foto

Anya Taylor-Joy

  • nar. 16.4.1996 (24 let)
    Miami, Florida, USA

Biografie

Anya Taylor-Joy je americká herečka a modelka, která se narodila 16. dubna 1996 v Miami na Floridě ve Spojených státech amerických jako šesté nejmladší dítě početné rodiny. Její matka je původem napůl Španělka a napůl Angličanka, otec má pak kořeny skotské a argentinské. V dětství střídavě žila ve Spojeném království, Argentině a na rodné Floridě.

Od roku 2012 se začala objevovat v menších televizních rolích, například v seriálech ENDEAVOUR a ATLANTIDA či v televizním filmu CESTA VIKINGŮ. V roce 2014 se dokonce mihla v adaptaci knihy VAMPIRE ACADEMY.

Průlomovým se pro její kariéru stal však až rok 2015, kdy ji režisér Robert Eggers obsadil do historického hororu ČARODĚJNICE, v němž ztvárnila hlavní roli Thomasin. Díky festivalovému úspěchu tohoto snímku se Taylor-Joy dostala do povědomí mnoha tvůrců a ještě ten rok získala roli v sci-fi MORGAN. To režíruje syn slavného Ridleyho Scotta, Luke Scott.

Od roku 2018 by se také měla stát součástí univerza X-MENŮ, do nějž by se měla dostat skrze film NEW MUTANTS, kde bude hrát postavu Magik.

Jan "hansel97" Vohralík

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2017 The IMDb Show (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(109)