Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Wiceman

Když jsem byl mlád tak se o tomhle filmu mluvilo jako o modle. Když jsem se k němu nakonec přece jen dostal, byl jsem zklamán. Chápu, že se jedná o film napsanej a zřejmě i financovanej samotným Peterem Jacksonem, jehož je tenhle skvost premiérou v režisérské branži, ale je prostě tak strašně blbej a nechutnej, že mi jeho další počin Braindead přijde jako procházka růžovou zahradou (přičemž měl být ještě horší). A to to všichni srovnávali jako nebe a dudy pro Bad Taste. Asi nejsem ta správná cílovka. Vtipný to sice je a masky taky na rozpočet ujdou, ale je to prostě naprostá kravina, u který jsem se místo strachu nebo smíchu spíš nudil. Sorry. Horší 3* ()

mp5991

Problém tohohle filmu je jasný a to samotná jeho existence ve světě filmů profesionálních. Tohle je prostě kravina, kterou natočila parta celoživotních puberťáků pro ostatní celoživotní puberťáky, kteří tu hromadu krvavých nechutností jistě ocení. Jako takový funguje naprosto skvěle a je obdivuhodné, že za daných podmínek vůbec vznikl, ale na svou konkurenci s profesionálními herci, nesrovnatelně vyšším rozpočtem a většinou taky zajímavějším scénářem prostě už z principu mít nemůže. Což neznamená, že bych měl tomuhle filmu nějak ulevovat, jelikož takové hodnocení je k ničemu, chci jen říct, že se tu srovnává nesrovnatelné a není tak chybou tvůrců, ale jen nešťastnou náhodou, že je film známější než by být měl. ()

Dooshes

Sorry, ale kdyby tohle natočil někdo teď, tak by to mělo 5 %. Tohle byla nuda. Jedna hvězda, za Jacsonovu prvotinu. Každý nějak začínal. ()