fola

Nelze filmu vyčítat málo dramatičnosti, o té to vůbec není. Je brán spíše ze stránky dokumentaristické. Není nutné oplakavát hlavní postavy, je nutné si uvědomit co jejich utrpení způsobilo a to je hlavní poselství tohoto snímku. Jednoduché TV aranžmá nijak neubližuje, naopak. Film který musíte vidět! ()

Ondr4H

Tento film je neuveritelny, ukazuje dva svety na jedne planete.Na jedne strane svet jaky zname dnes plny prepychu a dostupnosti a na druhe strane svet ktery se behem chvile stal pravym opakem s nulovou sanci na zmenu.Kdyz jste nemeli to stesti vyparit se behem vybuchu, tak pak budete sedet a doufat ze se ten konec dostavi v kratke dobe.Lide ve filmu nemaji pro co zit a nejspise je drzi jenom velky pud sebezachovy.Ve filmu je vysvetleno ze perspektivni mladez umira spolu se starci, co muzou predat cenne informace.Stredni vrstva co prezila starne nebo umira na nemoci a nechce nebo nema naladu ty deti co se narodili po vybuchu ucit aby se spolecnost udrzela.Pak vidite ze z nich vyrostou negramotni lide u kterych prevladaji primitivni pudy a kdyz se pak detem rodi deti nedopada to vlivem podminek vubec dobre.Defakto film naznacil ze je to konec lidskeho pokoleni a spolecnosti, skody jsou tak velke ze je velice nizka sance na obmenu vyhledove na stovky let, protoze se musi vyvinout vse znovu.Nevim jak ja bych se zachoval, asi bych si nasel placek a tam se snazil pestovat svych par svestek do konce mrzkeho zivota, za predpokladu ze by me nezabila treba chripka.Film dokazal, ze clovek je tvor co dokaze tvorit ale i vse a vsechny znicit. Plno lidi tento film srovnava se dnem pote z roku 1983.Namet je identicky, ale preci jen ten den pote v mnoha ohledech horsi.Prislo mi, ze herci se nesnazi projevovat emoce, destrukce tam neni nejak markantni, aby mu ty realie nahaneli hruzu.A v zaveru ma spolecnost velkou sanci se vylizat z ran.To vse maji vlakna naopak... Vlakna bych povinne dal do strednich skol s humanitnimi vedami. Avsak vlakna maji jeden skraloup, alespon u me zaridili ze se budu divat na hollywoodske postapokalypticke filmy s despektem.Predstava svihaka lazenskeho jak kraci zbytky mest mi prijde po tomto zazitku usmevna a silne neuveritelna. ()

50koruny

Vedel som zhruba do čoho idem ale toto som nečakal.Na tento film určite nikdy nezabudnem.Intenzívne.Detaily ako nočný odjazd hasičských áut na bezpečné miesto ma dostali.Nechápem prečo je to tu označené ako sci-fi, žiadny realistickejší film na danú tému som nenašiel. ()

zbynek.poliv

Husina. To je první co mě napadne při pohledu na název spojený s velmi syrovým podhledem na jadernou válku. Co prožívají hrdinové Vláken je pouze utrpení, ze kterého se vlastně nedá dostat jinak, než smrtí. Depresivní, beznadějný a velmi temný snímek, který ve mě vyvolával opravdu spousty pocitů a který si zasloužil můj velký obdiv svou surovostí. Sice zpracování je spíše "televizního" ražení, nicméně to nemá na výsledek vlastně žádný dopad. Opravdu se nejedná o nějaký akčňák s hrdinou, který dokáže vše změnit v happyend. Ne, tohle je krutá ukázka realistického pojetí něčeho tak hrůzného, jako je atomový konflikt. Pravděpodobně jediný film, který ve mě zanechal opravdu velmi hlubokou stopu na možná několik let s tím, že nevím jestli jej ještě někdy shlédnu celý. ()

