Tulák Bill Dancer přijíždí do Chicaga s devítiletou holčičkou, které říká Kudrnatá Sue. Poté co jsou vyhozeni z nóbl restaurace, přesvědčí Bill dívenku, aby ho praštila klackem, a pak předstírá, že ho srazilo auto, které řídila úspěšná mladá advokátka Grey Ellisonová. Vystrašená žena, která pracuje na rozvodu vlivného politika Arnolda, je vezme na jídlo do blízkého podniku. Podivná dvojice jí nejde z hlavy, a když Billa další den opravdu srazí, odveze oba do svého přepychového bytu. V noci se pohádá s milencem Walterem a později také s Billem, když zjistí, že dívka neumí číst. Vyjde najevo, že Bill není dívčin otec. Žil s její matkou, a když zemřela, začal se o Sue starat. Právnička se s dívkou sbližuje a tráví hezké chvíle také s Billem, který si našel práci na stavbě. Po příjemném večeru, který si nenechají pokazit ani urážkami samolibého Waltera, se Grey a Bill poprvé políbí. Walter však zavolá úřadům, po jejichž zásahu skončí Bill ve vězení a Sue v dětském domově. Grey dosáhne propuštění Billa na kauci a od politika Arnolda získá výměnou za kompromitující materiály slib, že Sue bude svěřena do její péče. Dívenka Grey prozradí, že Bill teď asi odejde, protože jen chtěl, aby o ni bylo postaráno. Obě spěchají domů, kde na ně čeká dopis od Billa. (TV Nova)

dr.horrible

Všetky tie negatíva tam sú, ale zďaleka ich nie je toľko a tak závažných, ako tu niektorí píšu. Že je to najslabší Hughes je jasné každému, no v rámci žánru (a doby) ide stále o nadpriemer. ()

AGAMENON

To jsem opravdu jedinej kdo má rád Belushiho a odpustím mu i to, že film hlavně v konci sklouzl do přílišné slaďárny (za což Jamesík nemůže). ()

Marze

Všichni kdo znají Johna Hughese,spisovatele, režiséra a producenta budou zklamány. Sentimentální zákuskový film s cukrkandlovou polevou. ()

Ivoshek

Tenhle film má jeden jediný přínos - naprosto přesně definuje "rodinnou komedii". Hrají tam špatně hrající špatní herci, je tam špatně hrající dítě, má to dementní scénář s happy endem, chvílemi se snaží být vtipný (marně), chvílemi dojemný (rovněž marně). Někdo níže označil dívenku v hlavní roli jako "roztomilou". Nechápu, jak k tomu došel. Už po prvních minutách filmu se mi vybavovaly výhradně myšlenky typu "Proutek se má ohýbat, dokud je mladý", "Metla vyhání z pekla" a "Škoda rány, která padne vedle". ()

SOLOM.

Občas se najdou v naší rodinné sbírce i filmy, na které jsem dočista zapomněl a přesto jsem je v dětství viděl opravdu mnohokrát. Zvláště, když jsem byl nucen obývat pokojík se svým o pět let mladším sourozencem – která na podobné filmy čuměla pořád dokola, dokud se nepřetrhl nebo nenamotal pásek na VHSce. U toho filmu jsem se sice zrovna dvakrát nebavil, ale je fakt, že tahle kudrnatá holka občas dokázala diváka skutečně rozesmát a ani Jim Belushi Nehrál vyloženě špatně – už jsem ho viděl podat mnohem horší výkony. Prostě obyčejný průměr. ()

BoPo

Film, ktorý na TV obrazovkách obehol všetky stanice v ČR a SR. Je to ale záruka kvality? Nie je. Je to pozostatok doby, kedy všetko zo západu dostalo nálepku: najlepšie čo môže byť. No dnes kedy máme skutočne na výber už vieme, že je to len podpriemer. Takýchto sa každý rok natočí veľmi mnoho. ()

argenson

Kdysi jsem jezdíval autobusem z Prahy do Varů, kde měli ve videotéce tenhle jedinej film. Kolikrát já musel vidět Kudrnatou holku... Americké rodinné komedie si mě nikdy nezískají. Nesnáším tenhle film. ()

villon17

Jak se malá holčička může mít dobře. Stačí, aby jí porazili tatínka. No není to uhozené? Ještě, že jsem měla nulové nároky na výběr filmu, protože kdo by měl zájem o přínosnější film na úrovni, pustil by si raději Maxipsa Fíka... Vhodné pro děti do 12 let:) ()

zablaga

Milá komédia z rokov dávno minulých, ktorú si rada pozriem znova a znova pretože takýchto vecí je teraz ako šafránu :-) ()

corpsy

Neskutočne milý a láskavý - a hlavne zábavný a vtipný - snímok, ktorý pobaví a dojme v tých správnych chvíľach. Klasika deväťdesiatkovej komédie. ()

Fabrinka

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov z detských čias. Videla som to X krát, a stále sa nato rada pozriem. Úplne presladený, dopredu jednoznačný príbeh, ktorý ma aj tak stále chytí za srdce. Neviem,čím to je, ale tento film je akýmsi magnetom,ktorý ma pri telke udrží, a vyčarí mi úsmev na perách. A preto dávam tých 5 stars. ()

Surina

Klasický romantický film na nedělní deštivé odpoledne. I když film dějově není nějak obzvlášť složitý a zcela jistě si nebudete po skončení lámat hlavu s jeho závěrem či pokládat otázky – „coby kdyby". I přesto si, ale myslím, že tato klasika by neměla chybět v žádné domácnosti s dětmi. Krásný herecký výkon předvedl i James Belushi (ostatně jako vždycky). ()

blackrain

Příjemná rodinná komedie s dobrým koncem. Když jsem film viděla prvně, myslela jsem, že Bill malou Sue u Frey nechal, aby se o ni postarala jako pravá máma, proto mě překvapilo, že stál u krbu a čekal až ty dvě příjdou domů. ()

ABLABLABLA

Nic moc Johne teda. Tento snímek byl takový sice miloučký ale naprosto nijaký a i na tebe neskutečně naivní. A ten jekot v českém dabingu byl strašný:D No neříkám, že to bylo nejhorší, ale naprosto průměrné komediální drama, které hraje tak průhledně na city, že by to nepřehlédl ani slepý. 3* a ani o chlup víc, nebýt to od Hughese, pro jehož filmy mám slabost, tak možná jen 2*. Jednoznačně jeho nejslabší snímek. ()