Tulák Bill Dancer přijíždí do Chicaga s devítiletou holčičkou, které říká Kudrnatá Sue. Poté co jsou vyhozeni z nóbl restaurace, přesvědčí Bill dívenku, aby ho praštila klackem, a pak předstírá, že ho srazilo auto, které řídila úspěšná mladá advokátka Grey Ellisonová. Vystrašená žena, která pracuje na rozvodu vlivného politika Arnolda, je vezme na jídlo do blízkého podniku. Podivná dvojice jí nejde z hlavy, a když Billa další den opravdu srazí, odveze oba do svého přepychového bytu. V noci se pohádá s milencem Walterem a později také s Billem, když zjistí, že dívka neumí číst. Vyjde najevo, že Bill není dívčin otec. Žil s její matkou, a když zemřela, začal se o Sue starat. Právnička se s dívkou sbližuje a tráví hezké chvíle také s Billem, který si našel práci na stavbě. Po příjemném večeru, který si nenechají pokazit ani urážkami samolibého Waltera, se Grey a Bill poprvé políbí. Walter však zavolá úřadům, po jejichž zásahu skončí Bill ve vězení a Sue v dětském domově. Grey dosáhne propuštění Billa na kauci a od politika Arnolda získá výměnou za kompromitující materiály slib, že Sue bude svěřena do její péče. Dívenka Grey prozradí, že Bill teď asi odejde, protože jen chtěl, aby o ni bylo postaráno. Obě spěchají domů, kde na ně čeká dopis od Billa. (TV Nova)

herr_carter

"Reitman style" a film jednoznačně padnoucí do kategorie "nedělní dopoledne/po-obědová pauza na kafe", nutno ovšem podotknout, že sem patří zcela zaslouženě......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

casioa....

Sue aka malá nestydatá opica :) a Bill ako nevinný darebák. Pomerne milá a viac menej vtipná komédia, natočená v dobe, keď sa ešte inteligentné komédie zvykli točiť. Tento počin mimoriadne zaujal jednu z mojich sestier (ktorá tu však nie je registrovaná), ja som však zdržanlivejší, preto vyššie nesiaham. ()

xaver

Žádná bomba, obyčejný, možná až podprůměrný snímek, ale celkem zajímavý námět a hlavně dobrá zábava. Divík se většinou nenudí, a o to přece jde. A konec konců ta kudrnatá dívka neměla chybu. Už jenom kvůli ní dávám slušné tři hvězdičky. ()

F.W.Colqhoun

I brushed my teeth in Detroit! / Fine. So you brush your teeth in Chicago now. Všimli jste si, že některé z těch hollywoodských dojáků bývaly dost dobře natočené filmy? Kudrnatá holka je samozřejmě prvotřídní vydírání od začátku do konce: Pretty Man James Belushu driftuje Rust Beltem a cestou malých podvůdků živí sebe a svou dcerku, jak se dá. Vrátil jsem se ke Curly Sue němu po cca třiceti letech proto, že jsem film viděl jen jednou v televizi a stále jsem si z něho něco pamatoval. Nyní je mi jasné proč. Sociální podtext a zpracování navíc možná záměrně odkazuje k mnohem starším filmům, až někam ke Kidovi. Film mile pokrytecky balancuje přesně na hraně kritiky, aniž by zpochybňoval cokoliv z podmínek, které hlavní postavy (nevymykající se realitě) do situace, v níž jsou. Ostatně ani ty neprotestují. Ke každé vtipné hlášce týkající se krutého materiálního nedostatku máme jedno zpívání Star-Spangled Banner nebo veselý gag o možnostech přijít si i s holou řití v bohaté společnosti na své. Na každého žebráka s podvyživeným klackem na krku navíc někde čeká citově vyprahlá panička. Nebo ne? Odpočinkový potenciál ale zachraňují filmařské kvality. V první řadě bezchybný casting hlavních představitelů (škoda že to nevyšlo Kevinu Spaceymu, znažovanému do role právnického záporáka): Belushi je fotr jako z příručky, Kely Lynch sice s rozpolcenou postavou herecky bojuje, ale její bezchybné tváři stačí, že je. Alisan Porter měla vše, aby se stala holčičím Macaulay Culkinem (Sám doma natočil Hughes o rok dříve) a Bůh ví, proč se jím nestala. Protiklad sychravých chicagských oblev a luxusních interiérů, s převahou toho druhého, navozuje dojem plnění amerického snu. Are you all right? You seem a little... nice. ()

peetriss

John Hughes v tomto případě selhal scénáristicky, navíc se nepříliš úspěšně snaží hrát na city a humor zde velice strádá. Alisan Porter v titulní roli je v pohodě, tahounkou filmu je spíše Kelly Lynch než Jim Belushi. V Hughesově filmografii je Kudrnatá holka zástupkyní kategorie slabších nevýrazných položek. ()