Johny Mist

No, přátelé, tohle je prostě bomba... Teď si dovolím malý něco jako spoiler, ale jak se tam ta paní pomočila, to je vrcholný okamžik filmu. naprosto realistické, navíc umocněné sirovou bezmocí protagonistů. Když už je pak člověk v očekávání nějakého toho světlejšího výhledu, tak výtečný konec. A rozjezd, kdy je všechno plíživé a přitom člověk ví, co přijde. ()

90125

Mother do you think they`ll drop the Bomb ? Mesidz filmu je velmi silna a z mnohych scen ostane cloveku skutocne nevolno, hoci som presvedceny, ze v skutocnosti by to vsetko bolo este o hodne strasnejsie. Ale je to len hrany dokument. Vizual nie je taky desivy a sokujuci, lebo je to len lacna 80tkova tv movie. Prilisna narrativna popisnost a vypocty mrtvych mi tiez moc nevonaju. Mam radsej hrany pribeh typu The Road. Tam mi pridu postapokalipticke hrozy o kus realistickejsie a hlavne emotivnejsie. 61 % ()

EasternJoe

Brutální, naturalistický, nikoliv však prvoplánový, velice dobře provedený a silný horor. Ano, říkám horor, protože hrůza ze sociálního i lidského zhroucení, který přijde po jaderné válce je o několik řádů horší, než drama, thriller, katastrofa, či škatulky scifi a válečné. Je to počátek konce lidstva a návrat do doby temna. ()

sukov

Syrová, nekompromisní, beznadějná, depresivní, tvrdá pravda,  o tom co by se dělo, kdyby začala nukleární válka. Asi jsem víc beznadějnější film neviděl. Polodokumentární zpracování se mi velmi líbí. Absence hudby podtrhuje sklíčenost scény, stejně jako zpracování, jakoby nekvalitního filmového materiálu. Destrukce lidské společnosti je podána velmi realisticky. Žádný, ani náznak naděje, či happyendu, zde nehledejte. Úžasný, děsivý a depresivní film. ()

Adams

Depresivní a odporná představa něčeho co už málem bylo a hrozí i dál, protože lidé nechtějí válku, ale chtějí ji vůdci, presidenti, generálové. ()

bielo

Dosť depresívny a smutný film, pritom ale vynikajúco vykresluje čo by sa mohlo stať, a aké následky by mala nuklerarna vojna. Toto by som dal pozrieť každej osobe na zemi, aby sa niečo také nikdy nestalo. Som prekvapený, že som tento užasný film objavil až teraz, po toľkých rokoch. ()

kolotroch

Posobive... realisticke... skvele rovnako z dokumentarneho hladiska... myslim, ze klasicky dokument neutkvie v pamati tak ako podobne natoceny film, rovnako ako tych 13rokov po vybuchu sa lepsie pamata kvoli pribehu Ruth a jej dcery. Inak, odporucam komentar od "monolog", je tam vsetko, ten moj by uz vyznel len ako keby som ho parafrazoval. ()

doginko

Netrúfam si hodnotiť tento film....dať 5..alebo 10 hviezdičiek?alebo odpad?začo?za reálnu možnosť toho čo som videl a možno aj zažijem?nikto mi totiž nezaručí že sa to nestane.V tejto dobe má už pomaly každí druhý pomätenec aspoň malinkú bombičku....a polovica z nich navyše atomovú..Ešte že žijem v škotsku...mňa sa to teda netýka?alebo áno? :D:D ...film na mne určite nechá trvalé následky ale stále neviem či v dobrom alebo zlom....uvidím po nejakom čase...teraz sa idem zabaliť do mojej mokrej plachty a v tichosti si ľahnúť ()

MasakrasS

Míň hvězdiček si tento film nezaslouží. Jako malý jsem měl přesně takovéto sny. Atomová válka. Věčné téma. Tenhle film vám nemaže kolem huby med, ukazuje pravou tvář Atomových zbraní . Při sledování filmu mi nejednou přeběhl mráz po zádech! ()

Pattrick

Humus, stát se to, tak jsme prostě v prd.. Zvláštní to dokument, který se snaží toho hodně povědět, možná až moc a některé prvky jdou do pozadí. Zbytečně rychle to skáče z jednoho okamžiku na druhý. ()

