé řady, která bude trošku jiná než první. ()

Princezna na hrášku (2017) (S02E02)

Princezna na hrášku, doslova. Navíc je tu více verzí, jak to mohlo být. ()

Sodoma Gomora (2017) (S02E03)

Bohužel zčásti pravdivá epizoda a jak si bere výklad různých pasáží Bible, jak se jim hodí. ()

Kráska a zvíře (2017) (S02E04)

Jak prosté vysvětlení někdy ty spletité pohádky mají. ()

Šípková Růženka (2017) (S02E05)

To se povedlo, ani původní předloha není tak dobrá (myslím, opravdu tu původní z 16.století) :-). ()

Popelka (2017) (S02E06)

Pecka, že to autoři propojili s první řadou, konkrétně první epizodou, která byla nejlepší. ()

Vánoce (2017) (S02E07)

Slabý díl, vždycky v 2.sérii přišla nějaká pecka hláška, která mě "rozsekala", což u tohoto dílu chybělo, přišla jen hláška k pousmání a to je málo v porovnání s předchozími epizodami. A že celé křesťanství stojí na nevěrohodné historce, která je z biologického hlediska nesmysl víme dlouho, ale je nutno ho pořád zmiňovat. ()

Mimozemšťané (2017) (S02E08)

Slabý závěr druhé série. ()

Praotec Čech (2018) (S03E01)

Na jednu stranu pravda o našem národu (bohužel), na stranu druhou mě tento díl nebavil a vím, že tvůrci mají mnohem lepší. A pointa R.I.P. vám dojde dřív než to tvůrci na konci odhalí (aspoň částečně). ()

Peklo na nebi (2018) (S03E02)

O něco lepší než předchozí díl, ale žádná pecka to není. Začne se feministkami a skončí se u buzíků v nebi. Ale trošku mě tento díl pobavil. ()

Exkrementy (2018) (S03E03)

Slabota, pohádky byly nejlepší. ()

Inkvizice (2018) (S03E04)

Téma skvělé, ale zpracování se ne zcela zdařilo, přitom TV věštci si o to vyloženě říkají. Ale poskládáme, doplníme, odstraníme - to pobaví vždycky, třeba v Pinocchiovi mě to rozsekalo úplně. ()

Velikonoce (2018) (S03E05)

Křesťanství je ideální téma na srandu, oni si o to vlastně sami říkají, když nebyli schopni za 2000 let to nějak rozumně dát dohromady :-D. Zábavný díl. ()

Kouření (2018) (S03E06)

Ještě, že to končí a pokud ne, tak nějakou další sérii sledovat nebudu. Taková super témata v této řadě jako TV věštci a teleshopping a ani jedno se tvůrcům příliš nepovedlo. ()

Mrazivá tajemství o Mrazivých tajemstvích (2018) (S03E07)

Ukončení v podobném duchu jsem čekal od doby, co jsem se dozvěděl název posledního dílu. Říká se, že v nejlepším se má přestat, tady se to prošvihlo/protáhlo o pár dílů. ()