Voľná adaptácia dobrodružného románu Julesa Verna nás zavedie na tajomný ostrov v Pacifiku, ktorý sa zdá byť ideálnym útočiskom pre dezertérov na úteku. Kapitán Únie Cyrus Smith (Kyle MacLachlan), afroamerický otrok Neb (Omar Gooding), ovdovená sestrička Jane (Gabrielle Anwar) a jej dospievajúca dcéra Helen (Danielle Calvert) a dvaja zúfalí vojaci Konfederácie už mali plné zuby občianskej vojny vo svojej rodnej krajine a vydali sa na dobrodružný let balónom do neznáma. Majú pocit, že práve našli zasľúbenú zem. Ich sen o slobode však nemal dlhé trvanie. Na prvý pohľad pokoný ostrov totiž obývajú príšery, ktoré im nič nedarujú a zdá sa, že ich jediným útočiskom a záchranou môže byť kapitán Nemo (Patrick Stewart) a jeho ponorka. Čím skôr to pochopia, tým sú ich šance na prežitie vyššie... (oficiální text distributora)

F.Sucre odpad!

Tak se jmenovala ta česká cestovní kancelář, co zkrachovala a všechny turisty nechala na ostrově Korfu nemám pravdu ? Každopádně obojí zavání průserem. ()

Zevon odpad!

Cheche, na Nově mě nezklamali, ale pokud to bylo naopak a za odvysílání této patlaniny ještě nějaké chechtáky fasovali, tak je to částečně omlouvá. ()

Hannibal1913

Viděl jsem asi jen první půlhodinku, takže bych možná raději neměl hodnotit a počkat na celkové shlédnutí... Nicméně se mi film poměrně líbil. Pravda, připadal mi tak nějak technicky nedokonalý (nebýt Gabrielle Anwar byl bych přesvědčen, že je z 80. let). Ale jinak to nebylo tak hrozné, jak zde většina tvrdí. 72% - 1. 2.2010 ()

Luckyman

Pozrel som si to teraz cez víkend s priateľkou, lebo z ukážok to vyzeralo dobre, ale nakoniec nás to veľmi sklamalo a popravde som pri tomto filme zaspával. A tie zvieratá vyzerali fakt ako keby ich niekto nakreslil. ()

LenaPond

Film by nebyl tak špatný, ale vzhledem k roku natočení si myslím, že by ta grafika mohla být na trochu slušnější úrovni. Dobrodružné, zajímavé, ale v dramatickém boji pavouka s lidmi se tomu můžete jen smát, nikoliv to brát vážně. Za mě dvě hvězdičky. ()

Tormentor665 odpad!

Jestli od někoho v souvislosti s uměním ještě někdy uslyším jediné slovo o autocenzuře, nechám ho sledovat tento "skvost" stylem Mechanického pomeranče. Ta obří kobylka...prostě nemám slov... ()

wopi odpad!

Kromě uvedeného herce hrají i MacLachlan (Twin Peaks) a P.Stewart (Enterprise), ale to je kromě krásné přírody asi tak jediné pozitivum. Verne se v hrobě obrací nad takovou amatérskou slátaninou. Asi nejhorší věc, co je na Hallmarku k vidění. ()

BradleyT odpad!

Takhle splznit knižní předlohu může jen naprostý hlupák a člověk, který tu knihu nečetl. Tak přeplácanou fantasmagoriální hovadinku už jsem dlouho neviděl, vlastně ani nechápu, komu je ten snímek určen - pro děti je to moc hororový a pro dospělé dementní. Až na představitele Nema jsou postavy nudné, někdy zbytečné a o jejich hereckých schopnostech bych taky zapochyboval. ()

Cverna odpad!

Možná bych i nějakou hvězdičku dal, ale muselo by se to jinak jmenovat, hrdinové by se museli jinak jmenovat a autoři by museli úplně zapomenout na jméno: Jules Verne! Takhle je to odpad a urážka mé nejoblíbenější knihy!!! ()

raider.minoo

Mám pocit, že nikdo z přítomných na place předlohu nečetl... Jinak by se snad musel někdo zvednout a říct: "Lidi, tohle fakt neni ono!" Tajemství ostrova nemá vůbec spočívat v nějakých nebezpečných zvířatech a děj není spletí laciných bojů s piráty a o hledání pokladu. Kniha se vyznačuje především svojí atmosférou, ze které mrazí na zadéch, a chápeme v ní pocity hrdinů žijících na ostrově. Ať si pro mně za mně ten film natočí jak chtějí, ale proč to vůbec má potom být o Smithovi, Pencroffovi, Nebovi a kapitánu Nemovi? Pomalu jediné co jim ve filmu zůstalo jsou jména, a to k nim ještě přidali dvě ženské, jejichž význam jsem vůbec nepochopila. Nemůžu však říct, že mě to místy nepobavilo - obzvláště mě dostávaly zvláštní efekty a neméně zoufalé dialogy. ()

Thovt

Pokud je předloha rozvleklá a zastaralá, tak takhle přesně nemá vypadat pokus o její adaptaci. Ta by si zasloužila buď pořádnou aktualizaci, nebo poetiku v Zemanově stylu. A když jsme u Zemana - jeho triky byly rozhodně lepší, než co je k vidění v týhle hrůze. Mimosoutěžní bod dolů za dabing a překlad - není nad to, když drsnej kapitán pirátů zavrčí: "Vemte rozum do hrsti chlapi"... ()

RomanL odpad!

Verne se musí obracet v hrobě! I když třeba s názvem "Tajuplný Jurský park" bych tomu třeba jednu hvězdičku dal... :-( ()

ydenbroy

jsem zklamán. obrovské příšery, triky jak od Zemana, nesmyslné postavy navíc... tím vším zprasili tvůrci legendární Verneovku ()

KapitanKuraz

Vsetko na ostrove je obrovske,tak preco su stromy normalne? To je jedno, triky tu rozoberat nebudem, Hallmark tam nikdy moc nevynikal, aj ked na rok 2005 hanba. O co ide ze sa na to da v kludne pozerat a je jedno ci ma divak sedem rokov, alebo devatdesiat. Oddychovky proste Hallmark vedel, chyba mi tato rodinna tv. Za mna lepsie tri* prva polka, druha skor tri*. ()

macour

Mám ve svém filmovém archivu několik zpracování různých verneovek a tenhle film je svým zpracováním na jejich chvostu. Kdo četl Tajuplný ostrov, nepochopí, co tím básník chtěl říct. Snímek je vhodný svým dějem, neumělými lacinými triky a rozvláčností pro zabavení menších dětí na sobotní dopoledne. Tajuplný ostrov byl určitě lepší jako seriál s Omarem Sharifem. ()