P/\/EL

Působí to dost pravděpodobně(no, film ve své době ale uplně aktuální nebyl, ikdyž postapokalyptickejch se kutilo docela dost...v 80. letech přecijen rozjeli Američani ten program "hvězdnejch válek" - což se bere jako určitý symbolický vítězství ve studený válce..), těžko říct, pro mainstream publikum moc popisné a depka, pro ty, co se zajmaj o tématiku zase možné nic moc uplně nového. Na to, že to je televizní záležitost, tak je to velmi dobře zpracované, zas až tolik filmů na toto téma není a tento patří nepochybně mezi nejlepší. Mě osobně vůbec mi nevadí, že to nepřínaší originální nápady, je to výborná ilustrace k danému tématu a hlavně to je silná depka................ Naštěstí si mocnosti zatim jen s atomovkama hráli - pár tisíc testů(asi 2, ale taky víc než by bylo zdrávo), ale pořád lepší než totální apokalypsa.......né, tyhle filmy maj smysl, kolik lidí nemá tu fantazii si představit, co by skutečně 3. světová znamenala(jaderná, he, třeba bude někdy 3. světová, ale s konvenčíma, teda voni vlastně už sou taky nejaderný mega silný bomby, takže...)...no...myslim, že přecijenom naše doba nebude tak strašná, no, já bych sice teda občas nějaký to cvičení pro školáky udělal(jako osvěžení a stejně...co by kdyby :), jo naše doba neni strašná a skoro nikdo se atomovek nebojí, lidi bych řek, že možná už docela zapomněli, že nějaký jsou...a co dokážou :), takže škoda, že televize občas nepustí něco takle zajmavýho......jinak...jasně...film mě taky uplně neba..jakože mojí pozornost uplně neudržel(jen si uvědomuju, že o to tady nejde..)....chce si to chvíli počkat :).jinak jasně.....hodně takovejch záběrů už, kde viděl z dokumentace těch testů(domečky z karet), ale..fakt to je dobré........fakt si cenim tý ponurosti, jistě, pro někoho se to může málo zoufalé...... ()

KristovaNoha

Ten název a jeho obhajoba v úvoduje je to nejhorší na celém filmu. Bez souvislosti a nelogické. Navíc název nijak neimplikuje o čem... Takže je to film "pro zasvěcené", kterým někdo řekl, že tenhle film je syrová nukleární apokalypsa. Suchý anglický výklad, který nutně nevyžaduje, abychom někoho z aktérů měli rádi. Vlastné spíš popis než dokument. Ale hlavně, a to na filmu cením nejvíc, je to nezáměrný výsměch různým katastrofickým filmům kdy na jakémkoli americkém kontinentně řádí sopka, radioaktivita, zemětřesení, emzáci, whatever... A druhý den po zásahu skupiny vedené pokud možno prezidentem je vše zpět ve svých kolejích. Vlákna jsou sice o případu jaderné hrozby a ne jen o "nějakém zemětřesení" ale ukazují ji v souvislostech lidského chování (viz instruktáž o použití pytlů na mrtvoly a následná realita), vlivu na krajinu, půdu, další generace, atd. Film, který je dobré vidět teď, jistě o mnoho výžinější to mohlo být v dobách studené války. ()

martan1

Velmi realistické (kromě jen pár momentů) a znepokojivé zobrazení toho, co by se stalo, kdyby vypukla jaderná válka. Nejhorší je, když si člověk uvědomí, že pokud by se to stalo, tak není možnost jak se spolehlivě zachránit. I když totiž člověk přežije samotný útok, to nejhorší ho stále teprve čeká... ()

Sshiva

Rozhodně jeden z nejpůsobivějších a nejděsivějších katastrofických filmů, který jsem kdy viděla. Lidská bezmoc a následné čím dál tím více primitivnější chování je zde zachyceno dokonale. Tento film s přehledem strčí do kapsy kdejaký komerční kinotrhák. Můžeme si jen přát, abychom jednou takhle nedopadli. ()