Marina111

Žiaľ, kučeravá Sue nie je ani zďaleka tak rozkošná, ako by mala podľa scenára pravdepodobne byť, a to ešte nie je to najhoršie. Presladený scenár, komediálne scény, ktoré nerozosmejú, dramatické momenty, ktoré nudia a romantická láska, z ktorej začnete vracať cukrovú vatu ... Nie, jednoducho to nie je film, ktorý by som sa odvážila nazvať rodinným ... To si radšej zahrať Monopoly ()

aLPaC

Otravný a jednoznačně nejhorší film Johna Hughese. Naprosto ale nesouhlasím s tvrzením uživatele "trona", že 90. léta znamenala pro Johna Hughese cituje "smutný pád". Tento uživatel se asi nekoukal na boxoffice, protože ač mám jeho filmy z 80. let nesmírně rád, pravda je taková, že finančně úspěšnější pro něj byla jednoznačně léta devadesátá. Jen pro připomínku: Sám doma, Sám doma 2, Beethoven, Dennis - postrach okolí, 101 dalmatinů, Flubber = finanční hity. ()

Zeek

Je to klasická rodinná komedie, na které nevidím nic špatného. Normální příběh s pěkným happy endem. Akorát to kazí herci, mohli vybrat lepší až na Jamese Belushiho, ten se do své role hodí. Moje hodnocení: 60% ()

Jeremiah

Hodně naivní a skutečně přeslazené. Přesto mě to neurazilo. Jaké pocity ve mě tento film vyvolává ? Každý z nás se narodil do jiných poměrů a záleží pouze na něm, jak se dokáže se svojí situací vypořádat. Pokud chceš v džungli přežít, musíš být dravec, jinak jsi potrava. Jak to souvisí s tímto filmem ? Abych přežil musím si najít svůj styl, který mě ostatní zbaští. Pokud ne = pá-pá, nemáš šanci !!! P.S. Jenom proboha nevěřte, že u nás žijí lidé jako Frey Ellisonová, na to již žijeme moc dlouho v naší "milované" demokracii. ()

Krchy

Není to úplně špatné, ale bohužel se k celkem pěknému, i když tisíckrát omílanému příběhu sešly dva velké zádrhely, které mi brání dát více než dvě - nemám rád Belushiho a ta holka je mi šíleně, ale šíleně nesympatická. I když scéna s hymnou je fajn. ()

helloween93

Rodinná pohodová komedie s Belushim, roztomilou holkou a půvabnou Kelly Lynch, která jede v duchu rodinných komedií z 80.let. Žadné emocionální terno se tu až tak nekoná, spíš filmu jde o pobavení diváka. ()

MickeyStuma

Trochu smutný příběh o osiřelém děvčátku o kterou se stará bezdomovec a má ji takřka za vlastní. Toulají se světem a přežívají drobnými podvůdky. Když však jednoho dne narazí během jednoho takového podvůdku na velice sympatickou úspěšnou advokátku, jejich život se začne pomalinku měnit, byť je to cesta trnitá, plná nenávisti a typické životní a společenské zákeřnosti. Film mající v sobě myšlenku vedoucí hlavně k uchopení problému co se týče dětských bezdomovců. Jedná se tedy velice o umírněnou komedii, kde jsou využity sympatie a roztomilosti onoho děvčete a zájmy obou dospělých jí udělat život co nejpříjemnější a v podstatě hlavně co nejšťastnější. A však pochopitelně v rámci svých možnosti. Příběh mající své kouzlo a přesvědčení i dnes a tématem jakoby nestárnul. Snímek je natočen přesvědčivě vážně, který svým skutkem dokáže zacílit na divákovi city. A tady už záleží na jednotlivci, jestli snímek pojme jen jako další obyčejný film a nebo si z toho skutečně něco vezme. ()