Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

R´Hell

Mně se Zakletá Ella vážně líbí. Není na ní ale nic světoborného, jen to je zábavná pohádka se sympatickou hrdinkou, nějakým tím zakletím a samozřejmě s dobrým koncem. Roztomilá "Popelka" Anne Hathaway se ve své roli určitě vyřádila. A mé oči přežily střet středověku, kýče, pohádky a moderny a dokonce z toho měly docela potěšení! Ella se nikomu nevnucuje, ale jde si po svých, kam ji vítr (a nebo třeba někdo jiný) táhne. A tak to má být. ()

jenik71

Kvalitní pohádka, dobré nápady a výborně zpracované triky. Dějově jednoduché, ale vizuální zpracování je na jedničku. V některých momentech je to však jako by "přebarvené". Navíc zde Anne Hathaway vypadá opravdu skvěle. Tato pohádka pobaví a neurazí. ()

dopita

Od začátku sice byla jasný jak to dopadne, ale to u pohádek nevadí. Nezáleží na tom co, ale jak. A jak? Řek bych že dost dobře. Je to příjemná oddechovka se sympatickou Hathawayovou. Mám pro pohádky slabost a tahle mě pobavila, takže spokojenost. ()

Ripley

Humorná fantasy s nadhledem a okouzlující Anne Hathaway.Scénář mohl být více vypilován a uvítal bych více pohádkových postav a tvorů.První polovina filmu je velice vydařená a úvodní přelet přes království je na svoji dobu trikově na úrovni a zaujme. ()

Fary

Jak už psali jiní - úchylné, ale roztomilé. Jakkoliv je ten film blbý, tak má něco do sebe a co se týče výpravy a CGI, tak mu není moc co vytknout. ()

Gogo333

O filmu jsem neměl ani tušení a tak mě překvapila tato fantasy pohádka/parodie. Anne Hathaway je fajn. Příběh zábavný a celkově to velmi potěšilo a pobavilo. 60% ()

Adramelech

Pohádka, kde jsou báchorečné prvky pomíchané s novodobými americkými motivy. Výsledek mi přišel krajně bizarní, ale občas vtipný a vůbec ne špatný. Po řemeslné stránce velmi dobře udělané, krásná představitelka hlavní role. Film vysloveně volá po natočení verze pro dospělé diváky. Pěkná by mohla být třeba scéna se zapojením obrů. A co ta scéna, jak byla holka zavěšená nad kotlem a lidožrouti čekali, až se začně vařit voda? To ji chtěli vařit oblečenou? No a tak dále. ()

Mafiapau odpad!

Nedávám to.. a to netradičně pojaté pohádky mám rád, ale tohle je tak zpatlaný a mně odpudivý že nemůžu jinak než dát odpad. ()

Arach.No

Prumerna pohadka ktera vykrada nejenom Shreka ale i ostatni klasicke filmy.Ani jednou jsem se u ni nezasmal, dokonce ani nepousmal, coz je u komedie vazny nedostatek.Herecke vykony jsou opravdu spatne, vyprava klasicka, dalo by se rici televizni.A maskerske zpracovani nekterych postal me opravdu odpuzovalo (treba lidozrouti, u nich jsem si rikal jak mohl nekdo neco takoveho udelat?).Ale na druhou stranu jsem se u tohoto filmu pres vsechny jeho zjevne ne-kvality nenudil.Pustit si to takhle po rano, dat u si u tohoto filmu snidani v posteli, tak je z toho docela prijemne odpoledne.Moje hodnoceni je teste na hranici - 50% dal bych i o trochu vic, ale nemuzu si pomoct, ale Anne Hathaway mi chvilemi trochu pripomina Sandru Bullock, kteru nemuzu vystat, takze mi tento film kazila jeste vic nez jinym lidem. ()

Wishkah

taková malá roztomilá pohádková blbůstka, která sama sebe vůbec nebere vážně. A to je jen ku prospěchu věci. Až na některé postavy a herecké výkony, které tyto postavy ztvárňují sem se dobře bavil ()

Janie1K

Film pro nenáročné dny. Pro mě je to fajn, zábavná oddychovka, kterou si ráda pouštím. Navíc plusem je skvělá Anne Hathaway, no a Hugh Dancy je prostě sympaťák :) ()

peetriss

Poměrně milé překvapení, očekával jsem průšvih a nakonec se z Elly vyklubala poměrně uvolňující rodinná zábava, která se nesnaží tvářit, že je něčím více, a to je základ úspěchu. Jen to trochu občas připomíná tuctovou teen komedii v pohádkovém hávu. Sympatická a půvabně působí také Anna Hathaway. ()

bloodcountes

Jelikož jsem byla nemocná a tudíž méně kritická a více svolná - povolná přijmout i tu slátaninu moderny a pohádky a přestože nesnásím Anne, byla jsem spokojená..asi trochu masocisticky a morbidně, ale spokojená a pobavená. ()