Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

OG_Swifty

Zakleta Ella je takovej hranej film z kralovstvi ze Shreka - jsou tam moderni veci ve stredovekym provedeni (eskalatory, kose na recyklovany odpad atd.) a politicka korektnost, takze vila je mlada negrice co mluvi jak negrice z ghetta, kamaradka je cmoudka a Ella je bojovnice za prava elfu, obru a trolu. Jinak je Ella prokleta tim, ze musi delat co se ji rekne, z cehoz se asi dalo vytezit mnohem vic nez skakani a zpivani v hospode. Slabsi prumer. ()

Streeper

Úžasná uchylná a kouzelná pohádka, která pobaví a chytne za srdce. Tak trošku pohádka v moderním pojetí, ale dá se na to i tak koukat. Krásně jsem si u Elly odpočinula, nemusela jsem na nic myslet a užívala jsem si tu atmosféru pohádkového městečka. Cover od Queenů v podání Anne Hathaway byl skvělý. Zakletou Ellu jsem viděla již několikrát a vždy se na film ráda podívám, hlavně kvůli úsměvavé Anne. ()

starbrejkr odpad!

Ach, prokleté budiž filmy, jež jsou promítány v autobuse. Opravdu nevím, kde tam na tohle chodí, tam mají jet nějaké české klasiky typu Pelíšky. Kde vyhrabali takovou hrůzu, to nechápu. Zřejmě to má fungovat jako pohádka, ale působí to tak ohromně trapně, že bych si to nejspíš ani jako dítě nezapamatoval. Pohádka má být roztomilá a příjemně vtipná. Tohle je křečovité, šklebivě komediální a dějově naprosto o ničem. Že já radši nezůstal i během tohohle u poslechu hudby... ()

carly

v tomto filme veľa vecí načali a nič nedokončili. čo je smola, lebo mal potenciál. netvrdím, že nebol zábavný, ale už som videla lepšie - aj keď fanclub princa Chara bol úžasný :)) rovnako ako rozpávač. herecké obsadenie mi nevadilo, skôr naopak, prekážalo mi sprácovanie hlavného námetu - prišlo mi vyslovene nevyužité a nejak nelogické. a záver - myslím tým Dont go breaking my heart, to bolo moc aj na mňa. ()

pakobylka

Navýsost potrhlá pohádka v pěkně zdobeném módním kabátku. Nedělá si těžkou hlavu z toho, že jí nadmíru extravagantní model až tak nesedí a že nemá propracované všechny detaily: Střihla ho sice v tvůrčím nadšení, leč bez rozmyslu - a spíchla ho převelice horkou jehlou. Ale co na tom, když se - jím přioděná - skvěle baví ... doslova od první do poslední minuty. Můžete se přidat - nebo jít o dům dál ... myslím, že si vašeho odchodu ani nepovšimne. P.S.: Čtvrtá * je tentokrát čistě subjektivní ... za 96 minut ničím nezkalené radosti, kterou mi "Zakletá Ella" nezištně předala. ()

kocik1

A proč ne? Pohádky třetího tisíciletí bývají většinou strašné. Tahle je ve svém žánru opravdu povedená.:-) ()

Helmutek

Komediální pohádka, ve který hraje Hugh Dancy, Anne Hathaway a narratorem je sám Idle? Už jenom podle těchhle tří jmen bych to chtěl vidět hned, ale nevěděl jsem o ní vůbec nic až do chvíle, kdy jsem se na ní vlastně náhodou začal koukat. A vysoký očekávání ta pohádka upřímně řečeno naplňuje - nebejt přehrávání a všeho toho přehanýho pitvoření se (především u sestry Olive a strýce zlouna), který možná sice k pohádkám patří, ale já to prostě rád nemám nikde, tak bych tomu dal klidně i 4*. I těm roztomile špatnejm trikům navzdory. Je to víc než příjemná záležitost se spostou nápadů, gagů, skrytejch vtípků a hlavně se sympatickou a skvěle padnoucí nadsázkou občas hraničící až s parodií, to všechno zaštítěno a uvozováno Ericem Idlem - co víc chtít? Scénář je napsanej dobře, na hlavní páreček se kouká hezky a jsou tam skvělý písničky (v čele s tou závěrečnou Eltonovskou parodií na Bollywood), takže za mě je to další pohádka, kterou si rád schovám pro svý děti. ()

Nutrička

Pohledný hlavní pár, který v sobě samozřejmě najde zalíbení a i přes nepřízeň osudu jim to vyjde, trocha magie a otřepaný příběh. Pohádka by to vlastně byla i bez kouzel. Nenadchne, neurazí. Vlastně nadchne, byla jsem nadšená z přítomnosti oblíbence Erica Idlea. ()

lennyd

Každé narozené dítě dostane od víly Lucindy (Vivica A.Fox) nějaký ten dar do života - a malá Ella není výjimkou. Od víly dostane dar poslušnosti, což ale znamená, že jakýkoliv rozkaz musí splnit. To, co se jejím rodičům zpočátku může zdát jako vzácný dar (co by za to někteří rodiče dali, že ano), se stane v dospělosti její noční můrou. Zvlášť když vše o jejím daru zjistí její nevlastní sestra Hattie. A když je Ella (Anne Hathaway) donucena zničit své dlouholeté přátelství, tak se rozhodne vydat na dalekou cestu plnou intrik, nebezpečí ale také přátelství a lásky, aby našla Lucindu a nechtěného prokletí se tak zbavila... Když to vezmu kolem a dokola, tak ani nevím, jestli se mi tato moderní pohádka líbila nebo ne. Některé scény byly super (hlavně zpočátku, moderní pohádkové město - dřevěné eskalátory, a tak), ale postupem času (a příběhu) jsem se docela začínal nudit (je to pohádka, tak bylo _naprosto jasné_ jak vše dopadne), a bohužel ani pitvoření Anne Hathaway mne z polospánku moc nevytrhlo. Výborné Somebody to Love od Queenů v pohádkové verzi :) ()

venalce

Asi už na to nemám tu správnou náturu, ale tahle pohádka byla trapná. Možná to bude tím "moderním" chováním postav ve středověkém prostředí a trsáním, které se stalo morem moderních pohádek. Ale snad se to dětem líbí. Najdou se tu i jisté přednosti. Nápad s princovým fanklubem, zpívající Anne Hathawayová a parádně slizký záporák Cary Elwes si zasloužili o jednu hvězdičku víc, než jsem původně chtěla dát. ()

zdenny

V posledních třinácti letech jeden z nejlepších amerických pohádkových příběhů. Sympatická Ella, dost zajímavých pohádkových postav a hezký příběh. Vše v pěkných barvách. Jo, mně se to fakt hodně líbilo. Navíc, když se tato pohádka stala součástí dětství mých dvou dcer. ()

IvyH

Ehm... no... film si sem tam drží nadhled a ani ty popové písničky nejsou úplně neposlouchatelné. S klišoidním koncem už asi nic nenaděláte, proč si ale neužít těch 80 minut předtím? Jak říká Gemini: Úchylné, ale roztomilé. ()

Scar

Originálnejší nápad som už dávno nevidel. Škoda len, že od druhej polovice film stráca tempo i vtip. Hodnotenie by mohlo byť ešte lepšie. ()