poster

Maltézský sokol

 • anglický

  The Maltese Falcon

Film-Noir / Mysteriózní / Krimi / Drama

USA, 1941, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gimp
  ***

  Bez voiceoveru, stíracích hlášek a akce s Colty 1911 (bez akce vůbec ale pst). Prostě nůďo až na pana Caira - ten je cool.(1.9.2007)

 • Trellíno
  *****

  Hmm, tak tohle je opravdu klasika s velkym K. Moje první setkání s filmem Noir a Bogartem k tomu a hned taková nádhera. Akorát škoda, že člověk nemá vůbec žádnou šanci, vidět tohle na velkym plátně.(26.7.2003)

 • Lavran
  ****

  Vážně jsem nestačil žasnout, kolik se toho v celém filmu stačilo udít, a jak jsem si celé sledování užil. Sokol je neskutečně energický, zábavný, nestárnoucí a skvěle natočený noir, kterému se nevyhnul jen jediný nepříjemný neduh - rozpliznutí tempa v poslední osvětlovací části, kde se celý příběh zvrhne v nemilé konverzační melodrama. Ale, i když si tuhle drobnost odmyslím, pořád mi vychází filmová lahůdka první jakosti, jejíž výživná hodnota je k nezaplacení.(11.7.2008)

 • brit84
  **

  Klasická detektiva ze 40. let. Neohrožený detektiv, který umí zachovat tvář v každé situaci a pár záporňáků, z nichž většina jsou samozřejmě dementi. Zápletka zajímavá, vyvrcholení hodně vlažný.(11.3.2012)

 • Renton
  ****

  Scénář: John Huston .. Výborná noir detektivka. Návštěva kina stála za to. Jsem rád, že alespoň některé starší snímky si mohu vychutnat na velkém plátně. Cynický Humphrey Bogart je herecky velmi přesný. Jeho postava detektiva je plně oddaná zejména jedné věci, vydělat peníze. A daří se. Taky ne, když máte takové skvělé případy.. Ano, scénář se velmi povedl a mytologický nádech o vzácném ptáčkovy vezme za své až v perfektním finále. 90%.(20.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace