Tulák Bill Dancer přijíždí do Chicaga s devítiletou holčičkou, které říká Kudrnatá Sue. Poté co jsou vyhozeni z nóbl restaurace, přesvědčí Bill dívenku, aby ho praštila klackem, a pak předstírá, že ho srazilo auto, které řídila úspěšná mladá advokátka Grey Ellisonová. Vystrašená žena, která pracuje na rozvodu vlivného politika Arnolda, je vezme na jídlo do blízkého podniku. Podivná dvojice jí nejde z hlavy, a když Billa další den opravdu srazí, odveze oba do svého přepychového bytu. V noci se pohádá s milencem Walterem a později také s Billem, když zjistí, že dívka neumí číst. Vyjde najevo, že Bill není dívčin otec. Žil s její matkou, a když zemřela, začal se o Sue starat. Právnička se s dívkou sbližuje a tráví hezké chvíle také s Billem, který si našel práci na stavbě. Po příjemném večeru, který si nenechají pokazit ani urážkami samolibého Waltera, se Grey a Bill poprvé políbí. Walter však zavolá úřadům, po jejichž zásahu skončí Bill ve vězení a Sue v dětském domově. Grey dosáhne propuštění Billa na kauci a od politika Arnolda získá výměnou za kompromitující materiály slib, že Sue bude svěřena do její péče. Dívenka Grey prozradí, že Bill teď asi odejde, protože jen chtěl, aby o ni bylo postaráno. Obě spěchají domů, kde na ně čeká dopis od Billa. (TV Nova)

Lucjen

Nie je to ničím výnimočné, no 4* za nostalgiu. Spomínam si, ako som to pozerala ešte menšia, s nadšením a dojatím, pretože to bola proste Sue a zaslúžila si byť šťastná. Myslím, že na menšie deti to naozaj zapôsobí a koniec koncov ani u dospelých nemusí zostať oko suché. ()

Suzana

Obyčejný, předvídatelný film o životních hodnotách, lásce, štěstí a o tom, že důležitější je mít se o koho opřít než mít naditou penženku. Neurazí, ale ani nedojme... ()

OG_Swifty

James Belushi, který sám o sobě vypadá jako vágus, hraje ve filmu bezdomovce s dítětem (lol), do kterého se zamiluje úspěšná bohatá právnička (lol). Ve filmu je hrozně moc srandy (lol) a malá Sue je neskonale roztomilá (lol) ()

Jufonka

70% - Proč všichni dáváte tak nízká hodnocení? Je pravda, že jsem film pěkně dlouho neviděla, ale pamatuju si, že jsem ho jako dítě měla strašně ráda, a dívala jsem se na něj pokaždé když šel, což znamenalo, že jsem ho znala skoro nazpaměť. Takže nezastírám, že kdybych ho neviděla tehdy, ale až teď, tak bych asi dala podobné hodnocení jako vy. Jenže já jsem ho viděla právě v tom věku, pro jaký je film určen - v dětsví. A tam svůj účel splnil - milovala jsem ho. Tak proto tohle hodnocení :-) ()

Martin741

John Hughes patril k 80s reziserom asi tak ako Immanuel Kant patri k nemeckej klasickej filozofii, to je mi uplne jasne. Z uhla pohladu 80. rokov 20. storocia je toto vyborny film s malou Sue a Jamesom belushim, ktori mohli byt v tej dobe dokonca aj smiesni. Ja sa vsak pozeram na film z uhla pohladu nultych a desiatych rokov 21. storocia, a preto nemozem ist vyssie ako nad 51 % ()

Streeper

Nebojím se dát 4 hvězdičky, jelikož je to skvělý film. Jako malá jsme ho měla strašně ráda a když jsem se na něj dnes podívala, jako bych se vrátila zpátky v čase. S tátou jsme se na něj vždycky dívali v televizi. Je to vtipné, dojemné a má to skvělý příběh. Scéna s punčochami je pro mě nejvtipnější, hodně jsem se zasmála a na konci jsem zase naopak hodně brečela. Krásný film. ()

C0r0ner

Za mě v pohodě, a i to místní hodnocení chápu, ale čas od času je takový pohodový, příjemný a nenáročný film prostě potřeba. Belushi jako obvykle bezvadný, holka nijak extra nepřehrávala, jak u takových rolí bývá zvykem, takže dohromady lehký nadprůměr. 70% ()

Wormboy

Celkom mila zalezitost, ktora vsak samozrejme nemoze byt brana vazne. James Belushi je klasik, skoda, ze dnes je uz v zabudnuti.2,5/5* (k trojke sa priklanam hlavne kvoli urcitemu nostalgickemu nahladu, kedze tento film som videl uz mnohokrat) ()

Juto

Jeden z mála filmov, ktorý si môžem pozrieť znova a znova. Film je veľmi srdečný a povznášajúci. Ide o film zameraný na mladé publikum. Nehľadajte vo filme žiadne prekvapenie, ale buďte pripravení vyroniť slzu alebo dve. 7/10 ()

Rm.

Film, který jsem v mládí miloval. Plno geniálních hlášek typu "Vyčisti si zuby! - Vždyť jsem si je čistila v Detroitu.", které v naší rodině kolují dodnes - musím dát plný počet. ()

Leni-cka

Práví bánoční rodinná komedie s happy endem a přeslazeným dějem. Kudrnatá Sue je vtipná holka, co umí míchat karty, blondata maminka je trochu naivní a tatínek protřelý ulicí. K přikusování lineckýho a pití čaje je to milá oddechovka, když potřebujete vypnout. ()

Tyny

Jako malá holka jsem na tento film mohla dívat v jednom kuse. Dívala jsem se na to vždy s rodiči, když to dávali v televizi a vždy jsme se u toho moc nasmáli. Takže vždy, když si pustím Kudrnatou holku, tak si zavzpomínám. A nejen, že se mi to líbilo jako malé holce, ale líbí se mi to i teď, i když to má své mouchy, je to super. 3*, dala bych 4*, ale nedám, jelikož mám i oblíbenější filmy :-). ()

Zdeňka

Ani jako malé holce se mi to nelíbilo. Film je bezduchý a nevtipný. Co jediného se mi snad líbilo tak to, jak si Sue olizuje prsty. To jsme se sestrou zkoušeli několikrát, ale mamce se to zase moc nelíbilo:-) ()

H.Gordon

Velmi pěkný, vtipný, ale také dojemný rodinný film. Když jsem byla dítě, tak bych mu dala pět hvězdiček..no, a ted když jsem dospělá, tak dám taky 5 hvězdiček.:-)výborná hudba ()

Dagoussek

Na tento film jsem se dívala nadvakrát a musíte mít opravdu náladu na nudnou romantickou kokotinu s protivnou holkou. Možná by nebyla rak protivná, kdyby ji daboval někdo jiný. ()