poster

Maltézský sokol

 • anglický

  The Maltese Falcon

Film-Noir / Mysteriózní / Krimi / Drama

USA, 1941, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  ****

  A teď bych vás rád pozval na drink....Jj, Humphrey byl vždy férovej chlap. Tuhle nabídku bych JÁ rozhodně nikdy neodmítnul. Dali bychom si pár drinků, zavzpomínali na staré dobré časy a třeba vyřešili i nějakou tu vraždu. Maltézský sokol je kvalitní krimi-noir " ze staré poctivé školy ", s mistrně napsanými dialogy, šťavnatým příběhem, pro jehož plné vychutnání si je potřeba se plně soustředit (opakované projekce rozhodně nejsou na škodu ), přesto výroky typu: " nesrozumitelný příběh " rozhodně nejsou na místě! Oproti např. http://www.csfd.cz/film/4176-hluboky-spanek/ tento snímek působí jako " polopatický ". Jak říkám, soustředěnost je na místě, nicméně nepochopení tu rozhodně nehrozí a hlavně tu pozornost, kterou příběhu věnujete, vám snímek měrou vrchovatou vrátí. ( což se o mnohých snímcích rozhodně říct nedá). The Maltese Falcon má pomalejší rozjezd, v druhé polovině snímek nabírá potřebné tempo, aby Vám v závěru Humphrey dokázal, že zásadoví muži stále ještě existují, ikdyž je to ohrožený druh ( téměř před vyhynutím ). Jediným nedostatekem ( pro mě osobně však dosti podstatným ) je skutečnost, že pokud Humphrey a rovnocenná herecká partnerka, tak pro mě jedině v tomto podání http://www.csfd.cz/herec/737-lauren-bacall/. Přesto se jedná bezesporu o kvalitní žánrovku, u které ( pokud jste fanoušky tohoto žánru, či Humphreyho ) se rozhodně nudit nebudete. 80%(4.12.2010)

 • Sonnery
  ***

  Z názvu se může zdát, že se jedná o příběh z komunistického sletu důchodců, kteří jsou oděni v šortkách a tílku během procvičování zdravého ducha. Nikoli, sokol je detektívka. Naprosto ideální pro deštivé nedělní odpoledne k bábovce a čaji. Ale od kultovního filmu a od Houpliho, po tom, co jsem viděl Casablancu, bych přece jenom čekal krapet víc. A když to srovnám s tím výletem na Kokořín...(2.8.2010)

 • viperblade
  ****

  I když je The Maltese Falcon vynikající, nenudící a dost atmosférický (začínám mít žánr noir čím dál tím víc rád) snímek, přesto mi zde něco chybělo a sem tam mi vadila ta naivita (pěstní souboje typu "uhodím ho jednou do tváře a on se zhroutí a podobně). Film jako takový nezklamal, ale co se mě týče, dám si raději o pár let starší a v mých očích o třídu lepší film The Big Sleep. 80 %.(28.12.2011)

 • Superpero
  ****

  Skvělej film s bezva atmosférou kterej přes svoje stáří ani dnes nenudí a to je co říct. Některé scény dnes působí těžce naivně např. všechny s "braním pistolí protivníkovi", nebo Wilmer asi 5 minut sedící s rukama na hlavě a jen hraje komparz typu "jsem v prdeli a ani se nepokusim vymanit se ze situace." Vše ale s přehledem kontroluje Humprey Bogart, kterému jeho roli naprosto uvěříte. Už to prostě trochu zestárlo a proto 4* jako třeba u Doteku Zla ale na Maltézském Sokolovi mě nadchl ten stírací konec kterej se nebojí.... Opravdu bezvadná detektivka kterou vřele převřele doporučuji sledovat (jako všechny Noir filmy) až po setmění.(7.6.2005)

 • novoten
  *****

  Moje nejoblíbenější noirovka. Příběh s rouškou tajemna, tempo bez zaváhání, atmosféra příjemné nejistoty a Bogart na vrcholu sil, netušící, že jeho charismatem sršící Sam Spade vstoupí do historie. Pár dní budu možná špatně spát, ale pak to přejde. - - Silvestrovská projekce 2005(31.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace