Tulák Bill Dancer přijíždí do Chicaga s devítiletou holčičkou, které říká Kudrnatá Sue. Poté co jsou vyhozeni z nóbl restaurace, přesvědčí Bill dívenku, aby ho praštila klackem, a pak předstírá, že ho srazilo auto, které řídila úspěšná mladá advokátka Grey Ellisonová. Vystrašená žena, která pracuje na rozvodu vlivného politika Arnolda, je vezme na jídlo do blízkého podniku. Podivná dvojice jí nejde z hlavy, a když Billa další den opravdu srazí, odveze oba do svého přepychového bytu. V noci se pohádá s milencem Walterem a později také s Billem, když zjistí, že dívka neumí číst. Vyjde najevo, že Bill není dívčin otec. Žil s její matkou, a když zemřela, začal se o Sue starat. Právnička se s dívkou sbližuje a tráví hezké chvíle také s Billem, který si našel práci na stavbě. Po příjemném večeru, který si nenechají pokazit ani urážkami samolibého Waltera, se Grey a Bill poprvé políbí. Walter však zavolá úřadům, po jejichž zásahu skončí Bill ve vězení a Sue v dětském domově. Grey dosáhne propuštění Billa na kauci a od politika Arnolda získá výměnou za kompromitující materiály slib, že Sue bude svěřena do její péče. Dívenka Grey prozradí, že Bill teď asi odejde, protože jen chtěl, aby o ni bylo postaráno. Obě spěchají domů, kde na ně čeká dopis od Billa. (TV Nova)

Rathalos

Prekvapuje ma hodnotenie tejto rodinnej komedie,mne sa to velmi paci,mily pribeh o milej kuceravej slecne v na ceste zivotom spolu s tulakom a podvodnikom v jednej osobe,ktori hladaju stastie...:-) ()

Merggie

V mojich deviatich ma tento film úplne opantal. Kučeravá Sue sa totiž ku mne vekovo celkom hodila a bola v mojich očiach superhrdinkou. Síce nie takou, akou bol Superman, ale naňho predsa 135cm-ové dievčatá nemajú. V podstate si na dej filmu a jeho technické spracovanie nepamätám, ale pamätám si blahodarný pocit počas záverečných titulkov. Takže do najbližšieho videnia preháňam hodnotenie štyrmi hviezdičkami nostalgického pôvodu:-) ()

dainio

Velice krásný snímek který vás i umí naposto dojmout.Vždy brečím při scéně kdy Kudrnatá Sue přijde do hotelového pokoje a hledá svého tátu.Narazí ale na dopis ve kterém je její prstýnek a samozřejmě si domyslí,že ji opustil...naštěstí ji ale čeká v obývacím pokoji.Velice dojemné.James Belushi je opravdu velice kvalitní a hlavně dobrý herec.A ta malá holka která hrála hlavní roli byla taky úžasná. ()

VerteX

Už tu kudrnatou mrchu nechci ani vidět. Copak ten film není tak špatný, ale já už na ty malý děti nemám moc náladu. Neoriginální film, plný klišé s jednou rozmazlenou drzou holkou a slušným Jamesem Belushi. Never more. ()

ecis

Film pamatany ako povinna jazda pocas Vianoc. Dnes mi to pripada sladkaste, neuveritelne. Taka americka rozpravocka, kde jedinym plusom je velky kukuc malej hrdinky. ()

Chip89

Je to jednoduchý příběh, u kterého víte od začátku jak skončí. Ale já jsem si u toho odpočinula a docela dobře bavila. Ale nejúžasnější z celého filmu je stejně Alisan Porter, která mě v každé scéně pobavila:) Příjemná romantická komedie, jednodušší ale i tak má u mne 3,5 hvězdy. ()

Tipko

Vo filme sa mi páčila hlavná myšlienka: bohatá advokátka Grey chce pomôcť pouličnému mužovi Billovi a dievčatku Sue, čo sa aj stane. Oslovili ma tu aj tieto vlastnosti: ako pomoc blížnemu v núdzi a starostlivosť o chudobných. Sú tam aj humorné i poučné okamihy.Vrelo film odporúčam!!! ()

tereza.s

S odstupem času zjišťuji, že ani ta malá holka není moc roztomilá. Zkrátka další z amerických filmů bez děje a bez zápletky. Co už takových filmů bylo, všechny stejné. Já nevím, dlouhou chvíli bych si právě tímto asi nezkrátila. Postrádám v něm i jakýkoliv náznak vtipu. Ale vím, že lidé, jako například moje sestra to dokáží ocenit. Tak nevím. Mě ale už téma bezdomovců a velké lásky přijde trošičku ohrané. ()

jafuska

po dlouhé době jsem viděla opět tento film a i po tolika letech se dá na to dívat, i když je to už nostalgický film, ale pořád pěkný ()

Lebowsky

Priznám sa pametám si tento film ešte keď som bol malý a veľmi sa mi páčil. Potom mi náhodou včera padol do oka znova tu. Prekvapilo ma však jeho nízke hodnotenie, tak som sa rozhodol že si ho pozriem znovu po rokoch aby som zistil či sa mi páčil len ako chlapcovy alebo aj teraz. Pozrel som si ho znovu a absolútne nechápem takú ostrú kritiku. Podľa mňa až na pár zbytočných momentov (naozaj len pár), je toto naozaj prekrásny film ktorý ma zase chytil aj po takej dobe. vôbec si nemyslím že je presladený ani trápny ani iné zlé označenie ako to tu je viac krát nadhodené... Nemôžem mu dať z čistým svedomým 5* lebo to naozaj nieje svetoborný film ale 4* si zaslúži za krásu príbehu a humor. Jednoznače mu patrí lepšie hodnotenie akého sa mu dostalo. ()

Sharleen

Viem, že 4 **** sú na tento film objektívne veľa, ale keď ja ho mám tak rada. Neskutočne roztomilá kučeravá Sue, Bill a Grey sa proste našli a funguje im to na 100%. Jeden z filmov, ktorý mi nevadí pozerať aj po x-tý raz. ()

Blazkowicz

Vcelku o ničem. Jen sporadicky se tam nějaký dobrý moment najde. Kelly Lynch je kost ale! Poslední film, který režíroval John Hughes. O to víc zamrzí jaký je konečný výsledek. 2+* ()

ostravak30

Kudrnatá holka je film, který od počátku baví svou hlavní malou představitelkou a tváří se jako komedie. Jenže pak najednou převlékne kabát a z komedie se stává sociální drama. Jenže celé je vlastně předvídatelné. A to už od momentu, kdy si Grey odveze oba k sobě domů, což by asi neudělal žádný trochu normální člověk. A pak už to jede v očekávaných kolejích. Film není náročný ani na zápletku, scénář ani celkový happy end, na který už se vlastně jen čeká. Na druhé straně se alespoň na počátku divák trochu zasměje. A pokud má i dítě, možná se lehce rozněžní. Já mám dceru, a Alisan Porter byla kouzelná, tak jsem se lehoulince rozněžnil. ()