Marrowbone

• Španělsko El secreto de Marrowbone (více)

Mladého muže a jeho tři mladší sourozence, kteří utajili smrt své milované matky, aby mohli zůstat spolu, pronásleduje v jejich rozlehlém sídle hrozivý duch. (Filmbox)

Johnny.ARN

MacKay vo filme a ja viem, že musím zpozornieť. Vo väčšine prípadov je to katastrofa. Toto neni výnimka. Zamotané, divné, nesympatické. Filmy o ludoch so zdevastovanou psychikou sú už asi také. Tu sa krásna idylka po jednom strihu zmení na zmesku záberov, čo nedávajú zmysel, vás nudia a znechutia. Záver vyšumí do prázdna. 1 z 5 ()

Morholt

Matka a čtyři děti se uchýlí do odlehlého domu, kde chtějí začít nový život, ale minulost nikdy nespí a navíc matka celkem záhy umírá, což vše ještě zkomplikuje. Perfektně zahrané a to od všech zúčastněných včetně toho nejmladšího. Nic nemohu vytknout ani vizuálu a prostředí dávalo příběhu nejrůznější možnosti. Jenže ona to byla nuda. Mysteriózní prvky příliš nefungují, napětí neexistuje a příběh se vesměs motá v kruhu. Zvrat, který nakonec přišel, filmu prospěl i neprospěl. Je sice pěkné, že se začalo konečně něco dít, ale na druhou stranu to vzhledem k předchozímu ději nedávalo moc smysl. Navíc to bylo neúměrně dlouhé. Španělé mě tentokrát nepotěšili. 40% patří hlavně hercům. ()

BOURQUE

Nádejné herecké výkony od mladých ľudí, ktoré však vďaka réžii a slabšej dynamiky príbehu nie sú dostatočne viditeľné. Záver tu nedokázal zamaskovať predchádzajúce zlyhanie. Váhal som medzi dvomi a tromi hviezdičkami. Po prvom videní spíš mierne neistá „dvojka“. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Morien

Extrémní škoda těch posledních dvaceti minut, protože do té doby bylo moje srdce velmi spokojené. Do té osudné hodiny třicet se filmu umně dařilo míchat nápady, boží barák a přírodu a zajímavé herce s klasickými/povědomými drama-horror-thriller klišé do neokoukaně působícího "experimentu", ale potom se to všechno zvrtlo v něco mnohem obyčejnějšího a zapomenutelného jako lusknutím prstu. Ale neviním z toho jenom ten twist, může za to spíš jeho pojetí a některé scény, kterými je ilustrován. Kdyby byl film trochu kratší (a zkratkovitější!), sebevědomější a méně-divákův-důvtip-podceňující, tak si myslím, že i se současným vyústěním mohlo napětí zůstat napjaté a byl by to takový malý uzavřený hotový bizárek. V současné podobě to bohužel trochu příliš smrdí tím režijním debutem. (A taky si myslím, že měl tenhle příběh být zasazen tak do roku 1920 a nikoliv 1969! A když už rozdávám ty nevyžádané rady, tak utíkat měli z Ameriky do Anglie/Evropy a ne naopak, protože takovouhle krajinu za Ameriku prostě nepřevlečou.) ()

EvilPhoEniX

Scénarista Sirotčince natočil nudný, nezáživný thriller s výbornými mladými herci. Ono to na pohled působilo velmi neatraktivně, dějově mě to absolutně nezaujalo ( jen finální zvrat by se dal pochválit), tempo je velmi roztahané a fakt, že se zde nic moc pořádného nestane za celý film celkem bolelo. Tohle ne. Španělé si vybrali slabší chvilku. 35% ()